Keystone logo
Thajsko

Studie MBA v Thajsko 2024

Studovat v Thajsko

Studenti, kteří studují podnikání v Thajsku budou moci najít mnoho univerzit, které nabízejí programy v angličtině. To může být výhoda studovat v zemi, protože to dává studentům možnost pokračovat titul v asijské zemi bez nutnosti učit se a zvládnout další cizí jazyk. Masters of Business Administration může mít buď jeden nebo dva roky v Thajsku, v závislosti na zvoleném programu, školy a zda se student učí na plný nebo částečný úvazek. Thajsko nabízí mnoho výhod pro studenty, které sledují mezinárodní MBA program. Za prvé, nízké náklady na bydlení pomáhá kompenzovat náklady na stupně. Studenti se zjistí, že je docela přijatelné, aby žít v Thajsku při svém studijním programu. Oni také získat možnost studovat v zemi, s krásnými plážemi a tropické klima ve středu Asie.Zatímco náklady na navštěvování univerzity v Thajsku se bude lišit v závislosti na tom, co se rozhodnete ke studiu, nízké školné jsou jednou z výhod studia zde. Přidejte nízké náklady na bydlení a máte cenově příležitost pro studium. Thai akademický rok je rozdělen do dvou semestrů, které běží od června do října a od listopadu do března. Volitelný Summer Session je také k dispozici od března do června. Po dokončení studia, mohou studenti, kteří obdrží titul MBA v Thajsku není zjistíte, že jsou najednou více žádoucí pro potenciální zaměstnavatele. Nicméně, oni zjistí, že jsou schopni se pohybovat ve svých současných pozicích snadněji. Mohou také zjistí, že jsou atraktivnější jako potenciální pronájem pro firmy v Bangkoku a jiných částech Asie.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  330
 • Podíl na inženýrských sítích

  21
 • Internetové předplatné

  15
 • Místní doprava

  28

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  6
 • Pinta místního piva

  2

O Thajsko

Thajské království je země, která byla kdysi známá jako Siamu. Tento poloostrov v jihovýchodní Asii, sousedí s Lao, Barmy, Malajsie a Thajského zálivu. Známý pro jeho hlavního města Bangkok, který je jeho ekonomickým centrem, stejně jako pro své rozmanité obyvatelstvo, Thajsko zaznamenala silný ekonomický růst v posledních desetiletích. To je také známé pro svou vynikající kvalitu života, s nízkými náklady na bydlení a krásné prostředí, které dělají žijí v zemi pravda radost. V současné době mohou studenti těžit z nízkých nákladů na bydlení a náklady na vzdělávání v Thajsku, jak sledují vzdělání v zemi.

Vízové požadavky

Neimigrační vízum ED (vzdělávání) - Tento typ víza se udělují žadatelům, kteří chtějí studovat, navštěvovat seminář, školení nebo stáž v Thajsku.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Neimigrační vízum ED (vzdělávání)

Cena a měna

USD 80

Cena studentského víza závisí na zemi a může se pohybovat kolem 80 USD. Poplatek se může změnit.

Vízum lze platit pouze v hotovosti buď na velvyslanectví, nebo zasláním požadované částky peněz poštou. Cena víza je založena na tom, zda se jedná o jednorázové nebo víza pro více vstupů. Poplatky se také liší podle země k zemi v závislosti na měně.

Kdo může žádat o vízum?

Aby bylo možné studovat v Thajsku, všichni cizinci musí požádat o studentské vízum.

Mějte prosím na paměti: Držení studentského víza vyžaduje, abyste absolvoval alespoň tři kurzy v Thajsku. Doporučuje se však absolvování čtyř kurzů, abyste měli spolehlivý důkaz o studiu v Thajsku.

Kde můžete žádost podat?

Thajské velvyslanectví nebo generální konzulát

O

vízum musíte požádat pouze na thajském velvyslanectví nebo generálním konzulátu ve vaší domovské zemi nebo na určeném thajském velvyslanectví.

Pokud jste v Thajsku s 60denním turistickým vízem, můžete své vízum změnit, aniž byste opustili zemi během prvních 30 dnů od svého víza - dalších 30 dní může být zapotřebí pro zpracování vašeho nepřistěhovaleckého ED víza. Turistické vízum musí být v každém případě platné nejméně 21 dní. Pokud tomu tak není, budete muset opustit Thajsko, abyste požádali o vízum ze zahraničí. Laos, Kambodža, Malajsie, a Singapur jsou blízké možnosti, jak to udělat.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Při podání žádosti o studentské vízum jste obvykle povinni předložit následující dokumenty:

 • Cestovní pas nebo cestovní doklad s platností nejméně 6 měsíců
 • Formulář žádosti o vízum zcela vyplněn
 • Nedávná (4 x 6 cm) fotografie žadatele
 • Dopis s doporučením adresovaný konzulátu
 • Dopis o přijetí od příslušného akademického instituce/organizace
 • Pro ty, kteří chtějí studovat v soukromé instituci, je vyžadován úřední dopis ministerstva školství Thajska nebo jiných dotčených suborgánů, kterým se schvaluje zápis zahraničních studentů a kopie osvědčení o registraci příslušného akademického institutu
 • Akademický záznam a ID studenta (pokud aktuálně studuje)
 • Pro ty, kteří se chtějí zúčastnit seminářů, nebo školení, nebo stáže, je také vyžadován doporučující dopis od dotčené organizace adresovaný konzulátu.

Vaše vízum musíte ověřit během prvních 90 dnů v zemi, bez ohledu na typ vašeho víza.

Kdy byste měli podat žádost?

Poté, co jim ji přinesete, bude trvat nejméně čtyři pracovní dny, než velvyslanectví zpracuje vaši žádost. To se v jednotlivých zemích liší, proto se obraťte na thajské velvyslanectví nebo konzulát ve vaší zemi pro více informací.

Studentské vízum je platné po dobu 3 měsíců. Držitelé tohoto víza mohou požádat o prodloužení pobytu v Úřadu imigračního úřadu a může jim být uděleno takové prodloužení o dobu jednoho roku ode dne prvního vstupu do Thajska.

Nezávisle na tom, jak dlouho zůstanete v Thajsku, musíte informovat imigrační úřad každý 90 dní a sdělte jim svou aktuální adresu. Je to jednoduchý formulář, který musíte vyplnit, a neplatí se žádný poplatek.

Doba zpracování

4 Days

Pracovní příležitosti

Nemáte povoleno pracovat, když jste v Thajsku na studentské vízum. Pokud získáte oficiální práci s příslušným vízem a pracovním povolením, můžete také studovat toto vízum, ale ne naopak.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být mimo jiné zamítnuta, pokud neabsolvujete požadovaný počet kurzů, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.