Southwest Jiaotong University

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Jihozápadní Jiaotong univerzita, založená v roce 1896, místo narození čínského první stavební instituce vyššího vzdělání, čínské inženýrského stavitelství, dopravního stavitelství, důlního inženýrství v oblasti vysokoškolského vzdělávání, jeden ze dvou nejstarších pramenů Jiaotong univerzita, první vstoupit do národní "211 Project", " Představuje 985 projekt "klíčovou stavbu, založení první národní" 2011 plán "kolaborativní inovační centrum a národní klíčové univerzitu přímo pod ministerstvo školství, Graduate School, který se nachází v národním centru města, moderní mezinárodní metropole - Čcheng-tu. Předseda Mao Ce-tung Mao Yisheng prezidenti by měly být vyzvány, aby škola napsal své jméno. Školy na "Tangshan Jiaotong univerzitě", "Tang Yuan" Art Institute of Chicago, známý jako "orientální Cornell" pověst.

  1. století, doba národní krize, Zhili guvernér a severní ministr Wang Wenshao "kus železniční škole," Guangxu císař, Zhupi, "Shanhaiguan severní železnice oficiální škola" (Imperial čínské železnice College) vstoupil do bytí. Od svého založení se škola pojmenovaná Tangshan školu, Jiaotong University, Tangshan inženýrství (proces) University, National Chiao Tung University Campus Guizhou, Čína Jiaotong University, Jiaotong University a dalších Tangshan železniční Institute. 1960, Rada státu jako národní klíčové univerzitě. V roce 1964 byla budova CPC Ústřední výbor "Třetí Front" duch, celková migrace Sichuan. Chengdu 9 stávající kampus, Xipu kampus, a nachází se v světového kulturního a přírodního dědictví a scénické Emei areálech, se rozkládá na ploše 5000 akrů, Xipu areálu založené na akademické půdě. výročním dnem je 15. května. Pan Wu Zhihui hymna texty "Wen Zhi Datong railcar knihu."

Běh přes tři století cesty, škola byla vždy jedním dechem s národem, a národní osud, svízelný, je hudba nikdy nepřestal, které ulpí na "kultuře stále vštěpovat provozu" historické poslání, školení a uvedení do Mao Yisheng, Impact, Tung-Yen Lin, Huang Wanli, Liu Dazhong as představiteli vědecké análů děkan inženýrských mistrů, obchodní a politické elity kulturní obra, pro danou zemi a národu, která přepravuje více než 300.000 pilíře excelence ve stavebnictví, vědy o materiálech, a mnoho dalších důležitých art vytvořili více než sto "Čína na prvním místě" a "první na světě", podporovat čínský lid k dosažení nezávislého design a konstrukci prvního železničního, Čína je první dopravní letoun, Čína je první Yangtze River Bridge, Číny první atomovou bombu a ostatní hlavní orientační bod úspěchem. Učitelé a studenti produkoval tři "bomby a jednu družici" otců, 59 akademiky doma i v zahraničí, železniční dopravě, neboť reformy a otevírání zvolen akademici téměř mít v této studii. Soudruh Deng Xiaoping pochvaloval správy školy: ". Tato škola hodně talentu"

Školy jsou nyní známé do práce, tvorbu strojírenství, vědy, humanitních a sociálních věd lékařských a život, "čtyři skupiny subjektů" Doprava disciplínách umístila na prvním místě, Materials Science, strojírenství, počítačové vědy světového žebříčku do horního 1% ESI. Má 25 Fakulta / útvar (uprostřed), strojírenství, dopravní stavby 2 a národní klíčové disciplíny, 10 národních klíčových oblastech dvou disciplín inženýrství vozidla, most a projekty tunelu. K dispozici jsou čínský jazyk a literatura, mechaniky, elektrotechniky, informační a komunikační technika, management vědy a techniky, architektury a dalších 15 oborů doktorát povolení, filozofické, teoretické ekonomie, matematika, fyzika, klinická medicína 43 disciplína master, stavebnictví, strojírenství, zeměměřictví věda a technologie, geologické zdroje a geologické inženýrství, obchodní administrativa, 11 postgraduální výzkumná stanice.

