Keystone logo
Chorvatsko

Studie MBA v Chorvatsko 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  269
 • Podíl na inženýrských sítích

  52
 • Internetové předplatné

  24
 • Místní doprava

  44

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  7
 • Lístek do kina

  6
 • Pinta místního piva

  3

O Chorvatsko

O Chorvatsku se nachází na pobřeží Jaderského moře v jihovýchodní Evropě, Chorvatsko sdílí hranice s Maďarskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Černou Horou a Slovinskem. To vyhlásila nezávislost v roce 1991, a ačkoli to ještě trvalo několik let bojují ke stabilizaci, to je nyní pevná parlamentní demokracie. Zahrnuto v zemi je mnoho ostrovů v Jaderském moři; všichni spolu, Chorvatsko má 5.835 km pobřeží. Země kontroluje většinu pozemních cest mezi západní Evropou a tureckými úžin a Egejské moře. Podnebí je jak středomořské, stejně jako kontinentální, u druhé bytí více převládající a které vyvolávají chladnými zimami a horkými léty. Podél pobřeží, to je více mírné. Studium podnikání v Chorvatsku Ačkoli národní jazyk je chorvatština, vzhledem k tomu, že angličtina je považována za jazyk obchodu, můžete studovat podnikání v Chorvatsku v tomto jazyce na několika institucích.Najdete zde jak bakalářské a magisterské tituly v podnikání k dispozici, a některé školy nabízejí různé specializace, jako je marketing, řízení, financí, lidských zdrojů a informačních systémů. V některých případech, je instituce pobočka nebo pobočkou univerzity se sídlem v jiné zemi. Délka času to bude trvat, aby si váš titul v Chorvatsku bude záviset na konkrétním programu, který si vyberete. Obecně platí, že v bakalářském studijním programu trvat čtyři roky, zatímco magisterský titul je jeden nebo dva roky na délku. Studijní obory jsou často nastavit podle semestru kalendář s podzimní a jarní zasedání, obvykle od září do května; letní kurz rozvrh může být k dispozici nebo které jsou požadovány také. Jak je typické, on-line možnosti jsou pružnější. Náklady na své vzdělání se bude lišit v závislosti na tom, kde se rozhodnete ke studiu a typ programu, který jste se rozhodli pro. Bakalářském studijním programu se může pohybovat od asi 4375 do 5900 eur za rok.To nezahrnuje dodatečné poplatky, knihy, dodávky nebo životní náklady. Vyšetřovací poplatky za zámořských poboček také nejsou zahrnuty. Jeden-rok MBA program může stát dvakrát tolik, a tam může být volba pro částečný úvazek studie také. Získání obchodní titul v Chorvatsku je skvělá příležitost pro studenty, kteří mají zájem o práci v mezinárodním obchodě. To je obzvláště výhodné, pokud využijete stáží umístění, jako práce zde bude poskytovat příležitosti k učení byste nebyli schopni získat jinde. Jako stále se rozvíjející ekonomiky, bude obchodní klima tady být úplně jiný než v některých jiných zemích. Pokud zvolíte program, který má vztahy s institucemi v zahraničí, může se dále zlepšit svoji prodejnost o zaměstnání po ukončení studia.

Vízové požadavky

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (Viza C) /Povolení k pobytu studentů

Cena a měna

HRK 500

Poplatek za podání žádosti o povolení k přechodnému pobytu za účelem studia je 500 kuna (přibližně 65 EUR).

Zahraniční studenti, kteří dostávají grant od chorvatského ministerstva vědy, školství a tělovýchovy a Agentury pro mobilitu a programy EU, jsou od tohoto poplatku osvobozeni, ale měli by zaplatit náklady na vydání pobytové karty ve výši 240,00 HRK (přibližně 35,00 EUR) a poplatek za kolku 20,00 HRK (přibližně 3,00 EUR).

Kdo může žádat o vízum?

