Keystone logo
Turiba University

Turiba University

Turiba University

Úvod

Vítejte na největší soukromé univerzitě v pobaltských státech!

Turiba University je jednou z předních soukromých vysokých škol v Lotyšsku se stabilními tradicemi a jasnou vizí společného evropského vzdělávacího prostoru. Turiba byla založena v roce 1993 a pyšní se více než 3500 studenty, 15 000 absolventy, moderními posluchárnami, knihovnou, studentským kampusem - hostelem a velkou sportovní halou.

Turiba University nabízí studium v oblasti obchodu, cestovního ruchu, komunikace a IT . Univerzita Turiba také nabízí širokou škálu příležitostí k získání znalostí a zkušeností v zahraničí – programy ERASMUS, double degree a bilaterální výměnné programy.

Univerzita je mezinárodně orientovaná; je zde kolem 1000 zahraničních studentů ze 45 zemí a mnoho mezinárodních lektorů a hostujících řečníků. Nabízíme multikulturní a přátelské prostředí pro jakoukoli kulturu a každého jednotlivce.

Turiba má 3 fakulty a 1 studijní oddělení:

 • Obchodní administrativa (směry pro obchod, logistiku a komunikaci)
 • Mezinárodní cestovní ruch
 • Počítačové systémy
 • Zákon

Proč si vybrat studium na Turiba University ?

 • Kvalitní a světově uznávané studium na přední soukromé univerzitě v pobaltských státech
 • Stipendijní příležitosti, ERASMUS a programy s dvojitým diplomem
 • Prakticky zaměřené studium a možnosti stáží
 • Studium v multikulturním a přátelském prostředí
 • Mezinárodní akreditace a celosvětově uznávané tituly
 • Moderní kampus, pohodlné studium a životní prostředí
 • Bezpečné a zabezpečené prostředí
 • Osobní přístup ke každému studentovi ze strany profesorů a zaměstnanců
 • Studium v Rize, největším městě pobaltských států, které je ekonomickým a kulturním centrem Pobaltí

Praktické studie

Turiba je prakticky orientovaná univerzita , protože praktické studium tvoří 60 % času stráveného studiem, zatímco teorie tvoří 40 %. Lektoři jsou oboroví profesionálové s bohatými zkušenostmi, které kromě teorie umožňují nahlédnout do světa daného oboru. Každý rok na jaře a v létě budete mít během studia praxi a pracovní zkušenosti. Můžete si vybrat firmu pro stáže v Lotyšsku nebo v zahraničí. Studenti mohou také získat stipendia ERASMUS, pokud se zúčastní zahraniční stáže.

Možnosti zaměstnání

Turiba University získala uznání od zaměstnavatelů a řadí se mezi nejuznávanější univerzity . 99,61 % absolventů je zaměstnáno – je to nejvyšší míra zaměstnanosti mezi lotyšskými univerzitami; dále více než 80 % vysokoškoláků během studia pracuje.

Naši absolventi pracují a studenti jsou stážisty ve známých národních a mezinárodních společnostech a organizacích . Fakulta cestovního ruchu spolupracuje a absolventi pracují v Booking.com, Radisson Hotels, Accor Group Hotels a Kempinski Hotels. Studenti oboru IT jsou zaměstnáni u známých IT a technologických společností jako Accenture, Tieto Latvia, Visma Enterprise a Envirotech. Absolventi komunikace pracují v nejvýznamnějších kulturních organizacích v Lotyšsku, dále jako státní a vládní specialisté na komunikaci a jako manažeři PR a komunikace ve velkých národních a mezinárodních společnostech. Absolventi obchodních programů jsou zaměstnáni jako generální ředitelé v různých společnostech na národní úrovni (například mezinárodní letiště Riga, TET, Sakret a mnoho dalších) a také provozují své vlastní podniky.

Akreditace

Programy cestovního ruchu byly oceněny prestižní akreditací TedQual UNWTO (Světová organizace cestovního ruchu OSN). Turiba University je jedinou univerzitou v pobaltských státech a severní Evropě, která je držitelem této prestižní akreditace.

Místa

 • Riga

  Graudu street 68

Otázky