Keystone logo
UPES

UPES

UPES

Úvod

O UPES

Založena v roce 2003 přes UPES zákona, 2003 Státní zákonodárného Uttarakhand, UPES je UGC uznávané a NaAc-akreditované univerzity. UPES je celosvětově uznávána QS Ratingy s 5 hvězdičkami pro zaměstnatelnost (umístění) a školní areál a 4 hvězdičkami pro výuku. UPES nabízí oborové a specializované postgraduální a postgraduální kurzy prostřednictvím svých osmi škol: School of Engineering, School of Computer Science, School of Design, School of Law, School of Business, School of Health Sciences, School of Smart Agricultural a School of Modern Média.

Proč studovat na UPES

150+ specializací zaměřených na průmyslové a vysokoškolské a postgraduální programy

Umístění - 94% * Celková umístění dávek absolvujících v roce 2019

* Statistiky umístění se týkají počtu studentů, kteří se rozhodli pro umístění a jsou pro ně způsobilí

Industry Alliance - Kurzy spolurozvojené a společně dodávané společnostmi IBM, Xebia, Cisco, Tata Power, L&T a mnoha dalšími

Výhoda lumni -

 • Podpora umístění 5 let po ukončení studia
 • Inkubace, financování a podpora pracovního prostoru
 • 35% stipendia pro postgraduální studium na akademických partnerských institutech v zahraničí

Učení +

 • AI a ML Zkušenosti
 • Design Thinking založený na IBM
 • Zdarma přístup k 3800+ globálním kurzům od společnosti Coursera

Umístění -

 • 13 000+ umístění
 • 94% * Celkový počet umístění šarže v roce 2019
 • 3400+ náborářů
 • 60% opakovaných náborových pracovníků

* Statistiky umístění se týkají počtu studentů, kteří se rozhodli pro umístění a jsou pro ně způsobilí

Témata nápovědy

Jak je sponzorováno UPES ?

UPES je sponzorována společností uhlovodíkových vzdělávacích a výzkumných společností (HERS), která je registrována podle „zákona o registraci společností XXI z roku 1860“ (registrační číslo S-41894 z roku 2002). HERS je nezisková společnost podporovaná skupinou předních profesionálů z oboru.

Jak byla univerzita vytvořena? Patří do Uttarakhandské státní vlády / MpPNG / ropné společnosti?

UPES byl vytvořen na základě zákona o Uttarakhandské státní legislativě, který byl oznámen videotékou vlády Uttarakhand a č. 830 / Vysokoškolské vzdělávání / 2003-3 (18) / 2003 ze dne 1. září 2003. Guvernér Uttarakhandu je však návštěvníkem univerzity. a hlavní tajemník vysokoškolského vzdělávání; Govt. Uttarakhand je „zástupcem“ státní vlády v různých radách univerzity.

Je univerzita schválena UGC? Jaký je význam § 2 písm. F) zákona o UGC z roku 1956? Jsou kurzy UPES uznávány?

Každá univerzita založená v Indii musí být v souladu s oddílem 2 písm. F) zákona o UGC, který stanoví, že:

Byl UPES schválen AICTE? Existuje nějaký takový požadavek?

Podle zákona AICTE a jeho následných předpisů nevyžadují univerzity zřízené podle zákona o státu nebo ústředí podle § 2 písm. F) a 3 zákona o UGC z roku 1956 schválení AICTE. Univerzity jsou však povinny pouze udržovat normy a standardy AICTE a nevyžadují předchozí souhlas AICTE pro zahájení technických a profesionálních kurzů.

To bylo také objasněno rozsudkem Nejvyššího soudu Hon'ble v případě AICTE Bharathidasan University v / s, kde Soudní dvůr rozhodl, že:

„Není povinné pro univerzitu vytvořenou podle zákona hledat a zabezpečovat předchozí souhlas AICTE k zahájení katedry pro udělování kurzu nebo programu technického vzdělávání nebo technické instituce jako doplňku k samotné univerzitě k provádění technických kurzy dle svého výběru a výběru. Lavička také uvedla, že definice technické instituce vylučuje ze své působnosti univerzitu, a pokud je z definice univerzita vyloučena z technické instituce, interpretovat, že taková klauzule nebo takový výraz, kdekoli se projeví technická instituce, bude zahrnovat univerzita přečte zákon, co v něm není uvedeno “

Dostává univerzita finanční pomoc z jiných zdrojů?

