Keystone logo
© ©ARU
Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

Úvod

ARU je inovativní globální univerzita se studenty ze 185 zemí, kteří sem přicházejí studovat. V žebříčku The Times Higher Education World University Rankings 2021 jsme opět byli jmenováni jednou z 350 nejlepších institucí na světě - a jednou ze 40 nejlepších univerzit ve Velké Británii.

Naše komunita je pro nás neuvěřitelně důležitá a jsme hrdí na roli, kterou v našich městech a širším regionu hrajeme - včetně pozitivního vlivu na zaměstnanost a místní ekonomiku.*

Studenti, podniky a partneři těží z vynikajících zařízení, mezi které patří naše nová lékařská fakulta v Chelmsfordu a vědecké centrum v Cambridge. Mnoho našich zařízení, aktivit a akcí je otevřeno širší komunitě.

Proč si vybrat ARU?

Důvodů je mnoho.

Ctižádost

Nejsme akademicky ambiciózní jen pro sebe, ale i pro naše studenty.

Pátým rokem jsme byli jmenováni jednou z 350 nejlepších institucí na světě v žebříčku Times Higher Education World University Rankings 2021 - a jednou ze 40 nejlepších univerzit ve Velké Británii. Jsme také uvedeni v Top 10 pro sociální začlenění v The Times Good University Guide 2021.

Studenti jsou srdcem naší univerzity a jsme rádi, že naši vysokoškoláci v posledním ročníku také vysoce hodnotí své vzdělávací zkušenosti

Dokonalost

Byli jsme jmenováni jako přední britská univerzita pro vzdělávací a sportovní vědecké kurzy v tabulce Guardian League Table 2021. Jsme obzvláště potěšeni, že jsme jednou z 20 nejlepších britských univerzit Guardianu pro „přidanou hodnotu“, která měří, jak dobře podporujeme naše studenty, bez ohledu na pozadí, k dosažení jejich potenciálu.

Naše stříbrné ocenění Teaching Excellence Framework (TEF) navíc oceňuje kvalitu našich kurzů a vysokou úroveň spokojenosti studentů.

Spolupráce

Jsme místem, kde spolupráce, výzkum a vědecká činnost ovlivňují vše, co děláme. Mnoho našich kurzů je uznáváno průmyslem a velký počet je profesionálně akreditovaných, díky čemuž jsou naši studenti připraveni na kariéru.

Každý rok také pomáháme 2 000 podnikům růst prostřednictvím stáží, školení, výzkumu a programů spolupráce.

Dopad

Jsme cílevědomí, nároční a zvědaví na náš svět. Naše akademická dokonalost byla uznána orgány pro financování vysokoškolského vzdělávání ve Spojeném království s 12 oblastmi klasifikovanými jako generující přední světový výzkum. Poskytujeme působivý výzkum, který řeší naléhavé problémy a přináší rozdíl, od záchrany životů po šetření vodou.**

Podnik

Zatímco naše hlava je plná ambicí, naše nohy jsou zasazeny do světa kolem nás. Jsme hrdí na to, že jsme stejně podnikaví jako inovativní, a pěstujeme tyto kvality u našich studentů s mentorstvím, podporou a počátečním financováním, které nabízí Anglia Ruskin Enterprise Academy.

Nadšení

Náš naprostý přístup, který můžeme dělat, nás odlišuje od ostatních. Zjistili jsme, že nadšení je nakažlivé, necháváme výsledky hovořit za sebe a jsme jedinou britskou univerzitou, která byla jmenována globální „vycházející hvězdou“. ***

* Výzkum prováděný společností Hatch Regeneris pro univerzitní a akademickou unii, 2020

** Rámec excelence výzkumu (REF) 2014

*** Poradci pro vysokoškolské vzdělávání Firetail, tabulka publikovaná v Times Higher Education, srpen 2016

Naše historie

Náš příběh začíná v roce 1858, kdy umělecký kritik, mecenáš a filantrop John Ruskin otevřel Cambridge School of Art. Umělecká škola se rozrostla a stala se Anglia Ruskin University , zkráceně ARU, a stále je srdcem našeho moderního kampusu v Cambridge.

Stává se ARU

V průběhu let se řada vysokých škol a ústavů stala součástí ARU. Patří mezi ně Cambridgeshire College of Arts and Technology (CCAT) a Essex Institute of Higher Education (dříve Chelmer Institute-sám vytvořený z Mid-Essex Technical College a Brentwood College of Education). Nejprve se tyto vysoké školy spojily a staly se Anglia Polytechnic, a poté Anglia Polytechnic University v roce 1992.

