We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

IU International University of Applied Sciences

IU International University of Applied Sciences

IU International University of Applied Sciences

Úvod

Co IU dělá jinak?

S více než 100 000 studenty z více než 153 zemí je IU International University of Applied Sciences největší německou univerzitou. Nabízejí státem akreditované, vysoce kvalitní bakalářské, magisterské a MBA studijní programy vyučované v angličtině – se zcela novým přístupem.

IU 's on-campus programy v Berlíně a Bad Honnef poskytují strukturované, ale flexibilní studijní zkušenosti, takže můžete sladit studium, práci a osobní život v Německu. Díky rozvrhu, který kombinuje osobní výukové programy a online samostudium, se můžete ponořit do cizí země a zároveň budovat svou sociální a profesní síť.

V každém z kampusů IU v Berlíně a Bad Honnefu budete součástí skutečně živé a mezinárodní komunity. Moderní vybavení kampusu, podpůrné výukové prostředí a zábavné kampusové aktivity vám umožní naplno zažít studentský život v Německu a přitom tvrdě pracovat na dosažení svých cílů.

Ve dnech mimo kampus si také můžete přizpůsobit své učení díky plně integrované digitální platformě IU a inovativním výukovým nástrojům, které zahrnují technologii AI, jako je ChatGPT a Syntea . Po dokončení studia budete mít také nárok na 18měsíční vízum po studiu, abyste mohli začít kariéru v Německu.

Zjistěte více o IU .

Úspěch globálně s IU

S IU můžete otevřít dveře kariérním příležitostem po celém světě . Jejich státem akreditované programy vás vybaví znalostmi a dovednostmi relevantními pro daný obor, abyste mohli vyniknout na globálním trhu práce. Studium na IU vám také poskytuje přístup k jejich exkluzivním online kariérním službám a událostem a spojí vás s jejich globální sítí akademických partnerů, takže můžete studovat v USA, Kanadě nebo Austrálii.

Proč IU ?

 • Smíšené učení: Navštěvujte výukové programy na akademické půdě pouze 2-3krát týdně.
 • Flexibilní: Studujte online podle vlastního rozvrhu po zbytek týdne.
 • Prozkoumejte možnosti práce a studia v Německu: až 20 hodin týdně při studiu
 • Kariérní orientace: IU poskytuje specializované studijní programy v oblastech s vysokou poptávkou.
 • Kurzy: kombinují teorii a praktickou aplikaci prostřednictvím případových studií z reálného života.
 • Nastartujte svou kariéru v Německu: po ukončení studia s 18měsíčním vízem po studiu.
 • Všechny programy jsou akreditovány: podle německých norem a norem EU ve vzdělávání.
 • Tituly IU jsou mezinárodně uznávané a lze je převést na zámořské ekvivalenty pro práci nebo další studium.
 • Uznáno WES Canada & US a člen Asociace indických univerzit (A IU ).

mise IU

To, co pohání IU , je to, co pohání vás: IU navrhuje své programy tak, aby byly co nejflexibilnější a nejinovativnější – bez obětování kvality. Poskytují odborné znalosti a inovativní výukové materiály a zaměřují se na vynikající služby pro studenty a odborné poradenství. Programy IU poskytují oborově specifické znalosti a měkké dovednosti s přístupem orientovaným na budoucnost a digitálními nástroji k přípravě absolventů na mezinárodní obchodní svět.

Vlastnosti kampusu

Žijící v Německu

Německo je považováno za jednu z nejlepších studijních destinací na světě a v srdci Evropy. Vedoucí v oblasti inovací, obchodu a inženýrství, kariérní vyhlídky s německým titulem jsou rozmanité a dalekosáhlé. Německo také vítá mezinárodní odborníky a studentům, kteří absolvují poslední semestr v Německu, nabízí 18měsíční pracovní vízum po studiu.

IU kampusy

V IU si můžete vybrat mezi dvěma moderními kampusy v Berlíně a Bad Honnefu, z nichž každý je vybaven nejmodernějším zařízením, výukovými prostory a knihovnami. Zažijte pulzující berlínskou scénu nebo se usaďte v přátelském prostředí Bad Honnef, kde je k dispozici ubytování v areálu. Připojte se ke klubům a společnostem, odpočívejte ve společenských oblastech a přijměte podpůrnou mezinárodní komunitu během své vzdělávací cesty.

Podpora pro studenty

Při práci na svých cílech v IU najdete silný systém podpory s užitečnými studijními poradci, odborníky na kariérní kanceláře a zkušenými lektory. Tito přátelští profesionálové vás provedou vaší akademickou cestou, od výběru kurzů až po hledání stáží a pracovních příležitostí.

