Keystone logo
Turecko

Studie MBA v Turecko 2024

Studovat v Turecko

Vydělávat obchodní stupeň v Turecko Turecko 's vysokoškolského vzdělávacího systému nabízí dvě ročně (Associate ' s), čtyři ročník (bakalářský 's), nebo šest ročně (magisterský ' s), ve stupních s možností sledovat založená na výzkumu doktorát. Studenti, jejichž mateřským jazykem není angličtina, může být požádán o některých univerzitách, která k dokončení další ročník anglické přípravné studie před nástupem do studia v programu nebo složit "přezkoušení výjimka " ukazuje své dovednosti v anglickém jazyce. Více než 800 vysokých škol a univerzit pracovat v Turecku, přičemž většina z nich se nachází v Istanbulu, Ankaře a Izmir, Turecko 's tří největších měst. Rady vysokých škol upravuje terciárního vzdělávání v Turecku a poskytuje finanční prostředky pro veřejné instituce. Vzdělávací standardy se liší u tureckých univerzitách, s některými srovnatelné s předními světovými univerzitami v USA a Evropě.Obchodní studenti vykonávají hlavní 's titul Turecko se setkáte s programy považovány za "bez práce " nebo "s práce ". To jednoduše znamená, že buď práce, nebo termín projekt, je nutné získat titul, spolu s dokončením všech programových kurzů. Poplatky za studium Školné je velmi cenově dostupné v Turecku, zejména na veřejných vysokých školách, které jsou financovány vládou. Veřejné vysoké školy školné jsou stanoveny turecké vlády před začátkem akademického roku, aby každý rok může představovat školné různá forma předchozího roku 's poplatky. Proč Získejte obchodní stupeň v Turecku? Jako vysoce rozvinuté země s rozvíjející se tržní ekonomiky, Turecko významně přispívá ke světové produkce standardů exportu velké množství zemědělských položek, vozidel, textilu a spotřebičů.Kromě toho, Turecko 's konzistentní výstup do hlavní role jako vůdce v globální bankovnictví, průmyslu a komunikačních trzích umožňuje vydělávat turecké obchodní stupeň vedoucí k nalezení zaměstnání v globálním podnikatelském sektoru.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  264
 • Podíl na inženýrských sítích

  18
 • Internetové předplatné

  9
 • Místní doprava

  25

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  4
 • Pinta místního piva

  2

O Turecko

S jeho území rozděleno mezi západní Asii a jihovýchodní Evropě, Turecká republika je fascinující země s bohatou a chaotické minulosti a stejně složité době. Osm zemí jsou její hranice - Bulharsko, Írán, Řecko, Arménie, Gruzie, Sýrie, Ázerbájdžán a Irák, Turecko i nadále zásadní význam pro mezinárodní společenství, protože jeho geografické poloze, sekularismu a stabilní demokratické vlády v oblasti známé pro chaosu a války. Zakládajícím členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), Organizace spojených národů a G-20, Turecko je domovem převážně etnických Turků a asi 25 procent etnických Kurdů, kteří praktikují islám a mluví turecké, země " to oficiální jazyk. Rychlý rozvoj diplomatických a ekonomických iniciativ Turecka 's přispěly k ostatním světovým vůdcům uznávají Turecko jako rozvíjející se regionální velmoci.

Vízové požadavky

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

Poplatek za zpracování víza se liší v závislosti na vaší státní příslušnosti.

Kdo může žádat o vízum?

Všichni zahraniční studenti potřebují získat studentské vízum, aby mohli studovat v Turecku. Výjimkou jsou lidé, kteří jsou legálně závislými osobami spojenými s někým v Turecku na diplomatické vízum.

Kde můžete žádost podat?

Turecké velvyslanectví nebo konzulát

Všichni zahraniční studenti musí požádat o studentské vízum na nejbližším tureckém velvyslanectví nebo konzulátu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Chcete-li získat studentské vízum do Turecka, musíte se nejprve zapsat na tureckou univerzitu, školu nebo jazykový kurz certifikovaný ministerstvem školství.

Musíte vyplnit formulář žádosti o vízum a předložit jej tureckému velvyslanectví s požadovanými dokumenty, které obvykle obsahují následující:

 • Cestovní pas: Platí po dobu delší než 90 dní
 • 2 fotografie velikosti pasu
 • Dopis o přijetí od turecké vysokoškolské instituce
 • Důkaz zdravotního pojištění
 • Důkaz zpáteční letenky
 • Důkazy o dostatečných finančních prostředcích na podporu vašeho studia a života v Turecku
 • Certifikát policejního odbavení
 • Lékařský certifikát

Studenti musí dále požádat o povolení k pobytu u místních úřadů (pokud je student v Turecku) do 1 měsíce od jejich příjezdu do Turecka. Následující dokumenty musí být předloženy oddělení zahraničních vztahů v místním policejním ředitelství:

 • Formulář žádosti a poplatky
 • Cestovní doklad: 2 kopie spolu se studentským vízem
 • 4 fotografie velikosti pasu
 • Dopis nebo dokument od instituce: Musí být vydán hostitelskou univerzitou a deklarovat datum zahájení a ukončení studia v Turecku

Chcete-li obnovit povolení k pobytu, musíte navštívit místní úřady 60 dny před vypršením platnosti povolení k pobytu.

Kdy byste měli podat žádost?

Obvykle trvá přibližně osm týdnů ode dne podání žádosti, než obdržíte vízum.

Studentské vízum je obecně platné jeden rok pro jeden vstup. Ačkoli na vašem vízu bude uveden časový limit, vaše studentské vízum zůstává v platnosti, pokud jste zapsáni do školy.

Doba zpracování

8 Weeks

Pracovní příležitosti

Obvykle, zahraniční studenti nemají zákonné právo pracovat při studiu v Turecku. Studenti mohou provádět výzkumné práce na tureckých univerzitách jako mezinárodní výzkumní pracovníci.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.