Keystone logo

Darmstadt University of Applied Sciences

A logo

Úvod

Darmstadt University of Applied Sciences Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) uvádí vědu do praxe. Se studentským tělem o 17 000 je to jedna z největších a nejvýznamnějších univerzit aplikovaných věd v Německu. Jeho vynikající pověst je výsledkem vědecky podloženého přístupu k vysokoškolskému vzdělávání v reálném světě a profesionálního úspěchu jeho absolventů.

Absolventi Darmstadt University of Applied Sciences v Darmstadt University of Applied Sciences jsou obzvláště populární u manažerů lidských zdrojů v německých společnostech. To potvrzuje roční hodnocení "Wirtschaftswoche". Pro univerzitní žebříček 2019 provedl poskytovatel personálních služeb Universum Global průzkum 650 malých, středních a velkých firem na celostátní úrovni. Z celkového počtu 216 univerzit aplikovaných věd v Německu byli schopni vybrat ty, jejichž absolventi splnili svá očekávání obzvláště dobře. V souladu s tím se h_da řadí mezi top 10 v Německu v oblasti strojírenství (hodnost 3), informatiky (hod. 8), elektrotechniky (hodnost 7) a průmyslového inženýrství (hodnost 4).

Ve vysokoškolském žebříčku Centra pro rozvoj vysokoškolského vzdělávání (CHE) 2019 se hodí h_da obzvláště dobře z hlediska praktického významu a přípravy na povolání. Proto studenti studijních oborů Stavebnictví, elektrotechniky a informačních technologií, strojírenství a environmentálního inženýrství chválí velmi dobré vybavení praktických laboratoří. H_da je tady v národní top skupině. Totéž platí pro kvalitu exkurzí, které studenti architektury a environmentálního inženýrství hodnotí jako velmi dobré. H_da je také top celonárodní, pokud jde o kontakty na profesionální praxi. CHE Ranking uvádí Univerzitu aplikovaných věd Darmstadt ve studijních kurzech elektrotechniky a informačních technologií, strojírenství a mechatroniky v národní top skupině.

Vysoká reputace studijních oborů h_da je založena na dobrém poměru dohledu se zvládnutelnými skupinami a jasnou praktickou orientací. Zde se věda a praxe cíleně prolínají. Je to proto, že profesoři h_da vědí, co dělají: Všichni pocházejí z profesionální praxe a znají budoucí profesní požadavky na své studenty. V praktické profesní fázi studijních programů mohou studenti také otestovat a rozšířit to, co se naučili se zaměstnavateli v podnikání a ve společnosti.

Řízení

 • Prezident Prof. Dr. Ralph Stengler
 • Viceprezident pro výuku, učení a vysokoškolské záležitosti Prof. Dr. Manfred Loch
 • Viceprezident pro výzkum a vědeckou infrastrukturu Prof. Dr. Arnd Steinmetz
 • Vedoucí soudní kanceláře Norbert Reichert

Studenti

 • Přibližně 17 000
 • Přibližně 18% zahraničních studentů

Zaměstnanci

 • Přibližně 900

Město vědy Darmstadt

Luisenplatz shora

Foto: Alex Deppert

Statistika

Studenti

 • Přibližně 17 tisíc
 • Přibližně 18 % zahraničních studentů

Zaměstnanci

 • Přibližně 900

  Místa

  • Haardtring 100, 64295, Darmstadt

  Otázky