Národní a mezinárodní přítomnost

Kromě našich čtyř hlavních kampusů máme řadu partnerských institucí ve Velké Británii i v zámoří, což vám dává možnost studovat kvalifikaci ARU poblíž domova. První partnerství byla vytvořena na počátku 90. let minulého století.

Naše mezinárodní kancelář, založená v roce 1992, podporuje další odkazy a zajišťuje, že naši zahraniční studenti dostanou podporu a informace, které potřebují.

Kurzy

Naše rané odborné znalosti v oblasti umění a vzdělávání se rozšířily a dnes nabízíme kurzy v oblasti výpočetní techniky a technologií, inženýrství, práva, obchodu, ekonomie, biologických věd a dalších.

Jsme lídrem v oblasti zdravotní a sociální péče již od roku 1992, kdy bylo školení sester převedeno z místních zdravotnických úřadů na ARU. Kromě našich tří vysoce ceněných kurzů ošetřovatelství školíme porodní asistentky, záchranáře, praktické lékaře na operačních odděleních a sociální pracovníky.

Umění a vzdělání jsou pro nás samozřejmě stále důležité. Školíme začátečníky v našem kampusu v Chelmsfordu a na naší partnerské škole v Peterborough. Náš MA Children's Book Illustration je světově uznávaný kurz, který navazuje na dlouhou tradici Cambridge School of Art. Také jsme přijali variace 21. století na naše tradičnější umělecké kurzy – včetně umění počítačových her a hudebních technologií.

Žebříčky

Rámec výuky excelence Silver award

Jsme potěšeni, že můžeme ocenit cenu TEF Silver, která odráží vysokou kvalitu výuky našich talentovaných pracovníků.

Naše stříbrné ocenění TEF znamená, že poskytujeme vysoce kvalitní výuku, učení a výsledky pro naše studenty a trvale překračujeme přísné národní požadavky na kvalitu vysokoškolského vzdělávání ve Spojeném království. Zvláště nás těší, že naše hodnocení vyzdvihlo velmi vysokou úroveň spokojenosti studentů a že většina našich studentů dosahuje vynikajících výsledků.

Učitelské kvalifikace a uznání zaměstnanců

Naši akademičtí učitelé patří k nejkvalifikovanějším a nejuznávanějším v zemi.

 • Podle údajů poskytnutých Vysokou školou akademie (HEA) bylo v letech 2017–2018 procento našich pedagogických pracovníků, kteří byli uznáni HEA, více než 78 %, oproti průměru odvětví 42 %.
 • Nejnovější údaje (2015-16) z Higher Education Statistics Agency (HESA) nás zařadily mezi 16 nejlepších institucí v Anglii, pokud jde o procento zaměstnanců s pedagogickou kvalifikací: 76 % oproti průměru v sektoru 51 %.
 • V dubnu 2019 Sian Shaw a Louise Jenkins z FHEMS vyhrály nejlepší transformační projekt na eAssessment Awards za svou práci s MyKnowledgeMap na digitální transformaci hodnocení praxe.
 • V září 2018 získal Senior Learning Technolog Paul Driver prestižní ocenění Association for Learning Technology Learning Technolog of the Year za inovativní práci s virtuální realitou zde na ARU.
 • V červnu 2017 byla Dr. Zoë Bennett udělena cena Lanfranc za vzdělání a stipendium za její „mimořádný přínos k teologickému vzdělávání ve východní Anglii i mimo ni“.
 • Řada našich akademických učitelů/příznivců učení byla úspěšná při získávání stipendií University Teaching Fellowships za vynikající výuku.
 • V prosinci 2017 byl Dr Mat Timmis akreditován Britskou asociací pro vědu o sportu a cvičení (BASES) pro aplikovanou pedagogiku sportu/cvičení a je jedním z mála lidí v zemi, kteří dosáhli tohoto ocenění.

Ocenění a uznání

Jsme vítězové

V roce 2020 jsme byli již pátý rok po sobě jmenováni jednou z 350 nejlepších univerzit na světě – a jednou ze 40 nejlepších ve Spojeném království.

Zároveň jsme byli v tabulce Guardian League 2021 jmenováni přední britskou univerzitou pro kurzy vzdělávání a sportovní vědy. Jsme obzvláště potěšeni, že jsme jednou z 20 nejlepších britských univerzit Guardian pro „Přidanou hodnotu“, která měří, jak dobře podporujeme naše studenty, bez ohledu na původ, při dosahování jejich potenciálu: odraz našeho závazku poskytovat inkluzivní vzdělávací prostředí.