UPES je samo financovaná univerzita a nedostává žádnou dotaci ani finanční pomoc od státní vlády Uttarakhandu. Univerzita také nemá nárok na žádnou finanční pomoc nebo granty od UGC nebo jiného zdroje financovaného indickou vládou.

Bude mít titul udělovaný UPES znak UGC nebo jiného orgánu?

Tituly udělené univerzitou nenesou znak UGC ani jiného orgánu.

Jaká jsou umístění na UPES ? Trvá společnost veřejného sektoru na schválení AICTE?

Univerzita má vynikající umístění. Umístění kampusu od počátku má 90%. Podrobnosti najdete na každé ze školních stránek, kde najdete další informace o našich záznamech o umístění.

Univerzity nevyžadují schválení AICTE pro zahájení technických kurzů. Obecně platí, že průmysl jde podle pověsti a důvěryhodnosti UPES při vytváření kampusu.

Umístění se provádí pouze prostřednictvím kampusu? UPES tyto společnosti svůj běžný náborový proces nebo mají speciálně navržený formát pro UPES ?

Ano, umístění se provádí prostřednictvím náboru kampusu. Náborové společnosti pro umístění kampusu dodržují své standardní výběrové postupy.

Potřebuji notebook?

Vzhledem k rychle se měnící povaze a tempu technologie a především studentských preferencí pro chytré zařízení se univerzita rozhodla přijmout paradigma CYOD (Choose Your Own Device).

V rámci této iniciativy platí následující pokyny:

a) Každý student musí být vybaven tabletem nebo laptopem, který splňuje níže uvedené minimální specifikace.

b) Zařízení by mělo mít předem nainstalovaný software legálního operačního systému (OS), jak je uvedeno níže. Dokladem o vlastnictví OS by měl být student a musí být vyrobitelný na vyžádání po celou dobu zapsaného programu nebo v době, kdy je student přítomen v kampusu - podle toho, co nastane dříve. To samé by měl student předložit při registraci.

c) Zařízení by mělo být schopné připojit se k externímu zobrazovacímu zařízení přes normální port VGA za účelem prezentace prezentací atd.

d) Zařízení by mělo být schopné připojení k síti Wi-Fi a provádění ověření uživatele domény Windows Active Directory.

e) Zařízení by mělo mít schopnost zadávat nastavení proxy serveru pro prohlížeč.

f) Zařízení by mělo mít externí klávesnici a mělo by být schopné připojit se ke vzdálenému serveru pomocí protokolu RDP.

g) Výrobce zařízení by měl mít v Dehradunu alespoň jedno autorizované servisní středisko nebo dostupnost potřebné hardwarové služby a podpory. Doporučuje se to před nákupem potvrdit, aby nedošlo ke ztrátě studijních hodin v případě poruchy zařízení.

h) Student bude odpovědný za péči o jeho stroj, včetně vyzvednutí vstupenek na záruku / podporu AMC; přiměřené pojistné krytí; a odpovídat za jeho údržbu a údržbu a za zajištění právního souladu systému v souladu s licenčními politikami OEM / ISV po celou dobu trvání programu. Pokud dojde ke ztrátě / poškození zařízení, je na odpovědnosti studenta zajistit včasnou opravu prostřednictvím autorizovaného servisního střediska v Dehradunu. Za další relevantní doklady pro podání žádosti o pojištění bude odpovědný student.

Doporučená minimální konfigurace / specifikace pro notebooky:

Procesor: Procesor Intel Core i3 / ekvivalent AMD nebo vyšší

Paměť: 4 GB nebo vyšší

Velikost obrazovky: 14 ”nebo vyšší

Síťová rozhraní: Wi-fi 802.11g / n; 10/100 Ethernet; Bluetooth

Porty: USB 2.0; USB 3.0; VGA; HDMI

Pevný disk: 350 GB nebo vyšší

Operační systém: Windows XP / Vista / 7/8 Professional Edition [Povinné] nebo Mac OS (nejnovější verze.) Důkaz vlastnictví povinný.

