Keystone logo
Španělsko

Studie MBA v Španělsko 2024

Studovat v Španělsko

Španělská úroveň absolvent obchodní stupně jsou určeny pro ty, kteří se v poslední době absolvoval s obchodní školení, nebo kteří pracují v podnikatelském světě, na chvíli a hledáte možnosti kariérního růstu. Akademický rok je rozdělen do dvou semestrů. První probíhá od října do února, druhá probíhá od února do červnu. Každá univerzita se bude lišit v jeho konkrétním plánu, ale nejvíce se držet tohoto základního plánu. Španělsko má veřejnou univerzitní systém, který umožňuje zahraničním studentům přijímat stejné nízké ceny školného španělských studentů. Pro školení pro absolventy vysokých škol, bude cena záviset na počtu kreditů programu. Cena je od 960 a 1800 EUR v závislosti na počtu kreditů, a to je stanovena vládou. Studenti mají přístup k bezplatné zdravotní péči při studiu ve Španělsku, což je výhoda výběru této zemi studium MBA.Délka programu MBA ve Španělsku se bude lišit v závislosti na studenta 's harmonogramem. Studenti, kteří mohou studovat na plný úvazek může dokončit program v jednom roce, ale jiní, kteří potřebují do vesmíru z jejich studia do práce nebo si vychutnat kulturu Španělska může mít dva nebo více let dokončit své MBA. Bez ohledu na to, jakmile míra je kompletní, španělský titul MBA je vynikající přínos pro ty, kteří chtějí pracovat v činnost po celém španělsky mluvící svět a ve velké části Evropy. Tento stupeň otevírá dveře k horní vedení a vedoucích pozicích. To je také cenný titul pro podnikatele, kteří hledají hrany, jak oni se vyvíjejí své vlastní podnikání. Po dokončení studia, studenti jsou často považovány za propagaci a zvýšení platů, a těmi, kteří se v současné době pracuje najde lepší vyhlídky na práci, protože jejich další vzdělávání.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  416
 • Podíl na inženýrských sítích

  42
 • Internetové předplatné

  33
 • Místní doprava

  34

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  8
 • Lístek do kina

  8
 • Pinta místního piva

  3

O Španělsko

Španělsko, které sedí na pobřeží Středozemního moře na Iberském poloostrově, je jeden z Evropy 's nejoblíbenějších turistických destinací. Bohatá historie a živé kultury Španělska je věc legend. Ale to není jen místem pro turisty k trávit čas sledováním býčích zápasů a lenošení na pláži. Španělsko je také lídrem v rozvoji obnovitelných zdrojů energie, a nabízí kulturu a kosmopolitní životní styl, který je závist hodně z Evropy. Země 's vzdělávací systém je také dobře-přijal, a lidé, kteří se připravují ke studiu podnikání najde mnoho příležitostí pro zahraniční studenty ve velkých městech Španělska.

Vízové požadavky

Pro studenty mimo EU/EHP nebo Švýcarsko, kteří se chtějí zúčastnit výměny studentů, provádět výzkum nebo odbornou přípravu nebo pracovat jako neplacený stážista nebo dobrovolník ve Španělsku po dobu delší než tři měsíce.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum (typ D)

Cena a měna

EUR 160

Ceny studentských víz do Španělska se pohybují kolem 160 EUR. Poplatek za žádost o vízum se může kdykoli změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Občané z EU/EHP nebo Švýcarska nevyžadují studentské vízum bez ohledu na délku svého pobytu ve Španělsku. Studenti EU/EHP/Švýcarska nepotřebují vízum k životu ve Španělsku, ale budou se muset zaregistrovat u místních úřadů a získat osvědčení o pobytu.

Občané všech ostatních zemí vyžadují studentské vízum, pokud plánují zůstat a studovat déle než 90 dny ve Španělsku. Toto vízum se uděluje studentům, kteří již byli přijati k přijetí uznávaným vzdělávacím institutem ve Španělsku.

Kde můžete žádost podat?

