Keystone logo
Universidad Carlos III de Madrid

Universidad Carlos III de Madrid

Universidad Carlos III de Madrid

Úvod

Dějiny

UC3M byl zřízen zákonem španělského parlamentu dne 5. května 1989 v rámci zákona o reformě univerzity z roku 1983. Od samého počátku to měla být relativně malá, inovativní, veřejná vysoká škola, poskytující výuku nejvyšší kvality a zaměřená především na výzkum. Náš první kancléř byl profesor Gregorio Peces-Barba.

Mise

Posláním UC3M je přispívat ke zlepšování společnosti prostřednictvím výuky nejvyšší kvality a špičkového výzkumu v souladu s přísnými mezinárodními směrnicemi. Univerzita usiluje o dokonalost ve všech svých aktivitách s cílem stát se jednou z nejlepších univerzit v Evropě.

Hodnoty

Univerzita aktivně podporuje osobní rozvoj všech, kteří jsou napojeni na komunitu vysokoškolského vzdělávání. Všechny naše činnosti se řídí hodnotami zásluh, schopností, efektivity, transparentnosti, spravedlnosti, rovnosti a respektu k životnímu prostředí.

Statistika

studenti UC3M

UC3M má 22 666 studentů, velikostně se podobá některým z hlavních evropských univerzit, jako je Paříž II, Uppsala, Maastricht, Tilburg, Cambridge a Oxford (všechny mají řádově 14 000 až 22 000 studentů).

 • Vysokoškolští studenti, z nichž 44,3 % tvoří ženy a 55,7 % muži.
 • Přibližně 25 % našich studentů dostává granty od ministerstva školství, od Madridského společenství nebo z vlastních programů financování UC3M.

Zdroje: Zpráva o hospodaření a řízení UC3M za rok 2019, schválená Radou guvernérů a Sociální radou dne 15. června 2020, a oficiální webové stránky výše uvedených univerzit.

Nejvyšší standardy

Ve 44 našich bakalářských studijních kurzech studenti UC3M získali nejvyšší přijímací známky ze všech univerzit se sídlem v Madridu.

 • Průměrná známka dosažená studenty přijatými do všech studijních oborů na UC3M je 12 229 z maximálního počtu 14 bodů.
 • UC3M pokryla v červnu všechna studentská místa. V souvislosti s poptávkou po vysokoškolském studiu na 100 nabízených míst přijala univerzita 198 přihlášek.

Zdroje: UC3M University Registrar a údaje z Community of Madrid týkající se akademického roku 2020-21.

Internacionalizace

 • 20 % studentů na UC3M jsou zahraniční. Tento podíl je výrazně vyšší jak na magisterské (30 %), tak na doktorské úrovni (43 %).

Zdroj: Oddělení mezinárodních vztahů na základě údajů z UC3M Financial and Management Report.

 • 54 % absolventů UC3M se zúčastnilo mezinárodních programů mobility.

Zdroj: Zdroje: Zpráva o hospodaření a řízení UC3M za rok 2019, schválená Radou guvernérů a Sociální radou dne 15. června 2020, a oficiální webové stránky výše uvedených univerzit.

Kariérní umístění absolventa a spokojenost studentů na UC3M

 • 93,4 % absolventů úspěšně našlo práci v oboru příbuzném v prvním roce po absolvování.

Zdroj: XXII. Kariérní studie absolventů UC3M. (Akademický rok 2018). Připravil UC3M ve spolupráci s Accenture. Publikováno v březnu 2020.

  Vlastnosti kampusu

  Areál Getafe

  Tento kampus se nachází ve městě Getafe jižně od Madridu a má dvě školy: School of Social Science and Law a School of Humanities. Moderní instalace kampusu zahrnují dvě knihovny, počítačové místnosti v různých budovách, audiovizuální místnosti, nahrávací studia, soudní síně, wifi v celém areálu a sportovní centra se zázemím pro basketbal, tenis, squash, plážový volejbal a saunu a další.

  Campus Leganés

  Tento kampus se nachází ve městě Leganés jižně od Madridu a sídlí zde School of Engineering. Mezi jeho moderní instalace patří knihovna, počítačové učebny v různých budovách, laboratoře, wifi v celém areálu a sportovní centrum s krytým bazénem. K dispozici je také Auditorium, kde se po celý rok konají hry, opera a koncerty.

  Areál Colmenarejo

  Nachází se ve městě Colmenarejo, na severovýchod od Madridu, kampus má tři školy: School of Social Science and Law, School of Humanities a School of Engineering. Mezi jeho moderní instalace patří mimo jiné knihovna, pracovní, studijní a badatelny a knihovna časopisů.

  Kampus Madrid-Puerta de Toledo

  Areál Madrid-Puerta de Toledo pokrývá aktivity Centra pro postgraduální studium UC3M, zejména ty, které se týkají univerzitních magisterských programů a programů odborného výcviku. Tento kampus také nabízí různé vědecké a kulturní akce zaměřené na madridskou komunitu. Některá z jeho zařízení zahrnují učebny, počítačové učebny, knihovnu a konferenční místnost.

   Žebříčky

   Mezinárodní žebříčky

   35. místo po celém světě a 16. místo v Evropě v žebříčku QS Top 50 Under 50 2020 Ranking.

   Mezi 50 nejlepšími evropskými univerzitami ve výuce excelence podle žebříčku THE Teaching 2019.

   311. místo v žebříčku QS World University Rankings 2021.

   Klasifikována v Shanghai Ranking jako jedna z nejlepších univerzit na světě ve 14 akademických předmětech.

   Mezi pěti nejlepšími španělskými veřejnými univerzitami podle U-Multirank 2020.

   Jediná španělská veřejná univerzita, která se objevila mezi nejlepšími obchodními školami v Evropě.

   33. místo v celosvětovém žebříčku nejlepších center pro specializaci ve financích podle Financial Times Business Education Ranking 2020.

   Mezi 250 nejlepšími mladými univerzitami na světě podle žebříčku THE Young University Rankings 2020.

   UC3M je zařazena mezi 150 nejlepších univerzit na světě podle nového vydání QS Graduate Employability Ranking 2020.

   Podle žebříčku 2018 Times Higher Education Engineering and Technology Rankings patří mezi 500 nejlepších univerzit po celém světě v oboru inženýrství a technologie.

   Národní žebříčky

   Mezi 5 nejlepších španělských univerzit, podle Fundación Conocimiento y Desarrollo CYD Ranking.

   Lídr v žebříčku U2021 za výkon.

   Podle zprávy „La Universidad Española en Cifras“ se řadí mezi nejlepší španělské univerzity pro své akademické výsledky. Año 2017 y curso académico 2017/2018“ (The University in Figures. Rok 2017 a akademický rok 2017/2018) vydané Conferencia de Rectores de las Universidades Españolas (CRUE) (Španělská konference rektorů univerzit).

   Jedenáct bakalářských titulů UC3M se umístilo mezi nejlepšími ve Španělsku podle 50 Degree Ranking 2021 deníku El Mundo.

   25 magisterských programů UC3M patří mezi nejlepší ve Španělsku podle El Mundo 2021 250 Masters Guide.

   Akreditace

   Akreditace AMBAAkreditace AACSB

   Místa

   Místa
   • Ronda de Toledo,1, 28005, Madrid

   Otázky