Kancelářská produktivita: Sada produktivity schopná vytvářet a upravovat dokumenty Microsoft Office, jako jsou Word, Excel, PowerPoint atd. (Doporučeno Microsoft Office Student Edition)

Doporučená minimální konfigurace pro tablety:

Operační systém: iOS / Android

Velikost obrazovky: 9 “nebo vyšší

Síťová rozhraní: Wi-fi 802.11g / n; Bluetooth

Úložný prostor: 32 GB nebo vyšší

Rozhraní: Možnost připojení jednotek USB; Možnost připojení k externímu promítacímu zařízení přes port VGA

Klávesnice: externí (kabelové nebo bezdrátové)

Aplikace: Sada Office Productivity se schopností vytvářet a upravovat formáty dokumentů Microsoft Office, jako jsou Word, Excel a PowerPoint

Poznámky:

a) Poplatek Rs. 5 000 / - (pouze 5 000 rupií) bude studentovi splatné za poskytnutí vhodného softwaru, poplatky za přístup na internet a služby podpory aplikací IT.

b) Univerzita nainstaluje spravovaný antivirus na každý notebook / zařízení (podle potřeby) vstupující do univerzitní sítě. Slouží k optimalizaci šířky pásma použité při aktualizaci definic virů a k zajištění toho, aby se zařízení nestalo bezpečnostní hrozbou ovlivňující ostatní uživatele v síti. Tato instalace je povinná a zařízení nebude bez ní povoleno v síti.

c) Univerzita udržuje vhodné systémy řízení přístupu, které zabrání studentskému počítači připojit se k univerzitní síti, pokud stroj nebude v souladu s přijatelnými zásadami - konkrétně: Stroj by měl mít legální, vhodně opravený operační systém a legální antivirus aktualizován o nejnovější definice a záplaty.

d) Zařízení by mělo být používáno v souladu s přijatelnými zásadami užívání IT univerzity.

e) Vydání Microsoft Windows Home Basic / Premium nebude přijatelné, protože nepodporují připojení k doméně Windows. Minimální úroveň operačního systému by měla být Windows Professional.

f) Zatímco univerzita přijme veškerá přiměřená opatření k zajištění odpovídající aplikace a podpory zařízení pro zařízení, univerzita nenese odpovědnost za ztrátu akademických hodin v důsledku poruchy nebo nesprávného fungování hardwaru v důsledku nesprávné specifikace zařízení.

Jaké požadavky na přijetí by žadatelé měli splnit a jak jsou zařazeni do užšího výběru na zákonný test a pohovor?

Žadatelé by měli mít celkově minimálně 50% známek na vyšší a vyšší sekundární úrovni (10. a 12.), společnost UPES provede UPES právnických studií UPES (UL-SAT) a poté skupinovou diskusi a osobní pohovor. Lze také použít na základě CLAT skóre / procenta LSAT nebo zásluhy na desce. Další informace naleznete v informačním bulletinu (na kartě Použít nyní).

Kde jsou formuláře k dispozici?

Je to stejná stránka také pro zahraniční studenty

Online můžete přihlásit na adrese https: // admission. UPES .ac.in

Kolik zkušebních center existuje pro UPESEAT?

UPES provádí zkoušky ve 100 zkušebních centrech

Jaká je způsobilost k podávání žádostí o programy UPES B.Tech?

Pro BTech programy

EXAM Pathway :

Minimálně 50% bodů v 10. a 12. místě

Minimální 50% agregát ve fyzice, chemii a matematice v 10. a 12. místě

UPES Engineering Aptitude Test (UPESEAT) následovaný Centralizovaným poradenstvím

NON EXAM Pathway : Centralizované poradenství prostřednictvím JEE Hlavní zásluhy

JEE Hlavní skóre: Minimálně 50% bodů v 10. a 12. minimu 50% agregátu ve fyzice, chemii a matematice

Pro B. Tech. LLB (Hons.) PROGRAMY

EXAM Pathway : UPES Engineering Aptitude Test (UPESEAT) následovaný Centralizovaným poradenstvím prostřednictvím UPESEAT Merit rank

NON EXAM Pathway :

Centralizované poradenství prostřednictvím UPES rady rady UPES

Centralizované poradenství prostřednictvím UPES JEE Hlavní hodnota za zásluhy

CLAT zásluhy / L-SAT Indie zásluhy - prostřednictvím UPES CLAT / UPES hodnocení zásluh

Pro programy M.Tech

Minimálně 60% bodů na vyšší a vyšší sekundární úrovni (10. a 12.)

Zkontrolujte jednotlivá programy pro specifická kritéria programu

Jaké je datum zkoušky (UPESEAT)?

UPESEAT Online zkoušky se budou konat ve dnech 13. - 19. května 2019. Posledním datem přihlášky je 8. května 2019.

