Keystone logo
Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Úvod

Stručné představení Zuel

Zhongnan Vysoká škola ekonomie a práva, univerzitě humanitních a společenských věd se ekonomie, managementu a práva, jak je ve třech hlavních disciplínách, koordinovány s dalšími pěti oborů, včetně literatury, historie, filozofie, vědy a techniky, je instituce vyššího vzdělání přímo pod Ministerstvo školství a jeden z vysokých škol sponzorovaných "211 Projekt", stejně jako jeden z klíčových univerzit "985 Projekt" Advantage disciplína inovační platforma. Univerzita má dva školní areály-Campus South Lake a Shouyi Campus, s bývalým je umístěna vedle krásné South Lake a druhý nedaleko proslulého historického místa Wuhan City, Věž žlutého jeřába.

(1) Solid Historický Foundation

Orgán, předchůdce, Zhongyuan University, byla založena Zhongyuan předsednictvo Ústředního výboru Komunistické strany Číny se Teng Siao-pching jako první tajemník a druhým tajemníkem Chen Yi jako ředitel přípravného výboru. V roce 1953, v průběhu restrukturalizace státních vysokých škol, Zhongnan Ústav financí a ekonomiky a Zhongnan Ústav politologie a práva byl založen v tomto pořadí, založený na Ústavu financí a ekonomiky a Ústavu politologie a práva z Univerzity Zhongyuan, integraci programů ekonomie a managementu a kateder politologie a práva Sun Yat-Sen University, Jinan univerzita, Guangxi univerzita, Univerzita Hunan, Henan univerzity atd v šesti provinciích střední jižní Číny. V roce 1958, Zhongnan Ústav financí a ekonomiky, Zhongnan Ústav politologie a práva, Training School Zhongnan politických kádrů "a katedry práva z Univerzity ve Wuhanu byly spojeny do Hubei University. V roce 1971 Hubei univerzita byla přejmenována Hubei odborného učiliště financí a ekonomiky.

V Jan.1978, výše uvedený škola byla přejmenována Hubei Ústavu financí a ekonomie se souhlasem Hubei provinční vlády a byl zařazen na seznam první várky vysokoškolskými institucemi, které získaly povolení k zápisu studenty a doktorandy na národní úrovni. V lednu roku 1979 se souhlasem Státní rady, Hubei Ústavu financí a ekonomiky byla pod dohledem, a to jak Ministerstva financí a provincie Chu-pej, s bývalým ujímá vedení. V prosinci roku 1984, založený na katedře práva Hubei Ústavu financí a ekonomiky, Zhongnan Ústavu politologie a práva byla obnovena pod vedením ministerstva spravedlnosti. V září roku 1985, Hubei Ústav financí a ekonomiky byla přejmenována Zhongnan Vysoká škola finanční a ekonomické. Teng Siao-pching napsaný název univerzity osobně. V únoru roku 2000, po schválení ze strany Státní rady Číny, Zhongnan Vysoká škola finanční a ekonomická a Zhongnan Ústavu politologie a práva sloučeny do jedné Zhongnan Vysoké školy ekonomie a práva, která byla oficiálně založena 26.května 2000. Podrobnosti viz Obrázek 2-1 rozvoji Zuel. Od svého vzniku, instituce učinila velké úspěchy v oblasti infrastruktury, fakulty, výzkumu a služeb pro společnost. V září roku 2005, Zuel se stal jedním z vysokých škol sponzorovaných "211 projektu". V říjnu 2012, Ministerstvo školství, Ministerstvo financí, a Hubei zemská vláda společně podepsaly dohodu o spolupráci, postavit univerzitu.

