Přečtěte si oficiální popis

O nás

Východní a jižní africký manažerský institut (ESAMI) je mezivládní regionální rozvojové centrum pro řízení. Sídlo společnosti ESAMI se nachází v Arusha v Tanzanii.

Institut byl založen s hlavním cílem poskytnout regionu školeným zaměstnancům v řadě kritických oblastí, včetně řízení politiky, řízení dopravy, finančního řízení, řízení informačních technologií, zdravotního managementu, řízení lidských zdrojů, řízení projektů, řízení energetiky a životního prostředí a gender management mimo jiné.

Zaměření bylo zaměřit na vzdělávání středních až vyšších manažerů z regionu s cílem zlepšit jejich manažerský výkon při zohlednění globálních problémů, ale s regionálním zaměřením relevantním pro africké prostředí.

Mandát ESAMI, poslání, vize a filozofie

Východní a jižní africký manažerský institut (ESAMI) je celoafrické regionální centrum pro řízení řízení, které vlastní 10 členských států z východní a jižní Afriky. Jsou to Keňa, Malawi, Mozambik, Namibie, Seychely, Svazijsko, Tanzanie, Uganda, Zambie a Zimbabwe. Jedná se o službu a tržně orientovanou instituci nabízející specializované školení na vysoké úrovni, poradenství, vzdělávací programy a výzkumné služby orientované na činnost. Mezi další země, které se pravidelně podílejí na programech rozvoje managementu ESAMI, patří Lesotho, Botswana, Jižní Afrika, Angola, Rwanda, Sierra Leone, Nigérie, Eritrea, Pobřeží slonoviny, Libérie, Ghana, Gambie, Súdán, Etiopie a Burkina Faso.

V květnu 1997 se Hospodářská komise OSN pro Afriku oficiálně jmenovala ESAMI jako africké centrum excelence v oblasti řízení rozvoje. Toto uznání vyžadovalo, aby společnost ESAMI rozšířila své služby do všech zemí v Africe. Ke splnění výzvy Afriky v novém tisíciletí, společnost ESAMI nadále zajišťuje vysoce kvalitní intervence rozvoje řízení zaměřené na klienta v celé Africe.

Mandát

Mandát ESAMI má zlepšit výkonnost a efektivitu řízení veřejných, soukromých a mezinárodních organizací v Africe. To bude provedeno prostřednictvím:

 • Školení a vzdělávání v oblasti řízení;
 • Poradenské a poradenské služby v oblasti řízení;
 • Řídící výzkum, generování znalostí a publikace;
 • Podpora osvědčených postupů v oblasti řízení.

Vidění

Do roku 2020 je společnost ESAMI mezinárodně uznávaným centrem vedení a transformace podniků

Mise

Naším posláním je přeměnit instituce prostřednictvím rozvoje vedení, inovačního vzdělávání, školení v oblasti managementu, generování nových znalostí a poradenství.

Naším vesmírným klientem budou jednotlivci, veřejné, soukromé a mezinárodní organizace.

ESAMI: minulost a současnost

Od svého založení v roce 1980 významně přispívá ESAMI v oblasti lidských zdrojů a rozvoje managementu v regionu. Jeho úloha předního regionálního institutu pro rozvoj managementu se podstatně rozšířila v důsledku zvýšeného požadavku klientů ze zemí regionu i mimo ni. K dnešnímu dni se více než 75 000 pracovníků středních a nejvyšších úrovní ve vládních, veřejných, soukromých a občanských organizacích zúčastnilo programů otevřeného managementu, které nabízí Institut.

Strategický záměr společnosti ESAMI

Programy ESAMI jsou založeny na nových potřebách klienta na celém kontinentu. Institut nadále zajišťuje, aby programy využívaly výzkum prováděný formou hodnocení potřeb a zpětné vazby účastníků. Hodnocení programu, sledovací studie a hodnocení dopadů budou důležitou součástí procesu školení a budování kapacit ESAMI. Výukové programy uvedené v tomto prospektu budou mít pevnou vazbu mezi řízením a zlepšením výkonnosti na individuální a organizační úrovni.

Programy na míru budou prováděny s cílem řešit specifické problémy a problémy klientů. Ty se obvykle provádějí na vyžádání a na místech a termínech, které jsou pro klienta vhodné.

