Magistr v digitálním podnikání a inovací

Všeobecné informace

Popis programu

Budování technologie pro řešení problémů v reálném životě

Program nabízí jedinečnou kombinaci informačních systémů a řízení inovací - žádná jiná univerzita nenabízí nic podobného. VU Amsterdam má pověst integrity, což znamená, že program pokrývá také etickou perspektivu digitálních inovací. A protože právě teď je v procesu digitální transformace tolik organizací, to, co se naučíte, je na dnešním trhu práce hyperrelevantní.

Digitální podnikání a inovace poskytuje důkladné akademické znalosti o tom, jak mohou organizace efektivně využívat digitální technologie k inovaci svých obchodních procesů, produktů, služeb a obchodních modelů. Program staví na hlavních oblastech informačních systémů a řízení inovací, které se zabývají strategickou hodnotou informačních systémů pro současné podnikání a specifickou povahou procesů digitální inovace. Studenti mají za úkol rozvíjet své vlastní inovativní nápady a osvojit si požadované dovednosti a kreativní sebevědomí.

Chcete-li to rozdělit:

 • Absolvujete dva povinné akademické kurzy:
  • Výzkum a metodika výzkumu
  • Etika v digitálním světě
 • Zúčastníte se tří povinných tematických kurzů:
 • Digitální obchodní a informační systémy
 • Správa digitálních informací
 • Práce a organizace v digitálním věku
 • Vezměte si také alespoň tři volitelné předměty a napište svou diplomovou práci.

Několik příkladů:

 • Digitální obchodní a informační systémy - Jako tým soutěžíte se svými vrstevníky v situaci dračí jámy, kde obchodní ředitelé společnosti Deloitte posuzují, který návrh týmu zvítězí.
 • Laboratoř digitální inovace - získejte praktické zkušenosti vytvořením technologie pro řešení problému v reálném životě. Rozvíjejte dovednosti při řešení problémů a kreativní sebevědomí tím, že budete pracovat jako tým a vytvoříte funkční prototyp herní aplikace.
 • Etika v digitálním světě - Doručovací společnosti jako Deliveroo používají nové obchodní modely založené na algoritmech. Ale tyto digitální technologie přinášejí etické otázky: jsou řidiči dodávek zaměstnanci nebo samostatně výdělečně činní? A jakou odpovědnost za ně má společnost?

Datum zahájení tohoto programu je 1. září.

Poslední aktualizace Pro 2020

Informace o škole

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 175 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Čtěte více

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 175 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Méně