(2) vysoce kvalifikovaní Fakulta Team

Univerzita se skládá z 20 škol, jako jsou školy, MBA School of Economics, School of Business Administration, School of účetnictví (včetně MPAcc Center), School of Finance a daně, School of Finance, škola Zákon, a škola veřejné správy (včetně středu MPA), atd. Má více než 20 správních orgánů, jako jsou univerzity úřadu, Resource úřadu člověka, rozvoje a plánování úřadu, Školní záležitosti úřadu, vědeckého výzkumu úřadu, Mezinárodní komunikační úřad, financí a účetnictví, Úřad Information Administration , logistiku, plánování kariéry Guidance Office, atd. Má také více než 10 orgánů v rámci jeho přímým vedením, jako je knihovna, soubor Administration Office, experimentální Výukové centrum ekonomiky a managementu, Jurisprudence experimentální Výukové centrum, atd

K dispozici je na plný úvazek vyučující a administrativní personál z 2600 členů v Zuel, včetně 1600 učitelů, z nichž existuje více než 200 profesorů, 500 docentů a 160 doktorských dohledu. Má skupina učenci, kteří získali prestiž v akademickém světě, humanitních a společenských věd a to jak doma, tak v zahraničí. Z této skupiny, je tam jeden profesor, který je v Cheung Kong Scholars programu a devatenáct profesoři, kteří jsou ve Chu Tian Scholars programu. Čtyřicet sedm učitelé využít speciální vládní povolenek ze Státní rady, zatímco třináct ostatní učitelé mají zvláštní státní dotace z provincie Chu-pej, a třicet dva učitelé byli oceněni titulem "mladých odborníků v provincii Chu-pej s významnými příspěvky". Vzhledem k tomu, desátém pětiletém plánu, byly dva učitelé byla oceněna jako "vynikající mladých učitelů" od Ministerstva školství; devět učitelů byly v plánu mladých učitelů pomoci, podporovaný Ministerstvem školství; dvacet čtyři učitelé byli v novém století Výborný Talents plán podpory Ministerstva školství; Čtyři učitelé byli členové New Century Hundred tisíc deset tisíc talentů projektu Číny; jeden učitel byl v Cross-Century 111 talentů projektu provincie Chu-pej; a třicet učitelé byli členy Talents projektu New Century vysoké úrovni v provincii Chu-pej. Od roku 2000 více než 800 klíčových výzkumných projektů na státní a provinční úrovni bylo dosaženo členy Zuel fakulty, z nichž 200 byly projekty Národního Social Science fondu Národní přírodní fond Věda a klíčových projektů Ministerstva školství; a 600 byly sponzorovány Ministerstvem školství, Ministerstva financí a Ministerstva spravedlnosti. Více než 20.000 Výsledky výzkumu byly dosaženy, včetně více než 900 monografií, více než 1000 učebnic, a více než 17.000 prací, z nichž více než 600 byly zveřejněny v cizích zemích.

(3) kompletní vzdělávací systém

Zuel má více než 20.000 na plný úvazek vysokoškoláky, více než 6000 doktorandů, 900 doktorandům a 9000 pro vzdělávání dospělých studentů, a zapíše více než 400 zahraničních studentů každý rok stejně. To se může pochlubit tři základní disciplíny, a to ekonomie, práva, a management. Integrace Disciplína, soutěžní disciplíny, kvalitní majoři, vlajková loď kurzy, propracované učebnice, a schopných učitelů jsou kombinovány k vytvoření zdravého vzdělávacího systému. Až do teď, Zuel bylo v experimentální program pro vysokoškoláky "inovace po dobu tří let.

(4) Vynikající kvalita výuky

Univerzita přikládá velký význam pro kvalitu výuky. To formuje vzdělávací filozofii představovat "Student, výuka zaměřená na", "Total Control kvality", "Zvláštní konkurenceschopnost", a "Koordinovaný vývoj" lpěním na principu "Talent-Posilování First". Mezitím se zdůrazňuje své přednosti v podpoře talentů "inovativních integrovaných a mezinárodní". Například, univerzita poskytuje studentům s těmito kurzy, které představuje jeho charakteristické rysy, anglicky státu, žurnalistiky práva, žurnalistiky ekonomie, soudní účetní, ekonomické etika, ekonomie a práva, ekonomických vyšetřování, abychom jmenovali alespoň některé. To i celostátně zahájeny tři následující veřejné compulsories: "Základy ekonomie", "Základy práva" a "Základy managementu", tak, aby se tlačit dopředu integraci a fúzi svých tří hlavních disciplín. Jako jeden z největších základen pro pěstování hospodářské a finanční schopnosti, University zdědil a odnesl na její jemné tradice a držel reformě v minulosti více než půl století, a tím formování pojem "Running First kvalitní vzdělání s charakteristických rysů" a způsob talentu podporovat způsobem. V důsledku toho, jádro konkurenceschopnost studentů je piloval. Míra zaměstnanosti studentů drží žebříčku top národně s pracovních míst vyšších postech.

