Keystone logo
Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Úvod

Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) uvádí vědu do praxe. S počtem asi 17 000 studentů je jednou z největších a nejvýznamnějších univerzit aplikovaných věd v Německu. Jeho vynikající pověst je výsledkem vědecky podloženého reálného přístupu k vysokoškolskému vzdělávání a profesního úspěchu jeho absolventů.

Absolventi oboru Darmstadt University of Applied Sciences jsou obzvláště oblíbeni u HR manažerů v německých společnostech. To potvrzuje každoroční žebříček "Wirtschaftswoche". Pro hodnocení University Ranking 2019 provedl poskytovatel personálních služeb Universum Global průzkum 650 malých, středních a velkých společností po celé zemi. Z celkem 216 univerzit aplikovaných věd v Německu dokázali vybrat ty, jejichž absolventi obzvlášť dobře splnili jejich očekávání. V souladu s tím se h_da řadí mezi 10 nejlepších v Německu v oborech strojírenství (3. místo), informatika (8. místo), elektrotechnika (7. místo) a průmyslové inženýrství (4. místo).

V univerzitním žebříčku Centra pro rozvoj vysokého školství (CHE) 2019 h_da boduje zvláště dobře z hlediska praktického významu a přípravy na povolání. Studenti studijních oborů Stavebnictví, Elektrotechnika a informační technologie, Strojírenství a Environmentální inženýrství si proto pochvalují velmi dobré vybavení cvičných laboratoří. H_da je zde v národní top skupině. Totéž platí o kvalitě exkurzí, kterou studenti architektury a environmentálního inženýrství hodnotí jako velmi dobrou. H_da je celorepublikově špičkou i v oblasti kontaktů na odbornou praxi. Žebříček CHE uvádí Univerzitu aplikovaných věd Darmstadt ve studijních oborech elektrotechnika a informační technologie, strojírenství a mechatronika v národní nejvyšší skupině.

Vysoká reputace studijních oborů h_da je založena na dobrém poměru supervize se zvládnutelnými skupinami a jasné praktické orientaci. Zde se věda a praxe cíleně prolínají. To proto, že profesoři h_da vědí, co dělají: Všichni pocházejí z odborné praxe a znají budoucí profesní nároky na své studenty. V praktických odborných fázích studijních programů si studenti mohou také vyzkoušet a rozšířit to, co se naučili u zaměstnavatelů v podnikání a společnosti.

Řízení

 • Prezident Prof. Dr. Ralph Stengler
 • Viceprezident pro výuku, vzdělávání a kolegiální záležitosti Prof. Dr. Manfred Loch
 • Viceprezident pro výzkum a vědeckou infrastrukturu Prof. Dr. Arnd Steinmetz
 • Registrátor Norbert Reichert

Město vědy Darmstadt

Luisenplatz shora

Foto: Alex Deppert

Statistika

Studenti

 • Přibližně 17 tisíc
 • Přibližně 18 % zahraničních studentů

Zaměstnanci

 • Přibližně 900

  Místa

  Místa
  • Schöfferstraße 10, 64295, Darmstadt

  Otázky