Keystone logo

Studie MBA v Čína 2023

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  523
 • Podíl na inženýrských sítích

  18
 • Internetové předplatné

  14
 • Místní doprava

  22

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  5
 • Lístek do kina

  7
 • Pinta místního piva

  1

O Čína

Čína nabízí spoustu příležitostí pro zahraniční studenty. Země, která je domovem více než 1,3 miliardy lidí, je jedním z nejdůležitějších hospodářských subjektů. Čína má také jedinečnou historii a různorodou kulturu. Bez ohledu na to, kde budete cestovat do vnitrozemí, ty 'll najít příležitosti dozvědět se o této oblasti ' s historie. I když země je jedním z největších a to jak co do velikosti a počtu obyvatel, jsou zde možnosti pro zahraniční studenty, kteří mají zájem o poskytování něco jedinečného do komunity.

Studovat v Čína

Čína má řadu dobře strukturovaných a navržených obchodních škol. Pro ty, kteří hledají příležitost k účasti na některé z nich objeví, to je důležité zvážit, jakou školu navštěvovat. Mnoho z nejlepších čínských škol pro podnikání se nachází v Pekingu, ale i jiné možnosti existují v celé zemi. Některé z největších obchodních škol v této oblasti patří Peking University 's Guanghau School of Management, Cheung Kong Graduate School of Business, a škola Peking Mezinárodní MBA., Kteří se účastní obchodních škol v Číně Většina studentů zapsat se do bakalářského ' studijních programech s původně a pak se přesunout do absolvent školy získat titul MBA. Možnosti zahrnují plnou dobu dva roky, mezinárodní titul, dvojí titul (častá volba v tomto vysoce konkurenčním oblasti) a Executive MBA, který je určen pro vedoucí pozici vzdělávání. Vzdělání může trvat od dvou do šesti let dokončit. Nicméně, někteří jeden rok programy jsou také k dispozici.Většina programů poskytují širokou škálu možností. MBA studium v ​​Číně často nabízejí zaměřit na oblasti, jako je marketing, mezinárodních obchodních studií a ekonomiky, ale management, lidské zdroje, a technika jsou také témata pro studium. Náklady těchto programů se výrazně liší od jedné školy na druhou, ale to má tendenci být dražší pro zahraniční studenty. Jaké jsou možnosti pro zahraniční studenty? Zahraniční studenti jsou často přivítal na obchodních škol v Číně. Soutěž o tyto pozice může být velmi těžké získat. Je důležité, aby studenti se vztahují na obchodní škole si zvolí přímo. Je-li přijata, pak je nutné požádat o studentské vízum ke studiu ve škole. Tento proces může trvat tři a více měsíců, v některých případech. Je třeba žádat o školy co nejdříve, obvykle před čtyřmi nebo více měsíců navštěvovat kdykoli je to možné.Příležitosti pro studenty, kteří se zapíší a dokončit MBA v Číně je velmi široká. Čína roste a vzkvétá, pokud jde o jeho hospodářství, a tam jsou místa k dispozici, včetně těch, které s velkými společnostmi s mezinárodními příležitostí.

Visa Requirements

 • X1 Visa - issued to those who go to China to study for more than 6 months.
 • X2 Visa - issued to those who go to China to study for a period of less than 6 months.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Student Visa (X1 Visa; X2 Visa)

Cena a měna

The student visa application fee varies according to your nationality, the number of entries required, the country you are applying in, and whether you want an express service. The fees can be around $30 to $150.

Kdo může žádat o vízum?

Any foreign student who intends to study in China will have to obtain China student visa (X visa). This visa is granted to those students who have already been accepted for admission by a recognized educational institute in China.

Kde můžete žádost podat?

Chinese Embassy or Consulate or at the Chinese diplomatic mission

You can submit your visa application form at the Chinese Embassy or Consulate or at the Chinese diplomatic mission in your home country. In case you cannot come personally for the submission, you can send it through a travel agency or a visa agency for submission on your behalf. Remember that applications sent by post are not accepted by most of the Chinese Embassies or Consulates.

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

You can download the visa form here: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Fill the visa application form carefully and accurately on your computer. Take a printout of the filled-in application form and sign it. Remember that a print out of the application form is essential as hand-written forms are not acceptable. Note that change or correction is not allowed on the printed form.

The following documentation should be submitted at the Chinese Embassy or Consulate:

 1. Original passport with at least six months of remaining validity and blank visa pages, and a photocopy of the passport's data page and the photo page if it is separate.
 2. One completed Visa Application Form with a recently-taken color passport photo (bare-head, full face) against a light background.
 3. Proof of legal stay or residence status (applicable to those not applying for the visa in their country of citizenship)
 4. Original and photocopy of the Admission Letter issued by a school or other entities in China.
 5. Original and photocopy of "Visa Application for Study in China" (Form JW201 or Form JW202).

After arrival: X1 visa holders must register at the local Public Security Bureau (PSB) within 30 days of arrival in China and apply for a Temporary China Residence Permit from the local PSB. X2 holders shall stay in China within the duration period as indicated on the visa, and it is not necessary for them to apply for the temporary residence permit.

Kdy byste měli podat žádost?

Apply for a student visa at least a few weeks in advance of your planned travel date to allow enough time for the application procedure to be completed on time for you to join your course. The regular processing time is 4 working days. If you want to collect your visa earlier, express service and rush service are available for an extra charge.

X1 visa is normally issued for multiple entries with validity of up to 5 years. X2 visa is usually issued for one entry with validity for up to 6 months.

Doba zpracování

4 Days

Pracovní příležitosti

Foreign students are permitted to do part-time work in China. The university should issue a Consent Letter; the hiring unit/company should issue a Certification; the police station will then mark on your visa "Part-time-work; Part-time-study".

Hodiny za týden

0

Proč potřebujete tento typ víza?

Here are some important things that you should not do when applying for a student visa to China:

 • Do not attempt to submit your student visa application form by sending it through the post as it will not be accepted.
 • Do not present false documents for your student visa.
 • Do not hide or misrepresent facts in your visa application.