(5) Aktivní sociálních služeb

S vytrvalostí při propojování vědeckého výzkumu s výstavbou modernizace, Zuel dává plnou hru na tři funkce, a to poradenské funkci filosofie a společenských věd, konzultační funkci mnoha výzkumných prací a servisní funkce, které nabízí členy fakulty. Zuel formuloval Strategii "Double-orientace" (což znamená, snaha o teoretických úspěchů v základním výzkumu a podporu v reálném světě v oblasti aplikovaného výzkumu a vývoje) a pojem "národní vize s Hubei zaměření, aktivní účast s charakteristickými rysy". Prohlídky se strategie, Zuel, s využitím svých vynikajících disciplín, se snaží vybudovat think tank v oblasti financí a práva, vytvořte Servis Logo intelektuální kompatibilní s národní strategií "The Rise of Central Číny" v 21. století ". V důsledku toho bude Zuel konečně umožní sama nabídnout výkonné intelektuální podporu pro podporu národní strategie duševního vlastnictví, výstavba práva a rozvoje ekonomiky.

(6) Rychlejší rozvoj internacionalizace.

V mezinárodních akademických výměn, Zuel vyvinula celosvětově spolupráci ve výzkumu a akademické výměny vztahy s univerzitami a výzkumnými ústavy více než dvaceti zemích a oblastech v Americe, Evropě, Asii a Oceánii. Univerzita má běžet společných programů vizuální komunikace designu (orientace animace a hry) a filmových studií (orientace Image obsahu) s Dongseo University v Koreji. To založil Confucius Institute State University of New York v Stony Brook (SBU), a má programy výměnných studentů s Lund University ve Švédsku, Université de Cergy-Pontoise ve Francii, Calais High Business School ve Francii, Université Jean Moulin- Lyon ve Francii, ESC Saint-Etienne ve Francii, Oita University v Japonsku, a SBU. Univerzita má společné programy s Cardiff University a University of Glasgow Británie, Západočeské univerzity v Georgii v USA, Canterbury University of New Zealand a Curtin University of Australia. Zámořské studenti pocházejí z více než 70 zemí. Univerzita ročně zapisuje více než 400 zahraničních studentů. Chcete-li rozšířit mezinárodní vizi fakulty a zlepšit jejich výzkumné kompetence, univerzita realizuje "Million projekt" (o přidělení 1000000juan ročně), aby sponzorovat mladé učitele páteřní přijímat zahraniční školení. Během 2007-2012, 153 učitelů byly odeslány na zámořské zlepšení k pobytu 6-24 měsíců. V posledních letech, University, mezitím, umocňuje přináší ve výborném zámoří fakulty. V současné době existuje už také více než 60 učitelů, kteří získali doktorské tituly z zahraničními univerzitami.

(7) Výborné podmínky školní docházky

University, o rozloze více než 461 akrů s bydlením rozloze více než 1.110.000 m2, je jedním z 100 univerzit v Číně, která se jako první vybaveny intranetu. Je vybaven dobrými výukových objektů, včetně multimediálních učeben, jazykových laboratořích, specializovaných laboratořích, moot kurt a forenzní vědy identifikace centra v trestní justici škole, a experiment center na School of Business Administration, škola účetnictví, Fakulta informačních a bezpečnosti Engineering, a škola žurnalistiky a Mass Media, atd. Knihovna má více než 3 miliony svazků knih, více než 2,8 milionu e-knihy a desetiletí datových podkladů pro odborné literatury s vyhledáváním a celého textu používat funkce.

