Keystone logo
Vrije Universiteit Amsterdam - School of Business and Economics

Vrije Universiteit Amsterdam - School of Business and Economics

Vrije Universiteit Amsterdam - School of Business and Economics

Úvod

Od svého založení je Vrije Universiteit Amsterdam synonymem vědeckého a hodnotově orientovaného vzdělávání, výzkumu a přenosu znalostí. Jsme volnomyšlenkáři s odbornými znalostmi a širší myslí. A společně pracujeme na budování lepšího světa pro lidi a planetu.

Výzkumná univerzita se zaměřením na společnost

Svět čelí velkým výzvám, zatímco uvnitř společnosti narůstají rozdíly. To vyžaduje vědu se svědomím. Díky naší odbornosti, otevřenosti, podnikavosti a multidisciplinárnímu přístupu pracujeme na vývoji udržitelných řešení, která mají dopad na společnost. Zaměřujeme se na čtyři profilová témata: Propojený svět, Governance for Society, Human Health and Life Sciences a Science for Sustainability.

Jedinečná a multidisciplinární univerzita

VU Amsterdam je jedinečná univerzita s fakultami humanitních věd, STEM, společenských věd a lékařských věd. Naše vzdělávání a výzkum spolu úzce souvisí. Spojujeme naši špičkovou pozici ve výzkumu se silnou sociální orientací, což vedlo k vynikající mezinárodní pověsti. Naše vzdělávání a výzkum jsou výrazně multidisciplinární. To je podpořeno skutečností, že všechny naše fakulty sídlí v jednom kampusu. Jsme skutečnou univerzitou v srdci Zuidas Knowledge District, sdílíme její vynikající národní a mezinárodní pozici a dostupnost.

Obchodní a ekonomická škola

School of Business and Economics (SBE) spojuje výzkum a vzdělávání v oblasti ekonomie a obchodní administrativy

Věříme ve vědu s určitým účelem. Studenti, vědci a zaměstnanci naší fakulty získávají a rozšiřují současné znalosti v oblasti podnikové administrativy a ekonomiky, abychom mohli efektivně reagovat na ekonomické a sociální výzvy, kterým náš svět čelí. Nyní i v budoucnu.

Jsme přesvědčeni, že spolupráce, otevřenost a společenská odpovědnost jsou jedinou cestou vpřed – pro vědu, obchod i společnost. Školíme naše studenty, aby se stali akademickými občany s jasnou vizí svých hodnot a ideálů, kteří změní svět.

Statistika

Vrije Universiteit Amsterdam je domovem 26 370 studentů s přibližně 15 000 bakalářskými a 11 500 studenty magisterského studia. Studentský sbor zahrnuje více než 4 000 mezinárodních studentů, kteří přinášejí do kampusu rozmanitost. Nejvyšší počet zapsaných studentů má Přírodovědecká fakulta, následuje Obchodně-ekonomická škola s 6 911 a 4 918 studenty.

  Vlastnosti kampusu

  VU Amsterdam má živý centrální kampus v amsterdamské znalostní čtvrti Zuidas. Areál s nejmodernějšími vzdělávacími a výzkumnými zařízeními sdružuje studenty, akademický personál, podnikatelskou komunitu a organizace občanské společnosti v prostředí, které stimuluje spolupráci.

  VU Campus je místem, kde se lidé setkávají a kde vznikají nové formy spolupráce. Poloha v sousedství amsterodamské čtvrti Zuidas Innovation District a nedalekého letiště Schiphol z ní dělá snadno dostupné místo setkání.

  VU Amsterdam je mezinárodní společenství, které spolupracuje s dalšími centry znalostí a spolupracuje s podnikatelskou komunitou i s organizacemi občanské společnosti. VU Campus se neustále přizpůsobuje a vyvíjí tak, aby vyhovoval výzvám a požadavkům naší doby.

  Zařízení v kampusu VU

  • Stravovací zařízení
  • Univerzitní knihovna a studijní místa
  • VU Boekhandel (knihkupectví)
  • Rialto, Griffioen a galerie VU ART SCIENCE
  • Botanická zahrada Zuidas
  • Repro

   Přijímací řízení

   VU Amsterdam nabízí domácím i zahraničním studentům šanci studovat vysokoškolské vzdělání v široké škále předmětů, jako jsou zdravotní vědy, obchod a matematika, inženýrství, právo a správa atd.

   Kde se přihlásit: Portál aplikací VUNet
   Poplatky za přihlášku: 100 EUR
   Požadavky na aplikaci:

   • Minimální GPA 3,0
   • Studenti by měli předložit své oficiální akademické přepisy z institucí, které naposledy navštěvovaly
   • Doklad o znalosti anglického jazyka
   • Kopie platného pasu

   Vízové požadavky

   Vrije Universiteit Amsterdam pomáhá studentům tím, že jejich jménem požádá o nizozemské studentské vízum. I když je proces jednoduchý, schválení víza trvá přibližně jeden měsíc. Studentům se proto doporučuje, aby svůj proces dokončili včas.

   Pro nizozemské studentské vízum musíte poskytnout níže uvedené dokumenty:

   • Cestovní pas, který musí být platný minimálně šest měsíců
   • V případě potřeby kopie schengenského povolení k pobytu
   • Výsledky testu z anglického jazyka jsou povinné
   • Rovněž bude nutné předložit finanční doklad
   • Studenti budou muset také zaplatit poplatky za dlouhodobé vízum a povolení k pobytu, což je 250 EUR

   Statistiky absolventů

   Akreditace

   Akreditace EFMD EquisAkreditace AACSB

   Místa

   • Amsterdam

    De Boelelaan,1105, 1081 HV, Amsterdam

   Otázky