Keystone logo
Švýcarsko

Studie MBA v Švýcarsko 2024

Studovat v Švýcarsko

Studenti, kteří se chtějí přihlásit do obchodních studií ve Švýcarsku, tak mohou učinit přes zemi Programy 's MBA. Široká škála možností existují, včetně programů pro řízení, marketing, lidské zdroje, bankovnictví, a ještě mnohem více. Většina studující ve Švýcarsku studenti začít tím, že zápis jako vysokoškolák. Most získá bakalářský 's titul úrovni jako první krok v procesu. Odtud, mnoho jednotlivců vstup do pracovního procesu, práce v učebních oborech. Nicméně, tam je rostoucí poptávka a zájem na pokračování pokročilé vzdělávání. To je místo, kde MBA programy stávají cenné. Co můžete očekávat od Business Studies ve Švýcarsku jako mezinárodní studentské? Zahraniční studenti jsou často přivítal na univerzitách ve Švýcarsku. Mějte na paměti, že většina škol zde nabízejí obchodní studie, výjimku pro odborné školy s velmi specifickým zaměřením.Studenti, kteří se zapíší do programu MBA stráví mezi dvěma čtyř let získat jejich vzdělání, v závislosti na tom, zda půjdou plný nebo částečný úvazek. Náklady na tyto programy má tendenci měnit, ale to je také dražší než většina jiných univerzitách stejné ráže v celé Evropě. Pro registraci do těchto programů, budou studenti muset nejdříve vztahovat na jeden z mnoha programů a vysokých škol jsou k dispozici, včetně možností, jako je Bern Univerzita aplikovaných věd, Evropské univerzity a univerzity v Basileji. Jakmile jedinec dostal souhlas k účasti na škole, on nebo ona může žádat o vízum. Co může International Students očekávat, poté, co absolvoval? Absolvování obchodní studijních programů ve Švýcarsku, může top studenti počítat na vyhledávání související s podnikáním pracovních míst v zemi , To může zahrnovat práci v tradičních obchodním prostředí, tak i ve vládních pozicích v oblasti financí.Soutěž o tato místa mohou být značné, i když, což je o něco těžší pro studenty najít zaměstnání v oboru, který touží.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  1030
 • Podíl na inženýrských sítích

  81
 • Internetové předplatné

  52
 • Místní doprava

  84

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  16
 • Lístek do kina

  21
 • Pinta místního piva

  7

O Švýcarsko

Švýcarsko je rozmanitá země s množstvím příležitostí pro zahraniční studenty. Země, která se nachází v západní a centrální části Evropy, se nachází v blízkosti Itálii, Francii, Rakousku a Německu. S počtem obyvatel více než 8 milionů lidí, tato země je důležité z mnoha důvodů, včetně jeho jedinečné kultury a volného životního stylu bydlení. Má také nejvyšší nominální bohatství za dospělého na světě, což je jedna z nejdražších zemí na světě, k životu, a také jeden z nejbohatších míst. Pro ty studenty, kteří se chtějí stát součástí země 's neuvěřitelné obchodní a ekonomický růst, zapsal do programu MBA může být ideální první krok.

Vízové požadavky

 1. C vízum — pro krátké kurzy (letní školy, jazykové školy), které trvají až tři měsíce.
 2. D vízum - pro kurzy, které trvají déle než tři měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

C vízum; D vízum

Cena a měna

EUR 0

Pro studentské vízum, žádost je zdarma; nicméně, mohou existovat určité výjimky.

Kdo může žádat o vízum?

Přestože Švýcarsko není členem EU, umožňuje občanům EU navštěvovat univerzitu v zemi. Studenti, kteří nemají státní příslušnost EU/EHP, se musí před vstupem do země obrátit na švýcarské velvyslanectví nebo konzulát ve své domovské zemi a požádat o vízum.

Pro kurzy do tří měsíců - letní kurzy, jazykové školy - možná budete potřebovat krátkodobé schengenské vízum C; pro kurzy delší než tři měsíce, možná budete potřebovat dlouhodobé národní vízum D.

Nemůžete přijet do Švýcarska na tříměsíční turistické vízum a změnit jej na povolení k pobytu studentů po příjezdu do Švýcarska. Tím pádem, i když jste osvobozeni od potřeby vstupního víza, jako je Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Japonsko, Malajsie, nebo státní příslušníci Singapuru, budete muset před příjezdem požádat o povolení k pobytu, pokud plánujete zůstat déle než 90 dnů.