V minulosti více než 60 let od svého založení, University, dodržování jeho mottem "Učená, Rational, ctnostná, a věnoval", a při výkonu své vzdělávací filozofii "Self-pěstování, Integrity, inovace a dokonalosti", postupně Ukázalo se, asi 300.000 absolventů všech úrovní pro danou zemi. Jsou vysoce uznávány a chválil je v jejich společnosti, pro jejich vysokou ráže a výbornými vlastnostmi v různých oborů a stupňů. Mnoho z těchto absolventů se stala vysoce postavení vládní úředníci, akademické elity, a obchodní magnáti.

V roce 2013, posloupnost vedení univerzity byla postupně dokončena. Nový cíl je stanoven takto: "budování první třídy zaměřeným na výzkum univerzity v humanitních a společenských věd s výraznými rysy". Očekává se, že si uvědomit, koordinovaný rozvoj kombinované disciplín při zachování výhod ve třech klíčových oblastech, ekonomie, práva a managementu. V posledních letech, v závislosti na celkové národní nasazení Ministerstva školství, univerzity dává nejvyšší prioritu rozvoj magisterských programů Professional včetně MBA a EMBA. Očekává se, že v příštích 5 letech celkový zápis o odborných studentů magisterských bude trvat až 50% z celkového počtu. Univerzita učinil příznivé podmínky na profesionální magisterských programech, pokud jde o plánu pro zápis, stáže a praxe, výběr fakulty, a finanční podporu.

Stav MBA školy

Zuel byl mezi druhé várky vysokých škol v Číně nabízet MBA program v roce 1994; a v roce 2002 to byl jeden z první várky vysokých škol v Číně nabízet programu EMBA. Zuel se klade velký důraz na své MBA vzdělávání, a jako takový, předložila pokyny o "Rozvoj MBA vzdělání s podporou celé instituce je". Pak v roce 2000, Zuel nastavit MBA vzdělávací centrum, což je stav školy. V roce 2004, na základě úspěšné fungování centra, Zuel založil MBA školu a pověřila, aby to bylo jen škola nabízející MBA a EMBA programy. Jako obchodní škole v univerzitě se specializací v oblasti financí a ekonomiky, vystavuje se MBA vzdělání tím, že trvá na reprezentovat vlastnosti a výhody svých finančních a právních disciplín.

MBA School, který je zodpovědný za výuku, vědecký výzkum a řízení, zřídila MBA úřad, finanční úřad, MBA programu Office, EMBA programu Office, EDP programu Office, kariérní rozvoj úřad, oddělení služeb Alumni, mezinárodní směnárna, Mezinárodní akreditace Office , 19 Otevřené vyučování Profily a tři výzkumná centra, včetně Centra pro srovnávacího výzkumu čínských a zahraničních MBA vzdělávání, "čínský financí" Management věcech výzkumné centrum a centrum pro výzkum Corporation hodnoty.

Škola v současné době nabízí MBA program na plný úvazek, MBA programu na částečný úvazek, na částečný úvazek programu EMBA a EDP programu non-stupeň. Škola je vybavena nezávislými zařízení, včetně učeben, referenční místnosti, byty pro studenty a tak dále, a to výhradně pro MBA a EMBA studenty. Do konce roku 2013, škola byla svěřena tituly MBA na více než 2500 studentů a EMBA stupně na více než 1500 studentů.

Po více než 20 let průzkumu a vývoje, pověsti a hodnoty školy byly všeobecně uznáváno společnosti. V prosinci 2009, Prof. Wang Haisu, bývalý děkan školy, byl odměněn "Národní Vynikající správce MBA vzdělávání". Podle 2012 MBA vzdělání a zaměstnání obecné zásady vydané QS (Quacquarelli Symonds) Británie, celkový zápis a absolventi, respektive zařadil na 8. a 5. v pevninské Číně. V souladu s "2013 nejvlivnějšího MBA Billboard Číny" vydaného časopisu "Svět podnikatele" pod záštitou Světové Správce skupiny programu EMBA Školy zařadil 8. na seznamu "nejvlivnějších EMBA programů Číny "a MBA zařadil 12. na seznamu" nejvlivnějších MBA programů v Číně ". V srpnu 2011, MBA School prošel AMBA akreditaci, což dále zvyšuje provozní úroveň MBA a EMBA programy univerzity, zlepšuje kvalitu vzdělávání a internacionalizaci školy a jeho programy. AMBA akreditace, školy, korporativní pokročilé MBA úroveň vzdělání s disciplinárním vlastnostmi univerzity, vytvoří nový přístup ke vzdělávání, MBA, který je jak internacionalizovaná i hluboce zakořeněn v podnikové praxi čínských podniků.

