Keystone logo
L'Ecole de Guerre Economique MBA obchodní strategie, správa organizací a odolnost
L'Ecole de Guerre Economique

MBA obchodní strategie, správa organizací a odolnost

Paris, Francie

11 Months

Francouzština

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 12 500 / per year

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Pokrok a trh diktují směr lidských společností od doby průmyslové revoluce. Během devatenáctého a dvacátého století byl hlavním problémem vývoj. Průmyslově vyspělé země byly modelem, který je třeba následovat. Na počátku 21. století se začaly objevovat limity této dynamiky. Zranitelnost státu již není měřena pouze jeho obtížemi v rozvoji, jak tomu bylo v případě debat o vztazích mezi Severem a Jihem. Politickí a ekonomičtí představitelé musí být schopni reagovat na nové potřeby vyplývající z geoekonomických omezení, tržního vývoje, finančních krizí a požadavků sociálně-profesních kategorií.

Přežití obyvatel na daném území se stává životně důležitým zájmem. Takový přístup přesahuje omezující pohled na hospodářskou obranu a zdůrazňuje nedokonalosti v definici strategických zájmů, které potvrzuje Evropská komise. Zanechává také hranice suverénního proudového myšlení, který se zaměřuje na pojem nezávislosti.

Dosavadní odolnost byla o tom, jak vyhodnotit úder po šoku a jak najít způsob, jak se zotavit. Zdá se, že je rozhodující, abychom uchopili tento krok před, během a po šoku, abychom co nejméně snížili správná rozhodnutí a předvídali předvídatelné problémy.

Výsledek programu

Ideální studenti

Osnovy

Přijímací řízení

O Škole

Otázky

Podobné kurzy