Rovnováha mezi studiem a životem

Na IU si užijete zdravou rovnováhu mezi studiem a životem prostřednictvím modelu smíšeného učení na akademické půdě, který kombinuje třídy v malých skupinách a online samostudium. Tento flexibilní přístup vám umožňuje efektivně řídit studium, práci a osobní život a zároveň se zapojit do rozmanité mezinárodní komunity a využívat pracovní a studijní příležitosti, jako jsou brigády nebo stáže, čímž obohatíte svou celkovou zkušenost se zahraničním studiem.

  Bezplatný webinář a otázky a odpovědi

  Webinář: Studujte online s IU 15:00–15:45 (SELČ)

  Vízové požadavky

  • Studenti s občanstvím členského státu EU, kteří plánují během části (nebo celého) studia navštěvovat přednášky v kampusu, nepotřebují ke vstupu do Německa povolení k pobytu.
  • Studenti bez občanství členského státu EU, kteří plánují během části (nebo celého) studia navštěvovat přednášky na akademické půdě, musí získat platné povolení k pobytu, aby mohli studovat v Německu.

  * Toto platí pouze pro studenty, kteří chtějí absolvovat jeden nebo více semestrů na akademické půdě v Německu. Studenti, kteří plánují provádět všechna svá studia online prostřednictvím virtuálního kampusu IU , nemusí získat povolení k pobytu – bez ohledu na jejich občanství.

  Máte-li jakékoli dotazy týkající se procesu žádosti o povolení k pobytu, kontaktujte prosím studijní poradní tým IU .

  Stipendia a financování

  Změňte svou budoucnost s IU – podejte žádost a ušetřete až 25 %!

  IU vždy hledá nové způsoby, jak vám pomoci spojit vysoce kvalitní a dostupné vzdělání bez ohledu na vaše okolnosti.

  Připojte se k jednomu z jeho kampusů v Bad Honnefu nebo v Berlíně a užijte si jedinečný přístup IU , který vám umožní dosáhnout rovnováhy mezi vašimi akademickými aktivitami, pracovními závazky, sociálními interakcemi a průzkumem nového kontinentu a zároveň pracovat na svých budoucích cílech.

  Přihlaste se ještě dnes a budete mít šanci získat až 25% slevu na studium na akademické půdě!

  Žebříčky

  Akreditace, hodnocení a členství

  Akreditace

  IU International University of Applied Sciences získala systémovou akreditaci od EQAR, FIBAA, Německé akreditační rady a Německé rady pro vědu a humanitní vědy. To znamená, že jejich kurzy, fakulty a výukové materiály splňují přísné standardy stanovené podle evropských akademických směrnic a nyní mohou akreditovat své vlastní programy.

  Ocenění a hodnocení

  IU je první německá univerzita, která získala 99/100 v QS Stars Report, ale také se umístila na vrcholu 6 z 25 kategorií v největším německém univerzitním žebříčku podle CHE. Nedávno se IU online programy MBA umístily na 26. místě v Evropě v prestižním hodnocení QS Online MBA Rankings, což je působivý úspěch a uznání na mezinárodní scéně.

  Členství

  IU je členem Business Graduate's Association, Online Learning Consortium, AASCB a Global Education Coalition UNESCO. Tato členství jim poskytují spojení s jinými institucemi, společnostmi a nevládními organizacemi, stejně jako špičkové studijní programy a kurzy rozvoje celoživotního vzdělávání. Díky využití nejmodernějších technologií pomáhá IU studentům v nouzi pokračovat ve vzdělávání a pokračovat v celoživotním vzdělávání

  Od dubna 2023 je IU členem Asociace indických univerzit (A IU ), největší univerzitní asociace na světě se zahraničními univerzitami jako přidruženým členem. IU je také jediným evropským členem Asociace afrických univerzit (AAU), což je síť více než 420 univerzit a výzkumných center z celého afrického kontinentu.

  Globální uznání a akademičtí partneři

  Globální uznání

  Vzhledem k tomu, že IU je uznávána WES Canada a USA, jejich tituly lze převést na body podle místních akademických standardů v kanadském systému imigračních bodů a americkém schématu hodnocení přistěhovalectví.

  Akademičtí partneři

  Prostřednictvím partnerství s akademickými institucemi z celého světa nabízí IU pro studenty dostupnější způsob studia a života v zahraničí. IU Study Abroad Alliance umožňuje studentům zahájit studium online na IU a dokončit jej na partnerské univerzitě v USA, Kanadě, Austrálii nebo Evropě, kde je mnoho pracovních příležitostí.

  Ohlasy studentů

  Místa

  • Bad Honnef

   Mülheimer Str. 38, 53604, Bad Honnef

   • Berlin

    Frankfurter Allee,73a, 10247, Berlin

    • Berlin

     Berlin, Německo

     Otázky