Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Úvod

Fresenius University of Applied Sciences

Ze svého hlavního kampusu v Idsteinu u Wiesbadenu se může Fresenius University of Applied Sciences ohlédnout za více než 167 letou tradicí výuky přírodních věd. V roce 1848 Carl Remigius Fresenius založil Chemickou laboratoř Fresenius, která se od počátku věnovala praktické laboratorní práci i vzdělávání. Certifikace jako soukromě sponzorovaná, státem schválená univerzita aplikovaných věd následovala v roce 1971.

Dnes univerzita nabízí bakalářské a magisterské studium na plný i částečný úvazek, jakož i odbornou přípravu a další vzdělávání ve svém sídle v Idsteinu a v kampusech v Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Mnichově, Düsseldorfu, Frankfurtu, Berlíně a New Yorku. Kurzy jsou přiděleny různým fakultám: Chemie a biologie, Zdravotní a sociální, Ekonomie a média a Design.

Toto čistě tržně orientované komunikační opatření však nemá absolutně žádný vliv na právní rámec Fresenius University of Applied Sciences . Školy nenahrazují fakulty, ale umožňují marketingovému oddělení univerzity nejen transparentněji a cíleněji prezentovat studijní obory, jejichž počet v posledních letech výrazně narůstá, na trhu, ale také lépe vyhovět potřeby budoucích i stávajících studentů. V tomto ohledu si všechny zákonem stanovené výbory univerzity a jejich uspořádání na jednotlivých fakultách zachovají svou relevanci a platnost i do budoucna.

Vlastnosti kampusu

Fresenius University of Applied Sciences je zastoupena po celém Německu - takže si můžete užít plnou flexibilitu při výběru místa studia. Během studia se také můžete přestěhovat do jiné naší lokality, rozšířit si okruh přátel a známých a poznat nová města.

Díky flexibilní změně místa neztratíte žádný čas ani kredity při přesunu na jiné místo Hochschule Fresenius . I přes stěhování můžete pohodlně a bez následků pokračovat ve studiu.

  Život v kampusu a vybavení

  • StudyPlus: Na StudyPlus získáte na základě vašeho osobního profilu individuální doporučení na nabídky akcí a dalšího vzdělávání v oblastech: kariéra, další vzdělávání, internacionalita, jazyky, praktické zkušenosti a síť, kterými můžete optimálně obohatit své studium a rozvíjet se své osobní dovednosti.
  • Mentoring-Program: V rámci našeho jednoletého mentoringového programu, který je nabízen ve všech lokalitách, naši absolventi působí jako mentoři, kteří v současné době podporují studenty s otázkami ohledně jejich studia a profesní orientace.
  • Přednášky hostů: Možnost přednášek akademických hostů a semestrálních výukových úkolů na univerzitě.

  Cílem Hochschule Fresenius je, aby byl studentský život na univerzitě vzrušující různými způsoby a zaručil tak studentům nezapomenutelné vzpomínky na jejich studium. Kromě akcí pořádáme také tutoriály a podporujeme studentské iniciativy.

  Místa

  • Idstein

   Fresenius University of Applied Sciences Limburger Straße 2

  • Berlin

   Jägerstraße 32, 10117 Berlin, , Berlin

   • Munich

    Infanteriestraße 11A, 80797 München, , Munich

    • Wiesbaden

     Moritzstraße 5, 65185 Wiesbaden, , Wiesbaden

     • Hamburg

      Alte Rabenstraße 1, 20148 Hamburg, , Hamburg

      • Düsseldorf

       Platz der Ideen 2 40476 Düsseldorf, , Düsseldorf

       • Heidelberg

        Sickingenstraße 63-65 69126 Heidelberg, , Heidelberg

        • Idstein

         Limburger Straße, 2, 65510, Idstein

         Otázky