Keystone logo
© Miriam Alster Flash90
The Hebrew University of Jerusalem

The Hebrew University of Jerusalem

The Hebrew University of Jerusalem

Úvod

Odvažte se objevovat – Den otevřených dveří HUJI Digital

Připojte se k našemu Dnu digitálních otevřených dveří pro bakalářské, postgraduální a postgraduální programy a zjistěte, jak kombinujeme dokonalost s bohatým studentským životem.

Rezervujte si své místo zde > > https://tinyurl.com/2udrnv2x

HUJI - mezinárodní dopad

Světově proslulí vědci Hebrejské univerzity dosáhli bezkonkurenční excelence ve výzkumu, výuce a studiu a dosáhli mimořádných průlomů v oborech od zemědělství po výzkum mozku, od ekonomiky po vzdělávání a mnoho dalších. Tyto úspěchy se odrážejí v působivém počtu konkurenčních výzkumných grantů získaných na její fakultě i v registraci neúměrně vysokého počtu mezinárodních patentů.

Články a studie univerzitních vědců se často objevují v prestižních vědeckých a akademických časopisech a jejich výzkum jim přinesl vynikající ocenění v Izraeli i v zahraničí. Fakulta a absolventi doposud získali sedm Nobelových cen, jednu Fieldsovu medaili (ekvivalent Nobelovy ceny za matematiku), jednu Kanadskou mezinárodní cenu Gairdner za biomedicínskou vědu a 14 Wolfových cen.

Hebrejská univerzita je obzvláště hrdá na svoji společnost Yissum pro přenos technologií „Startup Nation“, která se řadí mezi nejproduktivnější a nejúspěšnější inkubační rámce na světě:

 • Od svého založení v roce 1964 společnost Yissum poskytla licenci na více než 530 technologií
 • Každý rok registruje více než 50 nových patentů
 • Yissum generuje výnosy 2 miliardy $ ročně

HUJI nabízí komplexní výběr semestrálních, jednoročních, bakalářských, magisterských a doktorských titulů, jakož i postdoktorandských stáží, stáží a krátkodobých programů. Učitelská fakulta se skládá ze světově uznávaných odborníků ve svých oborech, z nichž mnozí získali významné ceny a ocenění.

Průkopnický výzkum

Od svého založení před více než 100 lety byla Hebrejská univerzita v čele průkopnického výzkumu v oblasti společenských věd i přírodních věd. Jeho první správní rada ve skutečnosti nezahrnovala nikoho jiného než Alberta Einsteina a Sigmunda Freuda; a z jejích sálů vyšlo ne méně než osm Nobelových cen a mnoho dalších důležitých ocenění.

Dnes je univerzita pevně odhodlána plnit svou roli lídra v multidisciplinárním výzkumu a stojí v čele špičkových inovací a podnikání v široké škále oborů. Huji má více než 100 výzkumných center a v daném okamžiku probíhá 3 800 výzkumných projektů.

Jak se sluší na významnou výzkumnou instituci s úzkými vazbami na mezinárodní výzkumnou komunitu, Hebrejská univerzita sdružuje špičkové vědce z celého světa. Třetina všech doktorandů v Izraeli je zapsána na Hebrejskou univerzitu a čtvrtina všech mezinárodních postdoktorandů v Izraeli je přidružena k univerzitě. Je také průkopníkem v získávání výzkumných grantů od Evropské rady pro výzkum (ERC).

Úřad pro výzkum a vývoj Hebrejské univerzity povzbuzuje a propaguje všechny výzkumné aktivity na akademické půdě a průběžně podporuje výzkumné projekty. K dnešnímu dni zaregistrovali vědci přidružení k HUJI více než 10 000 patentů. Univerzita podporuje a usnadňuje přenos technologií a podporuje úspěšnou komercializaci inovací. Není proto překvapením, že univerzita hrála tak významnou roli ve vývoji slavného izraelského startovacího ekosystému.

Pulzující mezinárodní společenství

Více než 2 000 studentů z 90 zemí každoročně studuje v Jeruzalémě a využívá mnoha krátkodobých studijních příležitostí, které nabízí Rothberg International School HUJI. Patří mezi ně jednosemestrální studijní pobyty a výměnné pobyty studentů, hebrejské ulpanové kurzy a různé stáže. Studenti přidružení k Rothbergovi jsou součástí živé mezinárodní komunity, která si kromě fascinující osobní zkušenosti užívá stimulující akademické osnovy.

Naši studenti se ponoří do studia a také si užívají příležitosti zažít jedno z nejvíce fascinujících měst na světě. Jeruzalém přetéká historií, kulturou a náboženstvím, ale je také krásným moderním hlavním městem s rozmanitým obyvatelstvem a pulzujícím nočním životem. Univerzita pomáhá svým mezinárodním studentům využít tento jedinečný zážitek organizováním mnoha společenských a kulturních aktivit a nezapomenutelných exkurzí po celém Izraeli.

Proč studovat na Hebrejské univerzitě?

 • Zařadil se mezi jedny z nejlepších v Izraeli a mezi 100 nejlepších univerzit po celém světě
 • Osm nositelů Nobelovy ceny za poslední roky jsou absolventi nebo výzkumní pracovníci HU
 • Vědci z HU získali řadu prestižních cen
 • K dispozici je více než 150 oblastí studia , včetně mnoha interdisciplinárních programů
 • Inovace a kreativita ve výuce a výzkumu (neurální výpočty, poznávání, výpočetní biologie, studium racionality)
 • Čtyři areály hostí studenty z celého světa
 • Služby studentům na nejvyšší úrovni, včetně nejmodernějších sportovních zařízení a ubytování studentů ve všech areálech
 • Neuvěřitelný panoramatický výhled na 3000 let staré město Jeruzalém z oken učebny.

Statistika

Globální aktivita: Čísla

Čísla hovoří samy za sebe:

 • 265 akademických dohod s institucemi ve 45 zemích
 • Studentské výměnné smlouvy s více než 90 institucemi ve více než 30 zemích
 • 90 kurzů pro studium přibližně 30 jazyků
 • 308 postdoktorandských výzkumných pracovníků z 34 zemí
 • Každoroční zápis téměř 2000 studentů z 80 zemí na Rothberg International School.
 • V září 2012 se Hebrejská univerzita stala jednou z prvních institucí, která se připojila k Coursera, která spolupracuje s předními univerzitami a nabízí lidem všude bezplatné online kurzy.

  Žebříčky

  The Hebrew University of Jerusalem je trvale hodnocena jako nejlepší univerzita v Izraeli a mezi top 100, celosvětově. Kromě toho, Univerzita byla zařazena mezi nejlepší izraelskou univerzitu a 201-205 nejlepší z vrcholu 800 institucí v 2016-17 Times Higher Education World University Rankings, publikoval britský časopis Times Higher Education. HUJI byla jedinou izraelskou univerzitou, která se umístila na 200 nejlepších světových univerzitách v žebříčku.

  TakéThe Hebrew University of Jerusalem se umístil na prvním místě v Izraeli a 88. celosvětově v Reuters Top 100 nejinovativnějších univerzit na světě.

  Místa

  • Jerusalem

   Mt. Scopus 9190501 Jerusalem, , Jerusalem

  • Rehovot

   Rehovot, Izrael

   Otázky