Keystone logo
Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

Úvod

Copenhagen Business School (CBS) byla založena v roce 1917. Dnes je CBS jednou z 8 dánských univerzit s více než 21 000 studenty a 1 500 zaměstnanci – učiteli, doktorandy a administrativními pracovníky.

CBS je největší dánskou vzdělávací a výzkumnou institucí v oblasti podnikové správy a ekonomiky v širokém smyslu. Univerzita se zavázala poskytovat podnikatelské vzdělávací programy a další vzdělávání pro veřejnost a zejména pro soukromý sektor.

Programy jsou založeny na silné a mezinárodně uznávané výzkumné základně, kterou CBS důsledně pracuje na posílení. CBS má středisko excelence, financované Dánskou národní výzkumnou nadací a obdrželo pět grantů Evropské rady pro výzkum.

CBS je odhodlána sdělovat znalosti a nové nápady budoucím obchodním lídrům a společnosti obecně. Jeho hlavním přínosem v této oblasti je výzkum a vzdělávání založené na výzkumu, a investice do výzkumu a vysoké akademické standardy jsou proto pro přínos CBS společnosti zásadní.

Jako vládní soukromá instituce dostává CBS většinu svého financování od vlády. Státní dotace pro univerzitní sektor se skládají hlavně z grantu na vzdělávání založeného na činnostech a grantu na základní výzkum, který je v podstatě historicky určen pro každou jednotlivou univerzitu. Mírně méně než dvě třetiny příjmové základny CBS pocházejí ze vzdělávacích aktivit.

O Copenhagen Business School

Copenhagen Business School byla založena v roce 1917 a v roce 1965 se stala integrovanou jako instituce vysokoškolského vzdělávání v dánském vzdělávacím systému.

Dnes je CBS regulována zákonem o dánských univerzitách z roku 2003 pod Ministerstvem vědy, inovací a vysokého školství.

 • CBS je jednou z největších obchodních škol v Evropě s téměř 20 000 studenty.
 • CBS nabízí prvotřídní studijní programy založené na výzkumu na bakalářských, postgraduálních a Ph.D. úrovně, stejně jako manažerské a další post-zkušenostní programy.
 • CBS vytváří a poskytuje originální a relevantní znalosti prostřednictvím publikování, účasti ve veřejné debatě, poradenství a naší expertní databáze Experts@CBS.
 • CBS rozvíjí a sdílí znalosti ve spolupráci s jinými univerzitami, podniky a organizacemi a přispívá k rozvoji podnikání a společnosti.

CBS je

 • Dánský člen CEMS (Global Alliance in Management Education).
 • Člen PIM (Partnership in International Management).
 • Mezi 8 dánskými a švédskými univerzitami tvoří univerzitní síť Øresund s více než 165 000 studenty a více než 10 000 výzkumnými pracovníky.
 • Trojkoruna akreditována.
 • Akreditováno EQUIS (Evropský systém zlepšování kvality).
 • Akreditováno AMBA (Asociace MBA).
 • Akreditováno AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business).

Od roku 2000 je CBS akreditována EQUIS a od roku 2007 také AMBA.

Dne 1. srpna 2011 byla CBS akreditována AACSB (Association to advanced collegiate school of Business) jako první škola ve Skandinávii. CBS tak získala „trojnásobnou korunu“, což je uznání, které sdílí pouze 59 obchodních škol po celém světě.

Campus

CBS sídlí především ve čtyřech moderních budovách ve Frederiksbergu, v blízkosti srdce Kodaně.

Oba hlavní komplexy v Solbjerg Plads, architektonicky oceňovaná budova architekta Henninga Larsena v Dalgas Have a Kilen (Klín) odrážejí charakteristický skandinávský styl.

CBS také přestavěla části bývalé porcelánky Royal Copenhagen a všechny části CBS Campus jsou v docházkové vzdálenosti. CBS usnadňuje kontakt s různými možnostmi ubytování pro výměnné studenty a hostující profesory.

Od 1. září 2013 CBS rozšiřuje kampus o tři nové posluchárny v blízkosti stanice metra Flintholm. Posluchárny mají dohromady 600 míst.

Celková plocha v metrech čtverečních (m2): 118 550

 • 600 ks dostupných pro studenty, multimediální laboratoře, interpretační laboratoře a výukové centrum.

Studentská zařízení

Vybavení studentů zahrnuje multimediální laboratoře, tlumočnické laboratoře, odpočinkové místnosti pro skupinovou a projektovou práci, osobní počítače a výukové centrum. Počítače jsou nahrazeny novými modely minimálně každý třetí rok. Zástrčky pro přenosné notebooky jsou snadno dostupné a v hlavních budovách jsou instalována bezdrátová připojení.

Akreditace

CBS se účastní mezinárodních i národních akreditací. Hlavními účely mezinárodních akreditací jsou 1) mezinárodní branding a 2) osvojení si mezinárodních osvědčených postupů v oblasti kvality ve vzdělávání, výzkumu a administrativě.

Od roku 2000 je CBS akreditována u EQUIS a od roku 2007 také u AMBA. 1. srpna 2011 CBS získala akreditaci od AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) jako první škola ve Skandinávii. CBS tak získala 'The Triple Crown', což je uznání, které sdílí pouze asi 50 obchodních škol po celém světě. Všechny tyto školy patří k absolutní špičce obchodních škol a zahrnují školy jako INSEAD, London Business School, IMD a Rotterdam School of Management.

Tři akreditace – různé zaměření

Tyto tři různé akreditační značky jsou vnímány jako nezbytné kvůli jejich různému uznávání v různých částech světa a proto, že se – navzdory mnoha podobnostem – zaměřují na jiný prvek.

EQUIS se silně zaměřuje na výzkum, internacionalizaci a partnerství s podnikatelskou komunitou, zatímco AACSB se silně zaměřuje na správu, kvalifikace fakult, učení a vzdělávání. AMBA se zaměřuje výhradně na programy MBA/MPA.

Dánský akreditační systém byl zákonem zřízen v roce 2007. To znamená, že všechny programy CBS musí v příštích letech projít národní akreditací. Tuto práci spravuje ACE Denmark.

Místa

 • Copenhagen

  Copenhagen Business School, Solbjerg Plads 3, Frederiksberg, DK-2000, Copenhagen

Otázky