Keystone logo
Itálie

Studie MBA v Itálie 2023

Studovat v Itálie

Vydělávat obchodní stupeň v Itálii jako člen Evropské unie, Itálie má vysokoškolský systém, který sleduje standardy všech škol v EU a zahrnuje rámec Boloňského procesu. V první řadě se skládá ze státní a veřejné vysoké školy, Itálie 's systém terciárního vzdělávání rovněž nabízí pomaturitní školy pro studenty toužící po odborné, nikoli akademické vzdělání. Po získání titul magisterský 's v Itálii, studenti mohou zapsat se do Grande école, nebo "Superior Graduate School ", že ocenění uznávané mezinárodní a národní tituly, jako je například Diploma di Perfezionamento (doktorát) nebo Doctor Philosophiae (Ph. D). Pracovní příležitosti pro držitele postdoctorate obchodních stupňů zahrnují obvykle pracuje na univerzitě jako výzkumný pracovník nebo instruktora.Bakalářské studijní programy zaměřené na obchod a finance obvykle vyvrcholí studenty absolvování vyvrcholení kurz, který zahrnuje zkoumá obchodní koncepty a znalosti získané v předchozích kurzech a jejich integraci do případová studie výzkumného projektu. Délka programů a ze školného Školné se liší mezi univerzitami. V závislosti na finanční situaci studenta 's, může být školné prominout nebo stipendium může být přiznáno. Bakalář v oboru podnikání může trvat asi tři nebo čtyři roky. Více žádoucí Master of Business Administration (MBA) vyžaduje další rok nebo dva z kurzu před titul je udělován. Proč studovat na obchodní stupeň v Itálii? Jako člen EU, Itálie představuje mnoho životaschopné pracovní příležitosti pro podnikání velkých společností vydělávat stupně v mezinárodním obchodu, obchodní administrativa a evropské ekonomiky.Kromě toho, vzkvétající turistický průmysl nabízí lukrativní podnikatelské možnosti pro podnikání velkých společností, kteří chtějí založit vlastní firmu.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  423
 • Podíl na inženýrských sítích

  60
 • Internetové předplatné

  28
 • Místní doprava

  35

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  8
 • Lístek do kina

  9
 • Pinta místního piva

  5

O Itálie

Oficiálně známý jako Italská republika, Itálie leží v nejjižnější části Evropy a sousedí Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko a Francie. Sardinie a Sicílie jsou dva středomořské ostrovy považovány za součást Italské republiky. Itálie je domovem dvou suverénních států - Vatikánu a San Marino, které jsou politicky známé jako "enkláv " v zemi Itálie. Jedním z nejvíce ekonomicky vyspělých zemí světa 's, Itálie je také hlavní turistickou atrakcí mimo jiných evropských zemích a těší se prosperity, kterou umožňuje tento typ průmyslu. Kromě kouzelného města Řím, Itálie také přitahuje miliony návštěvníků každý rok poskytuje přístup k těmto historicky významných míst jako jsou ruiny Pompejí, Koloseum v Římě, Šikmá věž v Pise a katakomb San Callisto.

Visa Requirements

 1. Visa type C: Short-stay visa or travel visa valid for one or more entries and for a period not exceeding 90 days.
 2. Visa type D: Long-stay visa valid for more than 90 days.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Visa type C; Visa type D

Cena a měna

USD 70

The fee for a student visa to Italy is typically around 50-70 USD. The fee may be subject to change.

Kdo může žádat o vízum?

EU/EEA students can enter Italy with a valid passport or an ID card and are entitled to complete a degree in Italy without a visa for as long as they wish. These students must, however, register with the Questura (police station) within 8 days from their arrival, in order to obtain a residence permit.

Non-EU students are required to obtain a student visa prior to entering Italy. For study more than 90 days you will then need to apply for a residency card (permesso di soggiorno) at the local post office within the first 8 days of arrival in Italy. This along with your visa will allow you to stay in Italy for the duration of your studies. There is a fee associated with the residency card.

Citizens of some non-EU countries do not require a visa to stay and study in Italy for a period of up to 90 days.

You can find an overview of these countries here: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Kde můžete žádost podat?

Italian embassy or consulate

You need to apply for your student visa at the Italian embassy or consulate in your country. You will also need to have an interview at the embassy or consulate.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

After you have received the letter of acceptance or letter of admission for your intended course of study, you can check your eligibility for obtaining an Italian student visa and then go ahead with the visa application procedure. You will need to present the following documentation:

 • Entry visa application form; you can find it at
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Recent passport-size photograph;
 • Travel document valid for at least three months after visa;
 • Enrollment or pre-enrollment in a university course;
 • Proof that you have accommodation in Italy;
 • Proof that you have financial support (at least € 448,07 per month for the academic year, a total of € 5824,91 per year);
 • Adequate insurance coverage for medical treatment and hospitalization;
 • Proof of the availability of the financial means needed for repatriation;
 • Proof of adequate knowledge of Italian or English according to the language of the program;
 • If the student is a minor, they must have the consent of expatriation signed by each of the parental authorities, or in their absence, by the legal guardian.

Kdy byste měli podat žádost?

You should apply for an Italian student visa at least three months before your planned arrival to Italy. The processing of your visa application may take between 1–3 weeks. You should schedule your visa interview around four to six weeks in advance.

The length of the student visa depends on the length of your course.

Doba zpracování

3 Weeks

Pracovní příležitosti

If you are from the EU, you are allowed to work in Italy without the need for a work permit. Working hours should not exceed 20 hours a week during the semester. You can only work full time during the holidays between semesters.

International students from outside the EU will need to apply for a work permit at a local immigration office in Italy. First, you need to have a signed employment contract and show a copy at the immigration office.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.