Keystone logo
Německo

Studie MBA v Německo 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  507
 • Podíl na inženýrských sítích

  91
 • Internetové předplatné

  43
 • Místní doprava

  60

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  12
 • Pinta místního piva

  4

O Německo

Německo je domovem pro více než 80 milionů lidí, což je jedno z nejlidnatějších zemí v Evropské unii. Jedná se o historický vůdce, kulturně důležité město, a jeden se silným hospodářským vliv na region. Pro ty, kteří chtějí studovat v Německu, ekonomické obory jsou jedním z nejčastěji zvolených možností. Zahraniční studenti jsou zde často vítán, taky. Kde oboru podnikání v Německu? Pro ty studenty, kteří chtějí pokračovat v podnikání titul v Německu, řada škol jsou k dispozici. Obchodní školy nabízejí programy, které jsou stejně jako ty v jiných evropských zemích. Jaký typ obchodní stupeň je k dispozici? Studenti vstupovat do obchodních studium v Německu, jako vysokoškolák a práce k dosažení jejich bakalářské 's stupně. Mnoho studentů jít do učebních programů, spíše než prosazování jejich míru. Nicméně, MBA je k dispozici. Tento proces má tendenci, aby se dva až čtyři roky.Uchazeči o studium mají tendenci začít v červenci roku předcházejícího. Náklady na zápis do obchodní škole v Německu se liší od jedné školy do druhé. Náklady mají tendenci být konkurenceschopná s ostatními školami v Evropě. Většina studentů se naučí ve škole 9-10 měsíc za rok. Co Obchodní možnosti míry jsou k dispozici pro zahraniční studenty? Zahraniční studenti mohou zapsat do některého z obchodních škol, čeká na schválení své žádosti univerzity. Oblasti zaměření v oblasti obchodu zahrnují správu, mezinárodní studie, ekonomiky a obchodního práva, i když jsou k dispozici různé další možnosti, jak dobře. Zahraniční studenti budou muset platit do školy jako první krok. Poté, bude škola pomůže mezinárodní studentovi získat požadované podklady, aby bylo dovoleno legálně v zemi. Tento proces může trvat i několik měsíců, což je důvod, proč dřívější uplatňování podporováno.Co se stane po absolvování zahraniční studenty? Německu je velký a rostoucí země. Jako světové velmoci a důležitého hospodářského a finančního sektoru v Evropské unii, to je velmi možné, absolventů MBA škol v Německu najít práci tam. Soutěž o vysoce kvalifikovaných, úspěšných absolventů z německého 's školách bývá vysoká. Pro ty, kteří chtějí zapsat jako mezinárodní student, možnosti jsou zde četné a často stojí za investice pro ty, kteří jsou vášnivý Německa.

Vízové požadavky

 1. Jazykový kurz Visa (Visa for Language Learning) — ideální volba pro ty, kteří se chtějí naučit německý jazyk v Německu.
 2. Student Uchazeč Visa (Visual Zur Studienbewerbung) - pokud chcete studovat v Německu, ale stále se snažíte najít ten správný program, nebo stále nemáte potvrzovací dopis z vaší univerzity.
 3. Studentské vízum (Visual Zu Studienzwecken) — pokud jste již byli přijati na německou univerzitu.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Vízum jazykového kurzu; Vízum pro uchazeče o studenty; Studentské vízum

Cena a měna

EUR 60

Měli byste očekávat, že za studentské vízum do Německa zaplatíte 60 EUR (~ 74 USD).

Kdo může žádat o vízum?

Pro občany z EU nebo z Islandu, Norska, Švýcarska nebo Lichtenštejnska je pro vstup do Německa nutné mít pouze průkaz totožnosti. Není nutné mít vízum.

Občané z Austrálie, Izraele, Japonska, Kanady, Nového Zélandu, Jižní Koreje a USA mohou požádat o vízum i po příjezdu do Německa.

Pro občany z jiných zemí je nutné požádat o vízum před příjezdem do Německa.