Stávající učiteli na plný úvazek 2551 lidí, 5 Chinese Academy of Sciences, čínské akademie inženýrství, 13, národní "lidé plánují" 17, národní "lidé plánují" 2 "973" vedoucí vědecký pracovník projektu ze tří lidí, "Cheung Kong Scholar" Odměny naprogramovat 24 národních vynikající fondu vítěz mladých 19 lidí, state-level tým učitelů osm národní učitel 6 osob, je ministerstvo školství, vědy a technologických inovací tým 9. Kromě toho také najal 42 Čínské akademie věd, čínské akademie inženýrství, stejně jako pět nositelé Nobelovy ceny za částečný úvazek profesor, emeritní profesor.

Školní vyvinul "hodnotu budovy, kultivaci charakteru, schopnosti, znalosti dotaz" jedna špičková inovativní školení personálu systém čtyřrozměrný. Stávající plný úvazek vysokoškoláky 28836 lidí, 15863 lidí absolvovat, doktorský postgraduální student 2093 lidí. Mao Yisheng postaven první knihovnu v zemi s papírovými knihami 4 miliony. Nesou národní vzdělávací systém reformní pilotního projektu 3; vyhrál 29 národních učebních ocenění, včetně Velké ceny, první cenu šest, pořadí devátý. K dispozici jsou čtyři národní klíčové profesní, 12 národních profesní charakteristiky, 12 národních odborné hodnocení a certifikaci. K dispozici jsou tři národní virtuální simulace experiment výukové centrum, osm národní experimentální výuky demonstrace centrum. K dispozici je 36 state-level kurzy, národní kvalitní výuka sdílení zdrojů 25, národní kvalita obrazu třída otevřená 8. První zavést všeobecně vzdělávací série, mechanické sérii tří vysokorychlostního železničního série MOOCs kurzů, domácí iniciativu. Podpora reformy kultura kategorií, "třídu finanční platformu", "matiku základnu" a "Chinese základní třída" a kultivovat inovativní talenty. Podpora Excellence plán inženýrů, s průmyslem a podniky, aby provedla "3 + 4", "3 + 1" a další tréninkový režim. Postgraduální prvotřídní inovativní personální tréninkový plán, který byl schválen "prohloubení stupeň vzdělání komplexní reformy." Energicky provádět všeobecné vzdělávání, inovací a podnikatelského vzdělávání, čtení klasické obhajovat založena Tang Chen College, muzeum parních lokomotiv Park a západní oblasti první univerzitní student rekordní mimo střed, Národní univerzita Studenti kulturní kvality vzdělávání základny, Jianhou třídních, vysokoškoláci symfonický orchestr, studenti Art Troupe a další vyhrazené profesionální talent a duch dospělých studentů vysokých škol. Nastavit Čína je první příčku Odborné vzdělávání Alliance, se vztahovat na celou železniční úřady (firmy) železniční dopravní školení. Kvalita studentů a kvalita školení personálu stabilně, vysokoškolák míra zaměstnanosti zůstal na 95%.

Škola má kolejnici National Laboratory (čipy), trakční napájení Stav Key Laboratoř sedm národní vědy a technologie inovační platforma, postavený maglev Maglev Technology Laboratory, dopravní technika tunel trénovat Ministerstvo školství Klíčové Laboratoř Ministerstva školství 32 provinční a ministerské úrovni vědeckého výzkumu základnu. Provádět vysokorychlostní velké nosnosti, nová městská železnice a vysokorychlostní superrychlých výzkum a inovace HTS maglev posílit principy, základní výzkum a společnou technologií, klíčové technologie, výhledová technologický výzkum, "pět" při vysoké rychlosti železniční sektor v rámci projektu "973", národní přírodní Science Foundation of China vysokorychlostní železniční spoj fondů několika projektů umístila na prvním místě v zemi stavět velké systémové dynamiky základního výzkumu na svět poznal "Shen teorii" a "model Sun Zhai" jako symbol železnice systém. Nezávisle vyvinula první in-fázi napájecí jednotku na světě, jako první na světě s vodíkovými palivovými hybridní tramvaj, první vakuové potrubní HTS maglev testovací linky na světě a tak dále. Trojnásobný vědecké a technologické úspěchy "Top Ten čínský University of Science and Technology pokroky." Celkový počet národních vědy a techniky ocenění v oblasti železniční dopravy, aby se zařadil univerzity, výzkumné ústavy a průmysl Podnik jako první. Stále relativity a kvantová fyzika, kosmického záření fyziky a kosmologie, kódování algebraické a šifrovací funkce, program automaticky ověřuje důvěryhodnost kardiovaskulárního povrchovou úpravu zdravotnického prostředku klíčových technologií multi-scale anti-bakteriální materiálu, technologických služeb cloud, hlavní finanční data, řada důležitých oblastí velkých datových služeb dosáhla významného pokroku. Národní fond Social Science dobu dvou velkých projektů ve studiu Deng Xiaoping, německé literatuře, středověkých kronik dialekt, moderní poezii, železniční historie výzkumu, Čína PPP výzkum, inženýrské etiky, průmyslový design, inovace a podnikání teorie a metody, behaviorální teorie rozhodování, znalosti hloubka studie provedená majetek, psychologii po haváriích, vypořádat se se stárnoucí populací a tak dále. University Ranking vydala verzi, kvalitu odchod do důchodu života indexu, veřejné podnikání řady indexů Jiaotong Index mezinárodní.