Stručné představení MBA fakulty

Od roku 2010 do roku 2013 celkový počet MBA a EMBA předmětu Učitelé MBA školou a práce orgánů dohledu dosáhl 227. Mezi nimi, 173 učitelé slouží jako kurz učitele a práce se orgány dohledu v programech MBA, zatímco 122ar v programech EMBA. Někteří učitelé pracovat pro oba programy. K dispozici je 5 učitelé na plný úvazek v MBA School a 44 učitelů ze zemí mimo instituce, zbytek tvoří učitelé z jiných škol Zuel. Škola spravuje členů fakulty prostřednictvím otevřené výukové sekcí. Z tabulky 1-2, nejvyšší stupně a profesionální tituly členů fakulty jsou uvedeny. Tabulka 3 a 4 jsou seznamy MBA a EMBA kmenových členů fakulty.

Národní Experimentální Výukové centrum ekonomiky a managementu

Univerzita má "Národního experimentální výuky Centrum ekonomie a managementu". Její součástí je jedna hospodaření Teaching výzkumný ústav a více než šestnáct laboratoří, včetně financí a daní, veřejné ekonomiky, makroekonomické analýzy, bankovnictví a cenných papírů, finanční inženýrství, investice a projekt, pojištění a pojistné matematiky, statistiky, aplikovaných Electronic výpočet, Ruční práce, E- commerce, komplexní simulace, Moderní logistika, Merchandising a Science of Technology, UFIDA a Kingdee ERP laboratoře. Celková plocha laboratoří je asi 3860 m2. Má 1899 sad přístrojů a zařízení v hodnotě milionů RMB 15 a šestnáct apartmá softwaru. Středisko se zavazuje výuky, experiment a stáží aktivity pro studenty zapsané v příslušných kurzů, jako jsou e-commerce, obchodní administrativa, řízení lidských zdrojů, řízení logistiky, marketingu, a mezinárodní ekonomiky a obchodu. Centrum je otevřené všem zaměstnancům a studentům v instituci, poskytující experimenty open-stylu.

Business Administration Experimentální centrum

V roce 2013 se přizpůsobovat informinization MBA vzdělávání a vzdálenost MBA vzdělání, škola investovala více než 3000000juan stavět "Business Administration experimentální výuky centrum", tak, aby splňovaly IT orientované a vzdálené vyučování. Oracle a HAND Enterprise Solutions Co., Ltd, národně privilegovaný konzultace IT společnost, co-konstruuje laboratoř u školy. ERP software pro správu Oracle je nainstalován se podílel na vývoji "Simulované komplexní správu experimentální Course".

Informace o podpoře technologie

Jako jeden z prvních 100 univerzit v Číně k rozvoji svého intranetu, Zuel nabízí stabilní a rychlý intranet služby studentům v každé koleji, umožňuje studentům hledat až do dnešního dne akademických zdrojů, včas a vhodným způsobem. Všichni studenti na univerzitě mohou navštívit nejen knihovních akademické zdroje nebo e-databází na akademické půdě, ale také může mít vzdálený návštěvu číslo účtu.

MBA School, s využitím informačních technologií, vybudoval následujících platformách, jako je například platforma finančního řízení, MBA komplexní správu platformy, EMBA Výuka Platform, Student online komunikační platformy, Student vzdělávací platforma, absolventů platformu služeb, atd Škola má také vybavila učebny a knihovnu s tím zařízením zajistit efektivní administrativní servis a pohodlné učení a komunikace mezi fakultou a studenty.

Místa

 • Wuhan

  182# Nanhu Avenue, East Lake High-tech Development Zone

  • Wuhan

   SHOUYI Campus: 114 Wuluo Road , 430060, Wuhan

   Otázky