Co je sylabus UPESEAT?

Osnova by byla stejná jako u JEE mains.

Jaký je vzor UPESEAT?

50 otázek pro PCM

30 otázek - anglické porozumění

20 otázek v obecném povědomí

Od kdy budou dostupné přijímací karty UPESEAT ke stažení?

Přijímací karty budou k dispozici ke stažení od 30. dubna od webové stránky UPES .

Jaké jsou věci potřebné pro kolo portfolia prezentace pro B.Des & M.Des?

Věřím, že kritéria způsobilosti a přijetí již Dikshant má na mikrostránkách vytvořených od zahraničních studentů

Pro B.Des

Požadavky portfolia během rozhovoru jsou uvedeny níže:

· Přineste si ručně nakreslené náčrtky / vykreslování pomocí jednoduchých tužek, barevných značek / tužek nebo jiných médií, jako je uhlí, přírodní barviva atd. - Mohly by to být jakékoli předměty každodenní povahy, přírody, symbolické nebo experimentální,

· Fotografie: můžete předvést své fotografické dovednosti a prezentovat obrázky / obrázky, na které jste klikli NEBO V případě, že jste provedli experimentování na digitálních médiích - kreslení, skicování a vykreslování pomocí digitálních médií, nástrojů a technik (dvourozměrné, trojrozměrné),

· Přineste jakýkoli fyzický model / prototyp - tj. Něco vyrobené z hlíny, plastu, dřeva, lepenky atd.

· Kromě výše uvedeného můžete také přinést cokoli, na kterém jste provedli experiment, abyste vyjádřili / ochutnali své tvůrčí schopnosti,

· Osvědčení o soutěžích / jakékoli zvláštní zmínky - například třídní soutěže atd. (Pokud existují)

Pro M.Des

Požadavky portfolia během rozhovoru jsou uvedeny níže:

· Ruční kresba, skicování a vykreslování pomocí různých technik a médií včetně barevných značek a barevných tužek (10-15 stran)

· Kreativní výraz - 2D i 3D

· Schopnost ocenit „Podrobnosti“

· Pochopení materiálu - materiální chování, vlastnosti

· Přezkum portfolia a rozhovor

Co je infrastruktura a ubytovna v areálu nebo mimo ni a kdo je řídí?

Obytné bloky byly vyčleněny na omezené ubytování v areálu (na základě prvního obsazení) zvlášť pro chlapce a dívky na základě trojitého sdílení. Kromě toho existuje mnoho soukromých ubytoven a ubytování hostů vhodné pro studenty v blízkosti kampusu. UPES nemá žádné přímé ani nepřímé vazby na soukromé ubytovny a v tomto ohledu nenese žádnou odpovědnost. Rodičům se doporučuje, aby údaje před uzavřením jakékoli dohody s příslušnou ubytovnou ověřili nezávisle a také podepsali písemnou smlouvu s majiteli ubytovny. Rodičům se také doporučuje, aby neprováděli zálohy, aniž by sami ověřovali zařízení, a měli by také trvat na písemné dohodě s majitelem ubytovny, která by měla jasně stanovit platební podmínky pro předčasný výběr, a případně i opatření během letní školy.

Kde můžeme získat podrobnosti o fakultě pro různé školy v UPES ?

Podrobnosti o naší fakultní škole / katedře si můžete prohlédnout zde: https: // UPES .ac.in / školy-fakulta

Kde je Areál? Nějaký kampus kromě Dehradunu?

UPES se nachází v Dehradunu (Uttarakhand). V Dehradunu mají pouze 2 kampusy. UPES Areál Bidholi, známý jako Energy Acres, s programy nabízenými v rámci School of Engineering, School of Computer Science, School of Design a School of Health Sciences. UPES kampus Kandoli, známý jako Knowledge Acres s programy nabízenými v rámci School of Law a School of Business.

Dostanu bankovní půjčku na studium na UPES ? Má společnost UPES nějaké spojení s znárodněnou / soukromou bankou?

Pro pohodlí a užitek budoucích studentů UPES existuje formální vazba s indickou přední národní znárodněnou bankou, Státní bankou Indie a Orientální obchodní bankou. Student může při žádosti o půjčku uhradit všechny své výdaje, např. Kurzovné, hostelu atd.

Požadavky na přijetí do programu

Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

Místa

 • Dehradun

  P.O. Bidholi Via-Prem Nagar, 248007, Dehradun

  Otázky