We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Norsko

Studie MBA v Norsko 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  546
 • Podíl na inženýrských sítích

  64
 • Internetové předplatné

  48
 • Místní doprava

  68

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  11
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  9

Vízové požadavky

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (povolení k pobytu studentů)

Cena a měna

USD 650

Norský poplatek za zpracování studentských víz se pohybuje kolem 650 USD. Poplatek se může změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Pokud pocházíte z jedné ze severských zemí (Švédsko, Finsko, Dánsko, Island), nebudete muset žádat o povolení k pobytu. nicméně, pokud plánujete studovat v Norsku déle než šest měsíců, musíte se hlásit daňovému úřadu v Norsku pro kontrolu totožnosti a nahlásit svůj přesun do Norska.

Pokud pocházíte ze zemí EU/EHP/ESVO, můžete studovat v Norsku až 90 dní bez žádosti o povolení k pobytu studentů. nicméně, budete muset požádat o povolení k pobytu studentů pro pobyty nad 90 dnů, již v Norsku.

Pokud pocházíte ze zemí mimo oblast EU/EHP/ESVO, musíte před příjezdem do Norska požádat o povolení k pobytu studentů.

Kde můžete žádost podat?

Norské velvyslanectví nebo konzulát

Poté, co obdržíte přijímací dopis, měli byste se obrátit na nejbližší norské velvyslanectví nebo konzulát o informace o postupu žádosti o povolení ke studiu, a podat žádost z vaší země původu.

Zatímco někteří kandidáti se mohou přihlásit online z Norska nebo prostřednictvím norského velvyslanectví, většina studentů bude muset předat papírovou přihlášku svému nejbližšímu norskému velvyslanectví nebo konzulátu.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Když předáte formulář žádosti o povolení k pobytu studenta, musíte také poskytnout cestovní pas, spolu s další nezbytnou dokumentací. Budete muset odeslat:

 • Důkaz o přijetí do schváleného denního vzdělávacího programu
 • Vyplněný formulář žádosti
 • Příjem o zaplacení poplatku za podání žádosti
 • Dvě nedávné fotografie velikosti pasu s bílým pozadím
 • Důkazy o dostatečných finančních prostředcích po celou dobu studia, včetně finančních prostředků na podporu jakékoli doprovodné rodiny, která by měla být na norském bankovním účtu (může být obtížné otevřít účet v norské bance bez norského osobního čísla, takže obvykle můžete vložit požadovanou částku na účet zřízený vaší vzdělávací institucí). Musíte prokázat, že máte přístup k 116 369 NOK za každý akademický rok (10 měsíců), což je přibližně 14 350 USD. Pokud je pobyt financován prostřednictvím stipendií, studentských půjček, nebo jiného veřejného financování z domovské země, musí k žádosti přiložena platná dokumentace.
 • Důkaz, že máte někde bydlet (například dům, byt, lůžko nebo pokoj v koleji)
 • Důkaz, že opustíte Norsko po vypršení platnosti povolení k pobytu (obvykle ve formě zpáteční letenky)
 • Vyplněný a podepsaný kontrolní seznam dokumentů UDI (Norské ředitelství pro přistěhovalectví), který byste si měli vytisknout a odevzdat spolu s dalšími dokumenty

Kdy byste měli podat žádost?

Doba zpracování povolení k pobytu studentů se bude lišit a může trvat asi dva měsíce, proto je vhodné podat žádost, jakmile budete moci.

Délka vašeho studentského víza závisí na délce vašeho studijního programu. Vaše povolení k pobytu studentů lze obnovit prostřednictvím online portálu pro podávání žádostí o Norsko nejméně jeden měsíc před datem vypršení platnosti. Chcete-li obnovit pracovní povolení, musíte kontaktovat UDI samostatně, a prokázat, že jste dosáhli uspokojivého pokroku ve studiu v Norsku.

Doba zpracování

2 Months

Pracovní příležitosti

Když obdržíte povolení k pobytu studentů pro Norsko, je vám také uděleno povolení pracovat na částečný úvazek až do 20 hodin každý týden při studiu a na plný úvazek během univerzitních prázdnin.

Můžete také požádat o pracovní povolení na plný úvazek na omezenou dobu, pokud dokážete, že práce je relevantní pro vaše vzdělání, nebo že je nutné pro přijetí k dalšímu vzdělávání v rámci stejné možnosti programu - V tomto ohledu byste měli mít konkrétní nabídku zaměstnání.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.