Keystone logo
Turecko

Studie MBA v Turecko 2023

Studovat v Turecko

Vydělávat obchodní stupeň v Turecko Turecko 's vysokoškolského vzdělávacího systému nabízí dvě ročně (Associate ' s), čtyři ročník (bakalářský 's), nebo šest ročně (magisterský ' s), ve stupních s možností sledovat založená na výzkumu doktorát. Studenti, jejichž mateřským jazykem není angličtina, může být požádán o některých univerzitách, která k dokončení další ročník anglické přípravné studie před nástupem do studia v programu nebo složit "přezkoušení výjimka " ukazuje své dovednosti v anglickém jazyce. Více než 800 vysokých škol a univerzit pracovat v Turecku, přičemž většina z nich se nachází v Istanbulu, Ankaře a Izmir, Turecko 's tří největších měst. Rady vysokých škol upravuje terciárního vzdělávání v Turecku a poskytuje finanční prostředky pro veřejné instituce. Vzdělávací standardy se liší u tureckých univerzitách, s některými srovnatelné s předními světovými univerzitami v USA a Evropě.Obchodní studenti vykonávají hlavní 's titul Turecko se setkáte s programy považovány za "bez práce " nebo "s práce ". To jednoduše znamená, že buď práce, nebo termín projekt, je nutné získat titul, spolu s dokončením všech programových kurzů. Poplatky za studium Školné je velmi cenově dostupné v Turecku, zejména na veřejných vysokých školách, které jsou financovány vládou. Veřejné vysoké školy školné jsou stanoveny turecké vlády před začátkem akademického roku, aby každý rok může představovat školné různá forma předchozího roku 's poplatky. Proč Získejte obchodní stupeň v Turecku? Jako vysoce rozvinuté země s rozvíjející se tržní ekonomiky, Turecko významně přispívá ke světové produkce standardů exportu velké množství zemědělských položek, vozidel, textilu a spotřebičů.Kromě toho, Turecko 's konzistentní výstup do hlavní role jako vůdce v globální bankovnictví, průmyslu a komunikačních trzích umožňuje vydělávat turecké obchodní stupeň vedoucí k nalezení zaměstnání v globálním podnikatelském sektoru.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  147
 • Podíl na inženýrských sítích

  19
 • Internetové předplatné

  8
 • Místní doprava

  20

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  3
 • Lístek do kina

  2
 • Pinta místního piva

  2

O Turecko

S jeho území rozděleno mezi západní Asii a jihovýchodní Evropě, Turecká republika je fascinující země s bohatou a chaotické minulosti a stejně složité době. Osm zemí jsou její hranice - Bulharsko, Írán, Řecko, Arménie, Gruzie, Sýrie, Ázerbájdžán a Irák, Turecko i nadále zásadní význam pro mezinárodní společenství, protože jeho geografické poloze, sekularismu a stabilní demokratické vlády v oblasti známé pro chaosu a války. Zakládajícím členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), Organizace spojených národů a G-20, Turecko je domovem převážně etnických Turků a asi 25 procent etnických Kurdů, kteří praktikují islám a mluví turecké, země " to oficiální jazyk. Rychlý rozvoj diplomatických a ekonomických iniciativ Turecka 's přispěly k ostatním světovým vůdcům uznávají Turecko jako rozvíjející se regionální velmoci.

Visa Requirements

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Student Visa

Cena a měna

The visa processing fee varies depending upon your nationality.

Kdo může žádat o vízum?

All international students need to get a student visa in order to study in Turkey. Exceptions are those people who are legal dependents associated with someone in Turkey on a diplomatic visa.

Kde můžete žádost podat?

Turkish embassy or consulate

All international students must apply for the student visa at their nearest Turkish embassy or consulate.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

To get a student visa for Turkey, you need first to enroll in a Turkish university, school, or a language course certified by the Ministry of Education.

You must fill out a visa application form and submit it to the Turkish embassy with the required documents that usually include the following:

 • Passport: Valid for a period longer than 90 days
 • 2 passport-size photos
 • Letter of acceptance from the Turkish higher education institution
 • Health insurance proof
 • Return ticket proof
 • Evidence of sufficient financial means to support your study and living in Turkey
 • Police clearance certificate
 • Medical certificate

Students must further apply for a residence permit with the local authorities (if the student is in Turkey) within 1 month of their arrival in Turkey. The following documents must be submitted to the Foreign Relations Department at the Local Police Headquarters:

 • Application form and fees
 • Travel document: 2 copies along with the student visa
 • 4 passport-size photographs
 • Letter or document from the institution: It must be issued by the host university, declaring the start and the end dates of the study in Turkey

To renew your residence permit, you need to visit the local authorities 60 days before your residence permit expires.

Kdy byste měli podat žádost?

It generally takes around eight weeks from the day you submit your application until you receive your visa.

The student visa is generally valid for one year for a single entry. Although a time limit will be indicated on your visa, your student visa remains valid as long as you are enrolled at the school.

Doba zpracování

8 Weeks

Pracovní příležitosti

Usually, international students have no legal right to work while studying in turkey. Students can do research work in Turkish universities as international researchers.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.