ESAMI zahájil program Executive MBA, který se ukázal jako poměrně úspěšný. K dnešnímu dni má zápis do Business School 3600 studentů rozložených v deseti kampusech v Africe.

ESAMI také zavedla certifikáty, diplomy a bakalářské studijní programy v oboru řízení podniku.

Schopnost ESAMI a srovnávací výhody

ESAMI jako centrum pro řízení řízení je konvergenčním centrem, kde se setkávají lidé z různých zemí, kteří se podělí o sdílení a výměnu zkušeností v regionálním rámci. Cílem ústavu je posílit tuto interakci, aby se usnadnilo zlepšení manažerského výkonu a efektivity klientských organizací. Jako jedna z největších regionálních institucí v Africe a přední ve vývoji řízení ESAMI schopnost je z velké části zakořeněna v následujících kvalitách:

 • Její jádro různých, domorodých, vysoce kvalifikovaných a zkušených profesionálních pracovníků, kteří rozumějí zemím, s nimiž dobře pracují
 • Úspěšná instituce řízená africkými profesionály, kteří znají africké prostředí a jsou odhodláni poskytovat služby.
 • Široký a flexibilní mandát ESAMI vedený dynamickou radou guvernérů
 • Stupeň finanční soběstačnosti ESAMI z tržeb a poradenství, které nezávisí na dotacích na přežití
 • Zaměstnanci s ochotou a závazkem k efektivnímu zlepšování a inovacím.
 • Schopnost ESAMI rychle rozmísťovat své profesionální pracovníky, kteří jsou doplněni o síť terénních kanceláří blízko svých klientů
 • Množství zkušeností získaných v průběhu let z interakcí s klientelou různého prostředí a zemí
 • Síť institucionálních a individuálních kontaktů
 • Flexibilita a připravenost přizpůsobit se měnícímu se prostředí a očekáváním
 • Regionální chuť a charakter, který odpovídá aktivitám institutu a rychle reaguje na konkrétní požadavky, obavy a priority.
Programy se vyučují na:
 • Angličtina

Tato škola dále nabízí:

MBA

Esami Business School

Večerní program MBA je speciálně určen pro manažery z veřejných, nevládních a soukromých sektorů. Tito vedoucí pracovníci budou mít plné pracovní povinnosti a nemohou si ... [+]

Struktura

Večerní program MBA je speciálně navržen pro manažery z veřejného, ​​nevládního a soukromého sektoru. Tito vedoucí pracovníci budou mít plné pracovní povinnosti a nemohou si dovolit navštěvovat pokročilé manažerské vzdělávání na plný úvazek. Kurz je navržen tak, aby sloužil kombinaci profesionálů s různým zázemím, kteří řídí podnikatelské subjekty i státní úředníky, členy parlamentu a podnikatele atd.

Třídy probíhají od 17:00 do 22:00 ve dvou až třech týdnech za dva a půl až tři měsíce po dobu dvou let.

Programové prostory

Večerní třída MBA je nabízena v členských zemích ESAMI na následujících místech: - Arusha, Dar es Salaam a Mwanza, Tanzanie; Nairobi, Keňa; Kampala, Uganda; Lusaka, Zambie; Lilongwe a Blantyre, Malawi; Harare, Zimbabwe; Windhoek a Oshakati, Namibie; Mbabane, Svazijsko; Maputo, Mozambik; Mahe, Seychely.... [-]

Tanzanie Arusha Keňa Nairobi Dar es Salaam Zambie Lusaka Uganda Kampala Namibie Windhoek Svazijsko Mbabane Zimbabwe Harare Mosambik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Více
Září 2019
Angličtina
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Esami Business School

Doprava a infrastruktura byly identifikovány jako důležité předpoklady pro posílení sociálního a ekonomického rozvoje. ESAMI si uvědomuje, že bez kritického množství vyšk ... [+]

Struktura

Doprava a infrastruktura byly identifikovány jako důležité předpoklady pro posílení sociálního a ekonomického rozvoje. ESAMI si uvědomuje, že bez kritického množství vyškolených pracovníků v dopravním sektoru bude její provozní výkonnost i nadále špatná, a tudíž i zavedení MBA-TELM. Kromě třídních seminářů budou studenti v rámci programu absolvovat dvoutýdenní zahraniční turné. Budou schopni navštívit řadu dopravních a logistických podniků a mohou využít výměnu zkušeností se svými protějšky.