Školy dodržovat mezinárodní spolupráce a otevřeného vzdělávání, podepsaných dohod o spolupráci s 186 univerzit a výzkumných institucí, Cornell University, University of Leeds, Moskevská státní univerzita, Tokyo Institute of Technology a dalších 56 zemích a regionech, jakož i mezinárodní železniční strategická spolupráce unie. Ve spolupráci s University of Leeds nastavit čínsko-zahraniční družstevní vzdělávací instituci "Jihozápadní Jiaotong univerzita - Leeds Academy", britský premiér David Cameron poslal dopis blahopřát. Jak bylo doporučeno čínskou vládou a spolupráce univerzit a určenými indické železnice, železniční rekonstrukce Indické univerzity. Spolupráce s Švédsko Karlstad University v S'-čchuanu postavit College of Europe v prvním Konfuciův institut. Northwestern University of the Shuo 4 + 1, 4 + 4 Francie bakalářský double degree, University of Munich, Německo, jeden semestr bakalářského studia ve vědě a dalších návštěv, studijních cest, hostující profesor programy pokrývají všechny známky. Mezinárodní Kultura a umění Festival pořádaný studenty, zahraniční studenti akademické vzdělání představoval více než 70% průměrné roční hosting, hosting mezinárodní konferenci (Forum) 15 krát. Zanikají 25 zámoří prezidenta, který bude provádět disciplinární mezinárodní posouzení, dvou státních zahraničních odborníků inovativní talent náborové základně. Organizování mezinárodní vědecký časopis "Journal of Modern dopravy", "Biosurface a Biotribologie", "International Journal of železniční dopravy", zahájil čínský vysokorychlostní železniční akademické monografie International Publishing projekt.

Školy dodržovat politický výzkum Společný inovace, dodržovat nezdolného ducha, civilně-vojenské integrace, udržovat sociální služby, in-hloubkové spolupráce obecně, německý Siemens, Čína v autě, China Shenhua, China Network Security, letadlo letí do Spojených států a. Ve spolupráci s Čcheng-tu vybudovat špičkové světové univerzity, urychlení "prsteny Jiaotong moudrost města" konstrukci, třetí lidové nemocnice Chengdu terciární úrovni škol přidružená nemocnice. Školní jako zástupce vedoucího odboru protějšek podporu výstavby Tibetu univerzity. Chudé protějšky přesné městské Malcolm, Ebian County. Má National University Science Park, národní vědu a techniku ​​na podnikatelský inkubátor, transfer Center National Technology, vytvoření "technologie - inkubaci - Průmysl" vzájemné úspěch transformace vzor, ​​tvar a podílet se na tvorbě tří národních průmyslových technologických inovací aliance v čele při zkoumání provádět vědeckých a technických výsledků smíšenou reformy vlastnictví. Školy a podniky kótované na burze Shenzhen přijel do Čcheng-tu. Členové rady jednotky 95. Jihozápadní Jiaotong University Education Foundation "National College Foundation art kolektivu."