Pokud zůstanete v Německu méně než 90 dní, existuje ještě více předpisů. Občané z některých zemí mohou tentokrát vstoupit do Německa bez víza. Jedná se o Venezuela, Vatikán, Uruguay, Singapur, Seychely, Paraguay, Panama, Nikaragua, Mexiko, Mauricius, Malajsie, Macao, Chorvatsko, Guatemala, Salvador, Kostarika, Chile, Brunej, Brazílie, Bolívie, Bermudy, Barbados, Bahamy a Argentina.

Nejnovější vízové povinnosti pro všechny země najdete na webových stránkách Spolkového ministerstva zahraničí Německa: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

Kde můžete žádost podat?

Německé velvyslanectví nebo konzulát

O

vízum budete muset požádat německé velvyslanectví nebo konzulát ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Za prvé, musíte si naplánovat schůzku na vízový pohovor. V den pohovoru, měli byste nabídnout své dokumenty žádosti o vízum.

Dokumenty, které obvykle potřebujete, jsou:

 • Vyplněný formulář žádosti
 • Platný cestovní pas
 • Dvě fotografie
 • Dopis ukazující, že jste byl přijat německou univerzitou
 • Přepis akademického záznamu
 • Osvědčení o znalosti německého jazyka nebo doklad o tom, že hodláte absolvovat jazykový kurz v Německu (pokud studujete v němčině)
 • Důkaz, že máte dostatek finančních prostředků na to, abyste se živili v Německu (8 700 EUR ročně, což je zhruba ~ 9,390 USD)
 • Certifikát ukazující, že jste zakoupili zdravotní pojištění
 • Prohlášení o pravosti předložených dokumentů

V závislosti na velvyslanectví, možná budete muset prokázat, že nemáte záznam v trestním rejstříku.

Každý se musí zaregistrovat u místních registračních orgánů (Einwohnermeldeamt) v prvním týdnu příjezdu do Německa. Budete si muset vzít pas/občanský průkaz totožnosti (a případně vízum), doklad o vaší adrese v Německu (např. nájemní smlouvu od vašeho pronajímatele) a případně osvědčení o registraci z vašeho kurzu. Dostanete potvrzení o registraci.

Kdy byste měli podat žádost?

Vyšetření žádosti o vízum obvykle trvá přibližně 6 až 8 týdnů pro jazykový kurz. Pokud je však jazykový kurz delší než tři měsíce, doba potřebná pro zpracování žádosti se může prodloužit až na 8 až 10 týdnů. A během hlavní cestovní sezóny mohou být žádosti zasílány pod čekací dobou. Studenti, kteří požadují studentské vízum do Německa, by tedy měli své žádosti podat s dostatečným předstihem před zahájením kurzu. Měli byste se přihlásit co nejdříve, a nejméně tři měsíce před přesunem do země.

Studijní víza jsou platná pouze po dobu trvání kurzu nebo programu. Povolení k pobytu se obvykle vydávají na jeden rok, ale mohou být prodloužena.

Doba zpracování

8 Weeks

Pracovní příležitosti

Občané zemí EU/EHP a Švýcarska mohou volně pracovat v Německu, avšak nejvýše 20 hodin týdně během semestru.

Občané EU/EHP/Švýcarska (nyní včetně Chorvatů od července 2015) mohou pracovat až 120 celých nebo 240 půldní v roce (včetně dobrovolné práce) bez povolení. Můžete pracovat více hodin, pokud je univerzita zaměstnána jako student nebo asistent absolventa; pro jiné typy zaměstnání budete potřebovat povolení od Agentur für Arbeit (Federální agentura práce) a mimozemšťanského úřadu k překročení limitu 120/240. Studienkolleg a studenti jazyků potřebují povolení od těchto orgánů, aby mohli převzít jakoukoli práci. Studenti nemohou být nezávislí nebo samostatně výdělečně činní.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

To jsou hlavní důvody, proč může být vaše žádost o vízum pro německé studentské vízum zamítnuta:

 • Špatný finanční stav
 • Špatný akademický profil
 • Nedostatečná příprava na pohovor
 • Nedostatečná jazyková úroveň (němčina nebo angličtina)
 • Nesrovnalost s výběrem studijního programu