Kurzy MBA-TELM jsou nabízeny ve večerních hodinách od 17:00 do 22:00. Tyto třídy budou trvat dva až tři týdny za dva a půl až tři měsíce.... [-]

Tanzanie Arusha Keňa Nairobi Dar es Salaam Zambie Lusaka Uganda Kampala Namibie Windhoek Svazijsko Mbabane Zimbabwe Harare Mosambik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Více
Září 2019
Angličtina
Denní studium
Kombinované
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Esami Business School

Řízení lidských zdrojů je důležitou aktivitou pro současnou a budoucí konkurenceschopnost organizací. Souvislost mezi lidskými zdroji a výkonností / produktivitou organiz ... [+]

Struktura

Řízení lidských zdrojů je důležitou aktivitou pro současnou a budoucí konkurenceschopnost organizací. Souvislost mezi lidskými zdroji a výkonností / produktivitou organizací nemůže být příliš zdůrazněna. MBA v oblasti řízení lidských zdrojů je program, který zajistí, že postupy v oblasti lidských zdrojů v rámci organizací se budou pohybovat současnými přístupy organizací určujících pozici před konkurencí.

Program MBA-HRM je nabízen ve večerních hodinách od 17:00 do 22:00. Třídy probíhají dva až tři týdny za dva a půl až tři měsíce.

Programové prostory

Večerní třída MBA v programu řízení lidských zdrojů je nabízena v členských zemích ESAMI na následujících místech: - Arusha, Dar es Salaam a Mwanza, Tanzanie; Nairobi, Keňa; Kampala, Uganda; Lusaka, Zambie; Lilongwe a Blantyre, Malawi; Harare, Zimbabwe; Windhoek a Oshakati v Namibii; Mbabane, Svazijsko; Maputo, Mozambik a Mahe, Seychely.... [-]

Tanzanie Arusha Keňa Nairobi Dar es Salaam Zambie Lusaka Uganda Kampala Namibie Windhoek Svazijsko Mbabane Zimbabwe Harare Mosambik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Více
Září 2019
Angličtina
2 roky
Kampus
Přečtěte si více v češtině
Esami Business School
Adresa, 1. řádek
Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia
Arusha, Arusha Region, Tanzanie
Website
Telefonní číslo
+255 27 297 0070/1/2/3
ESAMI KENYA
Adresa, 1. řádek
ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200
Nairobi, Nairobi County, Keňa
Website
Telefonní číslo
+254 20 222 8233
ESAMI DAR ES SALAAM
Adresa, 1. řádek
ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290
Dar es Salaam, Dar es Salaam, Tanzanie
Website
Telefonní číslo
+255 22 211 2670/ 213 5046
ESAMI - ZAMBIA
Adresa, 1. řádek
ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132
Lusaka, Lusaka Province, Zambie
Website
Telefonní číslo
+260 211 222937
ESAMI – UGANDA
Adresa, 1. řádek
ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824
Kampala, Central Region, Uganda
Website
Telefonní číslo
+256 41 4 254 222 / 343 397
ESAMI – NAMIBIA
Adresa, 1. řádek
ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,
9000 Windhoek, Khomas Region, Namibie
Website
Telefonní číslo
+264 61 236 965/6
ESAMI – eSWATINI
Adresa, 1. řádek
ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234
Mbabane, Hhohho Region, Svazijsko
Website
Telefonní číslo
+268 240 48494
ESAMI – ZIMBABWE
Adresa, 1. řádek
ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627
Harare, Harare Province, Zimbabwe
Website
Telefonní číslo
+263 242 744364/ 744935
ESAMI MOZAMBIQUE
Adresa, 1. řádek
ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077
Maputo, Maputo, Mosambik
Website
Telefonní číslo
+ 258 21 487375
ESAMI MALAWI
Adresa, 1. řádek
ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3
Lilongwe, Central Region, Malawi
Website
Telefonní číslo
+265 1 774423/770253