Španělský konzulát nebo velvyslanectví

O

studijní vízum můžete požádat na španělském konzulátu nebo velvyslanectví ve vaší domovské zemi.

webová stránka:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

Jak provést aplikaci?

Než budete moci požádat o studijní vízum, musíte najít kurz nebo program s oficiálně uznanou institucí ve Španělsku. Poté budete muset od organizace získat oficiální potvrzení, že jste byli přijati na kurzu nebo programu, ve formě osvědčení nebo dopisu o přijetí. Jakmile to budete mít, můžete kontaktovat španělské velvyslanectví nebo konzulát ve vaší domovské zemi a požádat o studentské vízum.

Přesně to, co je požadováno, se může u jednotlivých konzulátů lišit, ale obecně, budete muset prokázat svůj cestovní pas, stejně jako následující:

 • podrobnosti o studiu, školení nebo výzkumu, který budete dělat ve Španělsku, včetně hodin studia týdně (minimálně 20);
 • důkaz, že máte zdravotní pojištění;
 • lékařské potvrzení potvrzující, že nemáte žádné nemoci, které by vyžadovaly, abyste byli v karanténě;
 • důkaz, že máte prostředky na podporu po dobu trvání vašeho pobytu ve Španělsku (např. údaje o stipendiu, španělská banka s dostatečnými finančními prostředky nebo dopis od rodičů/zákonných zástupců, kteří přebírají plnou finanční odpovědnost);
 • informace o tom, kde budete žít;
 • osvědčení o rejstříku trestů vydané v posledních pěti letech příslušnými orgány ve vaší domovské zemi.

Pokud pobýváte ve Španělsku déle než šest měsíců ke studiu, musíte požádat o povolení k pobytu studentů do 30 dnů od vstupu do Španělska. Žádáte o něj v místní kanceláři pro cizince (Oficina de Extranjeros) nebo na policejní stanici. Karta je platná jeden rok a můžete ji obnovovat každý rok po dobu pěti let, pokud budete pokračovat ve studiu.

Kdy byste měli podat žádost?

O

vízum budete muset požádat dva až tři měsíce, než hodláte cestovat do Španělska, abyste měli čas na zpracování vaší žádosti.

Obvykle, studentské vízum ve Španělsku se uděluje na celou dobu studia. Studentské vízum můžete obnovit a dále rozšířit studium nebo absolvovat nový studijní kurz ve Španělsku. Nepokoušejte se podat žádost o studentské vízum více než čtyři měsíce předem nebo méně než 7 týdny před datem odjezdu, jinak nebude žádost přijata.

Pokud máte studium ve Španělsku déle než šest měsíců, musíte požádat o povolení k pobytu studentů, které trvá jeden rok. Povolení k pobytu studentů musí být každoročně obnovováno.

Doba zpracování

Pracovní příležitosti

Španělské povolení k pobytu vás opravňuje k práci buď na částečný úvazek, nebo na dočasném místě, pokud nepoužíváte peníze, které vyděláváte, abyste se živili, když jste ve Španělsku. Během studia máte povoleno pracovat až 20 hodin týdně, pokud to nezasahuje do studia. Společnost, která vás zaměstnává, pro vás bude muset získat pracovní povolení od kanceláře cizince. Vaše pracovní smlouva nesmí překročit dobu trvání studijního víza.

Pokud budete absolvovat stáž v rámci kurzu, pro který bylo uděleno povolení k pobytu, nepotřebujete pracovní povolení.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Zde jsou některé z důvodů, proč může být studentské vízum do Španělska odepřeno:

 • Minulé nebo současné trestné činy
 • Nedostatečné vysvětlení účelu a okolností plánovaného pobytu
 • Nedostatečné prostředky na živobytí
 • Neplatné cestovní pojištění
 • Chybí předložit doklad o ubytování
 • Nepříznivá situace v oblasti schengenských víz — nedodržení předchozích omezení schengenských víz (tj. překročení pobytu v schengenském prostoru, nedodržení předloženého cestovního itineráře - přeskočením k pobytu převážně v hlavní zemi určení v schengenském prostoru atd.).