Všichni zahraniční studenti, včetně občanů EU/ESVO, budou muset požádat o povolení k pobytu u úřadu pro registraci rezidentů do 14 dnů po jejich příjezdu do Švýcarska.

Kde můžete žádost podat?

Švýcarské velvyslanectví nebo konzulát

O

vízum budete muset požádat prostřednictvím švýcarského velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší domovské zemi.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Pokud obdržíte potvrzení o přijetí švýcarskou univerzitou nebo soukromou školou, budete muset kontaktovat švýcarské velvyslanectví ve vaší zemi a získat informace o vstupních formalitách pro Švýcarsko. Budete muset prokázat, že máte dostatečné finanční prostředky, abyste se během studia podpořili.

Budete muset vyplnit přihlášku a předložit podpůrnou dokumentaci ve francouzštině, Němec, nebo angličtina, takže možná budete muset přeložit své dokumenty.

U krátkodobých schengenských víz C obsahuje dokumentace:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • doklad o přiměřených finančních zdrojích na pokrytí vašich nákladů během pobytu ve Švýcarsku;
 • zdravotní péče/úrazové pojištění;
 • potvrzení rezervovaných kurzů včetně zaplacených poplatků;

pokud jste pod 18, rodný list a povolení k cestování, pokud přijedete do Švýcarska sám, nebo kopie rodičovských víz, pokud budou doprovázet.

Pro dlouhodobé vízum D budou dokumenty obsahovat:

 • platný pas/cestovní průkaz totožnosti;
 • doklad o přiměřených finančních zdrojích na pokrytí vašich nákladů během pobytu ve Švýcarsku, ať už sami nebo sponzora, jako jsou kopie bankovních výpisů nebo dopis od banky;
 • doklad o zdravotním pojištění, který zahrnuje krytí nehod;
 • motivační dopis popisující, proč chcete přijet do Švýcarska studovat a jak to bude prospěšné pro vaši kariéru;
 • potvrzení o zápisu do uznávané švýcarské vzdělávací instituce;
 • potvrzení zaplacených kurzů;
 • Váš životopis;
 • kopie předchozích vzdělávacích osvědčení a diplomů;
 • podepsaný dopis potvrzující, že na konci kurzu opustíte Švýcarsko.

Můžete být také požádáni, abyste absolvovali jazykový test, abyste se ujistili, že budete moci sledovat lekce.

Pokud chcete absolvovat postgraduální studium, budete muset předložit důkaz, že jste byli přijati na postgraduální kurz a máte odpovídající kvalifikaci, dostatečné finanční prostředky, a někde žít.

Kdy byste měli podat žádost?

Jakmile obdržíte akceptační dopis od švýcarské vzdělávací instituce, měli byste si naplánovat schůzku na švýcarském velvyslanectví nebo konzulátu ve vaší oblasti. Měli byste si naplánovat schůzku na vízový pohovor již 6 měsíce před zahájením studia, nejpozději však deset týdnů před odjezdem.

Doba zpracování žádostí o krátkodobá víza je 10-15 dní; a osm až deset týdnů pro dlouhodobá víza.

Délka studentského víza závisí na délce vašeho kurzu. Povolení k pobytu je uděleno na jeden rok a lze jej obnovit.

Doba zpracování

10 Weeks

Pracovní příležitosti

Můžete se věnovat práci na částečný úvazek až 15 hodin týdně v termínu a na plný úvazek během prázdnin, ale až poté, co jste žili ve Švýcarsku šest měsíců.

Pokud již máte magisterský titul ze zahraniční univerzity a pracujete ve Švýcarsku pro svou švýcarskou univerzitu nebo institut, nemusíte čekat šest měsíců, ale můžete začít pracovat hned. Váš zaměstnavatel bude muset získat pracovní povolení pro vás. Budete si muset zachovat status studenta na plný úvazek a prokázat, že ve studiu pokračujete v pokroku.

Po ukončení studia mohou zahraniční studenti zůstat ve Švýcarsku po dobu šesti měsíců, aby hledali práci.

Hodiny za týden

15

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.