Toto následuje po oceněních kvality našich vzdělávacích zařízení a dopadu, který máme na zaměstnatelnost, manažerské a vůdčí schopnosti našich studentů.

Naši studenti posledního ročníku také vysoce hodnotili své vzdělávací zkušenosti – včetně výuky, akademické podpory, hodnocení a zpětné vazby – v National Student Survey.

Vlastnosti kampusu

Čtyři hlavní areály

Stejně jako Cambridge máme kampusy v Chelmsfordu, Londýně a ARU Peterborough. Náš kampus v Chelmsfordu byl původně v centru města, ale v roce 1992 se přestěhoval do nového, účelově postaveného areálu. Dnes najdete naše pozoruhodné moderní budovy uhnízděné u řeky v městské univerzitní a inovační čtvrti. Mezitím se v roce 2011 otevřel náš kampus na ARU Peterborough. Jedná se o specializovanou zdravotnickou, sociální a vzdělávací stránku, kde školíme mnoho zdravotních sester a sociálních pracovníků v našem regionu.

V roce 2015 jsme s potěšením představili nový kampus v srdci Londýna, kde studenti studují předměty včetně obchodu, práva a financí na pregraduální a postgraduální úrovni.

V posledních letech jsme do našich kampusů investovali přes 115 milionů liber. Cambridge těžila z rozsáhlé přestavby v roce 2011 a v roce 2014 jsme dokončili práce na našem specializovaném zdravotnickém místě na Young Street. Sídlí v něm nejmodernější laboratoře klinických dovedností včetně falešných nemocničních oddělení. Young Street je také domovem našeho specializovaného muzikoterapeutického centra. V roce 2018 jsme otevřeli zcela nové Science Center a Právnickou kliniku.

Mezitím jsme v Chelmsfordu zahájili ambiciózní rozvojový program. V roce 1995 otevřelo Její Veličenstvo Královna příhodně pojmenovanou Queen's Building, kde sídlí Univerzitní knihovna. Od té doby se k ní připojila (mimo jiné) naše poutavá budova lorda Ashcrofta; Sawyers Building se svými SuperLabs; Michael Salmon Building, ve které jsou umístěny špičkové lékařské simulační sady; a Arise Chelmsford, která nabízí laboratoře, dílny a kancelářské prostory malým podnikům v lékařském a pokročilém strojírenství. Nejnovějším významným pokrokem na naší lékařské fakultě, která byla otevřena v září 2018, je školení budoucích lékařů regionu v účelově vybudovaném prostoru s nejmodernějšími dovednostmi.

Při pohledu do budoucnosti jsme hrdí na to, že se můžeme podílet na založení ARU Peterborough – zcela nové univerzity pro město, která otevře své brány v září 2022.

  Stipendia a financování

  Vízové požadavky

  Jak žádat a vízová podpora

  Chcete-li se přihlásit do některého z našich kurzů angličtiny, jednoduše vyplňte přihlášku. Přihlášky najdete na stránkách jednotlivých kurzů.

  Přijímací řízení

  Pokud splňujete vstupní požadavky pro váš kurz – a imigrační požadavky – náš tým pro mezinárodní přijímací řízení vám obvykle zašle podmíněnou nabídku.

  Pokud je vaše nabídka podmíněná, znamená to, že ještě potřebujeme nějaké dokumenty nebo platbu. Například:

  • kopii pasu
  • kopii vaší anglické kvalifikace
  • přepisy titulů nebo reference (pokud postupujete do akademického kurzu)
  • záloha na kurz
  • plné kurzovné
  • potvrzení, že chcete své místo přijmout.

  Máte-li zájem o náš předškolní kurz (nebo předškolní kurz na ARU College), budete muset absolvovat Secure English Language Test (SELT) ve schváleném testovacím centru.

  Jakmile budeme mít vaši platbu a dokumenty (které splňují požadavky kurzu), vaše nabídka bude bezpodmínečná. Poté zpracujeme váš vízový dopis. V této fázi vás můžeme kontaktovat.

  Pokud jste ze země Evropské unie nebo Evropského hospodářského sdružení (EHP), nebudete potřebovat vízum.

  English Language Requirements

  Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

  Místa

  • Cambridge

   Anglia Ruskin University, East Rd, Cambridge CB1 1PT, , Cambridge

  • Chelmsford

   Bishop Hall Ln, Chelmsford CM1 1SQ, , Chelmsford

   • Peterborough

    University House, Swain Ct, Peterborough PE2 9PW, , Peterborough

    • London

     19 Charterhouse St, London EC1N 6RA, , London

     Otázky