Keystone logo
Stockholm School of Economics in Riga

Stockholm School of Economics in Riga

Stockholm School of Economics in Riga

Úvod

Jeden z Evropy je nejjemnější obchodní školy

Nemusíte chodit daleko od domova ke studiu v jednom z nejlepších Obchodní školy v Evropě, Posláním SSE Riga je poskytnout state-of-the-art vzdělání v oblasti ekonomie a podnikání, které přispívá k hospodářskému a sociálnímu rozvoji regionu, zejména v pobaltských zemích.

První skupina studentů byl přijat do SSE Rize v roce 1994. Od té doby se více než 1.800 studentů vstoupila dveřmi školy secesní budově na Strelnieku iela 4a.

"Tím, že poskytuje vzdělání, které je konkurenceschopné na evropské úrovni, SSE Riga nabízí talentovaným studentům možnost Baltského pobývají" doma ", spíše než jít do zahraničí na studia. V opačném případě, nejtalentovanější může opustit region a poté, co udělal, že to bude těžké nalákat zpět, "říká Anders Paalzow, SSE Riga rektor.

Mise

Posláním SSE Riga byla od svého vzniku v roce 1994, aby state-of-the-art vzdělávání v oblasti obchodu a ekonomiky, která přispívá k hospodářskému a sociálnímu rozvoji regionu, zejména v Estonsku, Lotyšsku a Litvě.

Mise také zahrnuje výzkum a SSE Riga by měly vzniknout state-of-the-art výzkum relevantní pro pobaltské země, a škola by se měly aktivně podílet a podporovat veřejnou diskusi v oblasti její působnosti.

Zřízení

Stockholm School of Economics v Rize (SSE Riga) byla založena v roce 1994 Stockholm School of Economics (SSE) s podporou švédské vlády a lotyšského ministerstva školství jménem Lotyšsku.

Od roku 2010 SSE Riga je ve vlastnictví nadace zřízené SSE, Lotyšské univerzitě a SSE sdružením Riga absolventů. Operace SSE Riga se řídí stanovami v Rize nadace SSE, které byly dohodnuty všech zakladatelů, a jedním z nejdůležitějších úkolů nové nadace je získat finanční prostředky pro školy.

SSE Riga Hlavní budova se nachází v Strelnieku iela 4a. Budova je pozoruhodná struktura a architektonická památka celostátního významu v centru Rigy Jugendstil (secesní) okresu. Okres je uvedena jako místo světového dědictví UNESCO.

První SSE Riga President

Zřízení SSE Riga byla do značné míry jednoho člověka vize - Staffan Burenstam Linder (1930-2000). On sloužil jako prezident SSE, a protože muž vize, byl zakladatele SSE Riga.

V časných 1990, kdy se pobaltské země (Estonsko, Lotyšsko a Litva), získalo nezávislost po téměř 50 letech sovětské vlády, Staffan Burenstam Linder, bývalý švédský poslanec a ministr obchodu, sloužil jako President SSE. Odstrčil myšlenku, že by měla být zřízena Vysoká škola ekonomická, slouží pobaltské země a dává intenzivní školení pro novou generaci Pobaltí manažerů, s angličtinou jako vyučovacím jazykem. Švédská vláda podpořila myšlenku, a stejně tak i lotyšské orgány. Mezivládní dohoda byla podepsána v roce 1993 mezi SSE, jednající jménem švédské vlády a lotyšského ministerstva školství. Staffan Burenstam Linder Foundation byla založena rodinou a přáteli v roce 2001 na památku zakladatele a dobrodince SSE Rigy. Každý rok dvě stipendia až do výše 100.000 SEK (přibližně 7000 EUR), jsou přidělovány na podporu absolventů SSE Riga, kteří jdou do severské zemi pro další Masters nebo doktorské studium.

První roky

Dne 11. července 1994 první třída BSc. Studenti přivítal školy prvního faráře, Jan-Erik Vahlne. Renovace na školní budově na Strelnieku iela 4a nebyla dokončena, a tak první měsíce byly vynaloženy na Lotyšské univerzitě, na Fakultě geografie. Dne 8. listopadu 1994 se školy staví na Strelnieku iela byla slavnostně otevřena za přítomnosti HM král Carl XVI Gustaf Švédska a HE prezidenta Guntis Ulmanis Lotyšska.

První skupina se skládala z 56 studentů, všichni z Lotyšska. O rok později zde byli studenti ze všech tří pobaltských zemí a velikost třídy rozšířených 100, a o několik let později na 115. BSc. Program byl zahájen jako dvouletý program s výukou začíná na začátku července a pokračuje prakticky bez přestávky. V roce 1998 BSc. Program byl rozšířen na tříletý program, který je dnes v souladu s boloňským rámci vysokoškolského vzdělávání Evropské unie.

Rozšíření

Souběžně s vývojem BSC. Program, škola rozvíjela vzdělávací jednotky Executive. Od samého počátku, je přístroj sloužil vzdělávacích potřeb lotyšské a švédské podnikatelské komunity, jakož i lotyšská vláda v oblasti obchodu, managementu a ekonomie.

První desetiletí 21. století došlo k řadě důležitých změn: zahájení programu SSE Riga Executive MBA v roce 2003, která byla zahájena až na SSE Riga zkušenosti do nové skupiny studentů; přistoupení pobaltských zemí do Evropské unie, která výrazně zvyšuje studentského výměnného příležitosti v rámci programu Erasmus; Zvýšené výzkumné činnosti ve škole a zřízení nezávislé výzkumné středisko biceps (Baltic Mezinárodní centrum pro politiku studuje ekonomické), se kterými škola úzce spolupracuje jak v oblasti výzkumu a fakultních schůzky. Kromě toho výzkumné kapacity škola byla dále posílena v roce 2004, kdy byla založena společnost TeliaSonera institut u SSE Riga. V roce 2009 škola založila Centrum pro mediální studia na SSE Riga. Centrum pro udržitelné podnikání v SSE Riga byla založena v roce 2012.

Požadavky na přijetí do programu

Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

Místa

  • Riga

    Strelnieku iela 4a, LV 1010, Riga

    Otázky