120 let, Jihozápadní Jiaotong University sledovat provoz v zemi, Bank University Road, tvořit "Si pevné Yang Hua, samostatnost" ducha "přísný stipendium přísných požadavků" tradice a "Jing Qin školu, Dun Benedikt inspirativní, Guo Yi vykonávat , Snášenlivost spící "motto, musí Luozhong Chen, Wu Kiang Wu Li Feiying, GU Yi Sun, Huangshou Heng, Luo řeky, on Jie Wang Jun Hao Wu Bing Kun, Ren Long, analýza Wang, vysoká odvodnění jasné, Alex zvýšení, pracovní Yuanchang, Sunzhu Sheng, Du Qingxuan Sun Xunfang vynikající učitel, Cao Jianyou, Guo Zhan, jako zástupce velkého počtu čínské a západní, neúnavný, trénoval otec moderní Číny Mao Yisheng mostu, čínský zakladatele moderní geografie a meteorologie Dopad světové předpjatého betonu jako zástupce análech vědy a techniky, pan Tung-Yen Lin, slavný vodní Conservancy expert Huang Wanli, Čína botanika zakladatelů moderní Qian Chong Shu architektura děkan Zhuang Jun a dalšími lidmi; vyškoleni, aby Yao tongbin, Wuzi Liang, Chen může být široká a Lam Dong Hua Fang Jun, Zhang Wei Yan Kai, Liu Huixian, dlouhé Zhou Hui, Zhuang Yuzhi jako zástupce "pum a jednoho satelitu" zasloužilý vítěz service Medal a významných vědců, vyškoleni, aby Du Zhenyuan, Zhao Zukang, Hou Jiayuan, latentní Wang Ju, Gong JiCheng, jako zástupce velitele inženýrství; Training v Dazhong Liu, Luo Yu - reprezentován známých ekonomů a vlastenecké pedagog; trénoval s Yang Xingfu, Wu Huai jako představitel demokratické revoluce a komunistické strany Číny vedoucích časný průkopník, trénoval s Lee Kong Chian, Xu šest Bezu Yi , Guowei, Yang Yu míč jako zástupci průmyslníků a průmyslový gigant, pro národní omlazení a prosperity země, zejména pro náš rozvoj a růst dopravní infrastruktury dělal význačné příspěvky k poli železniční doprava Chinese School nejstarších oborů nejvíce kompletní, profesionální a nejdokonalejší, nejvíce koncentrované jádro zdroje vyššího vzdělání.

2015 Čtrnáctý kongres založil školní dopravu odlišné charakteristiky celkovým cílem komplexní prvotřídní výzkumné univerzity zabudované do Southwest Jiaotong univerzitě, zavedený talent silnou školu, internacionalizace a digitalizaci "tři strategie" a pracovat CODEN Feng, revitalizace vědy, umění a prosperity, životnosti, "čtyři akční plán" upevnit a dále posílit škol v zemi a ve světě železniční disciplínách dominantního postavení pro rychlou realizaci velkého omlazení historického Southwest Jiaotong univerzitě v!

Právě teď, Southwest Jiaotong University, světová ekonomika je v melodii s hlubokou očištění se nové kolo technologické revoluce stoupající příliv historie reformy vzdělávání a inovací a prosazovat "inovační, koordinace, zelené, otevřený, sdílení" koncepce rozvoje, prohloubení reformy komplexně podporovat právnickou školu, dále podporovat "duální třídu", a aktivně objetí "double hit" a "internet +", pro připojení "na cestě", národní strategie a strategie regionálního rozvoje ekonomického pásu Yangtze River, Chengdu, Chongqing ekonomické zóny, atd. za účelem dosažení "master shromáždili, excelence muži, vynikající příspěvek k příčině jehličnatý strom, "National Chiao Tung University sen, aby se docílilo" dvě stě let "cíl a velký omlazení čínský sen a zavázala k boji!

(Data k 12. června 2016)

Místa

Čcheng-tu

Adresa, 1. řádek
Southwest Jiaotong University Xipu Campus,
Hi-Tech Zone Western Park

611756 Čcheng-tu, Sichuan, Čína

Čcheng-tu

Adresa, 1. řádek
Southwest Jiaotong University Jiuli Campus,
111 Er Huan Lu Bei Yi Duan, Jinniu Qu

610031 Čcheng-tu, Sichuan, Čína

Leshan

Adresa, 1. řádek
Southwest Jiaotong University Empi Campus,
1 Jingqu Rd, Emeishan Shi, Leshan Shi

614200 Leshan, Sichuan, Čína

Akreditace