Přečtěte si oficiální popis

Master of Business Administration

Mezinárodně zaměřená Master Business Administration (MBA) nabízí vám nebo vašim zaměstnancům příležitost získat potřebné manažerské a obchodní znalosti pro další pracovní kariéru při práci na částečný úvazek. Zejména postgraduální MBA je určena absolventům neekonomických programů prvního stupně.

Kromě modulů budete vyučováni know-how v oblasti multifunkčního managementu ve dvou týdenních seminářích v zahraničí a ve čtvrtém semestru. Díky týmově orientovaným a prakticky orientovaným metodám výuky a učení připravujete lektory z praxe a výzkumu na převzetí komplexních manažerských úkolů středního a vyššího managementu.

Zajímáte se pouze o některé moduly MBA nebo byste se chtěli zapojit flexibilně a individuálně? Pomocí modulu FlexMBA můžete každý modul individuálně vzít, a tak přizpůsobit učební plán vašim individuálním potřebám nebo se specificky vzdělávat.

Program MBA

Programová struktura Master Business Administration

Většina modulů v MBA je samostatná a může být studována individuálně a bez předchozího vědomí. Modul 9 se skládá ze dvou týdenních seminářů v zahraničí. V modulu 10 můžete vybrat mezi asi čtyřmi ekonomickými prioritami. Poslední modul tvoří diplomová práce.

MBA na částečný úvazek lze studovat ve čtyřech semestrech. Pátý semestr je součástí studijního poplatku a slouží k flexibilnímu studiu studia.

Cílová skupina MBA

Studenti v programu MBA jsou odborníci, kteří mají vyhlídky, nebo pracují nebo již pracují na vedoucích pozicích. Program obecného managementu mimo zaměstnání je zaměřen především na absolventy programů neekonomického prvního stupně, kteří by chtěli získat potřebné podnikatelské a manažerské know-how pro další profesní krok (např. Inženýři, přírodovědci, sociální vědci, architekti, právníci , Lékaři atd.).

vstupné

Požadavky na přijetí MBA

 • Vysokoškolský titul
 • Mysl. 210 bodů ECTS (pro uchazeče s méně než 210 ECTS bodů, nabízejí se možnosti upgrade)
 • Mysl. dva roky odborné praxe po ukončení prvního vysokoškolského vzdělání (odborná praxe / praktické fáze v průběhu prvního stupně lze po dohodě připsat za určitých podmínek)
 • Dobrá znalost němčiny a angličtiny

Náklady na MBA

Studijní poplatek činí 15 100 Euro plus semestrální poplatky. Poplatek zahrnuje studijní materiály a školné na partnerských univerzitách.

Platba na splátky

Na požádání vám nabízíme možnost platit školné ve splátkách. Studijní poplatky můžete uhradit v měsíčních, čtvrtletních nebo pololetních splátkách i bez půjček. Příklad: Za studijní poplatek ve výši 14,100 Euro můžete pohodlně platit ve 24 měsíčních splátkách ve výši 587,50 Euro. Pro vaše osobní možnosti financování promluvte přímo s naší studentskou poradenskou službou. Pozor, to se týká pouze externích kurzů na částečný úvazek.

daňové výhody

MBA nebo magisterský titul lze obecně odečíst z daně, protože postgraduální kurzy na rozdíl od počátečního vzdělávání pro daňové účely jako školení (rozsudek Federálního finančního soudu AZ VI R 24/95, Federální daňový list 1996 II P. 452).

Předpokladem je však, že MBA nebo magisterský titul v dalším vzdělávání nebo podobném oboru studia slouží k plánované kariéře. V každém případě je rozumné získat od daňového poradce nebo specializovaného daňového právníka závaznou informaci, která bere v úvahu individuální situaci.

Aplikace pro MBA

Aplikujte prosím prostřednictvím online formuláře.

Podklady k podání žádosti

 • Motivační dopis v angličtině (asi 1 strana) - není nutné pro žadatele programu Flex
 • curriculum vitae
 • Doklad o předchozím stupni (diplomu a diplomu) *
 • Osvědčení o ukončení studia ze všech státní univerzity, které jste navštívili (pokud již nejste přihlášeni)
 • Doklad o výkonu povolání (osvědčení nebo rovnocenný doklad) *
 • Doklad o znalosti angličtiny (např. TOEFL, IELTS nebo ekvivalent, semestr v zahraničí, odborný pobyt v zahraničí apod.) * / **
 • Kopie rodného listu nebo průkazu totožnosti / pasu *
 • Cestovní fotografie (originál)
 • Doklad o znalosti němčiny (DSH nebo TestDaF, pouze pro žadatele, kteří nemají německou vysokoškolskou kvalifikaci) *
 • Certifikát APS (pouze pro čínské, vietnamské a mongolské žadatele *)

* Předložte prosím ověřené kopie originálních dokumentů. Pokud nepředložíte ověřené kopie, můžeme ověřit vaše kopie na místě po předložení originálu.

Program se vyučuje na:
Němec
International Graduate Center - Hochschule Bremen

Zobraz 10 více kurzů z International Graduate Center - Hochschule Bremen »

Poslední aktualizace May 30, 2018
This course is Studium v kampusu
Start Date
Bře 2020
Duration
4 - 5 semestry
Kombinované
Price
15,100 EUR
Euro 15.100 323.42 € za semestr Semestrální příspěvek
Deadline
Contact school
Podle místa
Podle data
Start Date
Bře 2020
End Date
Contact school
Termín odevzdání přihlášek
Contact school

Bře 2020

Location
Termín odevzdání přihlášek
Contact school
End Date
Contact school