Zahraniční studenti, kteří chtějí studovat v Chorvatsku, musí požádat o povolení k přechodnému pobytu, pokud je jejich pobyt v Chorvatsku delší než 90 dnů.

Občané Evropské unie vízum nepotřebují. Vyžaduje se však cestovní pas a průkaz totožnosti. Pro všechny ostatní je zapotřebí vízum, které lze získat od nejbližšího chorvatského konzulátu.

Informace o zemích, na které se vztahuje vízová povinnost, naleznete na webových stránkách chorvatského ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí: http://www.mvep.hr/en/consular-information/visas/visa-requirements-overview/

Kde můžete žádost podat?

Diplomatická mise nebo konzulát Chorvatské republiky

Žádost o vízum (Viza C) musí být předložena diplomatické misi nebo konzulátu Chorvatské republiky v domovské zemi cizince. Žádost o vízum lze podat osobně nebo e-mailem.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Uchazeči musí vyplnit formulář žádosti o vízum (Viza C) a předložit jej spolu s požadovanými dokumenty na chorvatském velvyslanectví nebo konzulátu v místě jejich bydliště. Uchazeči mohou přihlášku podat e-mailem nebo osobně.

Musí být předloženy následující dokumenty:

 • Jednobarevná fotografie 35x45 mm
 • Platný cestovní pas a fotokopie cestovního pasu (občané mimo EU) nebo průkazu totožnosti (občané EU)
 • Doklad o zajištěném bydlení (např. písemný doklad o zajištěném ubytování ve studentské koleji nebo pronájem bytu a doklad o vlastnictví bytu pronajímatele pro studenty v soukromí). Vezměte prosím na vědomí, že při příjezdu do Chorvatska, do 48 hodin, musíte zaregistrovat svou adresu v kanceláři cizinců v místním úřadu policejní správy. Pokud pobýváte v hotelu nebo studentské koleji, vaše adresa bude automaticky zaregistrována.
 • Doklad o zdravotním pojištění
 • Doklad o dostatečných finančních prostředcích na podporu sebe sama: stipendium nebo doklad o přístupu k finančním prostředkům ve výši nejméně 1 000 kuna měsíčně po dobu 12 měsíců. Doklad o získání stipendia vydává právnická osoba poskytující stipendium a doklad o financích vydává banka ve formě bankovního výpisu.
 • Doklad o přijetí na vysokoškolské instituce v Chorvatsku napsaný v chorvatském jazyce.

Kdy byste měli podat žádost?

Studenti, kteří podávají žádost na diplomatickou misi nebo konzulát Chorvatské republiky ve své domovské zemi, by tak měli učinit před plánovaným příjezdem do Chorvatska. Obvyklý postup může trvat tři měsíce nebo déle (včetně času potřebného pro překlad všech nezbytných dokumentů do chorvatštiny). K dispozici je také zrychlená možnost zpracování žádosti a studenti si o to mohou vyžádat na diplomatické misi nebo konzulátu, v takovém případě platí vyšší poplatek.

Povolení k přechodnému pobytu se obvykle uděluje na dobu jednoho roku nebo po dobu akademického roku.

Doba zpracování

3 Months

Pracovní příležitosti

Všichni studenti prezenčního studia na chorvatských vysokých školách mohou požádat o příležitostnou práci studentů. Totéž platí pro zahraniční studenty.

V Chorvatsku je zaměstnávání studentů na plný úvazek zajišťováno Studentským servisním střediskem (Student Services), které má dceřiné společnosti ve všech univerzitních městech i jinde.

Zahraniční studenti navštěvující krátké studijní programy (výměnní studenti, hostující studenti) se musí u vysokoškolské instituce, kterou žádají, zkontrolovat, zda jim je povolena příležitostná práce studentů prostřednictvím studentského servisního střediska a za jakých podmínek.

Pokud je mezinárodnímu studentovi povolena příležitostná práce studentů prostřednictvím Studentského servisního střediska, může se zaregistrovat osobním příchodem do Studentského servisního střediska a vyplněním formuláře.

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.