Mezinárodní MBA (Dual Degree)

Všeobecné informace

2 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Dvojitý magisterský stupeň sítě IBSA

Mezinárodní MBA je německý akreditovaný studijní program IBSA Dual Degree Master's Program, který nabízí International Business School Alliance (IBSA).

Účast v programu znamená, že ukončíte své studium se dvěma stupni za pouhý rok: MBA z Brémy plus další stupeň v závislosti na zvolení partnerské univerzity.

To také znamená, že žijete ve dvou různých zemích a studujete s velmi rozmanitým studentským orgánem. První semestr se skládá vždy ze základních modulů. Můžete buď studovat základní moduly v Brémách v Německu a vybrat 1 z 5 partnerských obchodních specializací. Nebo nastavte svůj duální stupeň naopak: Specializujte se na logistiku a řízení dodavatelského řetězce a začněte na jedné z našich pěti partnerských univerzit. Ve třetím semestru budete psát svou diplomovou práci o tématu specializace.

Životní úroveň v Brémách je vysoká, ale náklady nejsou. Město má velmi dlouhou tradici jako centrum mezinárodního obchodu. Protože je spojeno s mořem, mnoho zdejších logistických společností se zde usadilo.

Studenti se těší mnoha výhodám studia v Německu. Zvláště zajímavá skutečnost spočívá v tom, že po ukončení studia můžete zůstat až 18 měsíců a hledat si práci.

IBSA duální magisterský program - partnerské univerzity

Jako student IBSA můžete vytvořit vlastní cestu. Existuje 20 kombinací univerzit a specializací, které si můžete vybrat. Zní to jako hodně, ale není to složité rozhodnutí:

Existuje 6 akreditovaných studijních programů, které tvoří program IBSA Dual Degree Master. IMBA je německá.

Studenti začínají s prvním semestrem na kterékoli ze 6 partnerských univerzit, které patří do Mezinárodní obchodní aliance školy (IBSA) a ve druhém semestru se musí změnit na druhého partnera IBSA. Závěrečný výzkumný projekt ve třetím semestru je dokončen u tohoto druhého partnera IBSA.

Moduly jádra jsou všude stejné. Každá univerzita má svou specializaci.

MBA Požadavky

Máte obchodní vysokoškolské vzdělání a minimálně jeden rok odborné praxe. Kromě toho jste také ambiciózní a máte skutečně kosmopolitní myšlení.

Studenti, na které se to vztahuje, pocházejí z velkého množství kulturních a profesních zázemí, což pro každého účastníka rozšiřuje myšlenku IBSA.

Hlavní vstupní požadavky jsou:

 • Akademický, obchodní (bakalářský)
 • Doklad o znalosti angličtiny * s TOEFL (Test angličtiny jako cizího jazyka) 80 bodů IBT nebo IELTS (mezinárodní jazykový testovací systém) 6.5 bodů
 • Jeden rok profesionální zkušenosti

Dokumenty * požadované pro uplatnění:

 • Kopie rodného listu nebo cestovního pasu
 • Životopis
 • Skenování oficiálních přepisů univerzity
 • Doklad o své pracovní zkušenosti
 • Doklad o znalosti angličtiny
 • Esej popisující zájem studentů o program
 • Doporučení (zaměstnavatele nebo univerzity)
 • APS certifikát pouze pro čínské nebo vietnamské žadatele

* Při předložení pravidelných kopií musí být při zápisu předloženy ověřené kopie originálních dokumentů. Původní dokumenty jiné než v angličtině nebo němčině musí být přeloženy na žádost uznávaným překladatelem.

Aplikační proces MBA

Chcete-li se specializovat na obchodní specializaci jednoho z našich partnerů, můžete zde požádat a začít s hlavními moduly v Německu na IGC. Ale pokud chcete studovat specializaci logistiky a dodavatelského řetězce, musíte začít na některé z našich partnerských univerzit. Každý partner má svůj vlastní akreditovaný studijní program (viz níže uvedený seznam) jako součást programu IBSA Dual Degree Master. Musíte požádat o akreditovaný studijní program vybrané partnerské univerzity, kde chcete začít s hlavními moduly. V procesu podávání žádostí můžete zvolit jako druhou univerzitu v Brémách a jako specializaci pro logistiku a řízení dodavatelského řetězce. Pokud máte nějaké potíže s procesem podání žádosti nebo s dalšími dotazy, neváhejte se obrátit na našeho koordinátora programu Angela Dunkhorst.

 • International Graduate Center (Německo) - mezinárodní MBA
 • Universitat de Valencia (Španělsko) - Mezinárodní magisterský titul v oboru Business Administration (iMBA)
 • RANEPA Ústav podnikatelských studií Moskva (Rusko) - Mezinárodní magisterský v oboru Management
 • Univerzita Severní Karolíny Wilmington (USA) - Mezinárodní MBA
 • Univerzita v Hertfordshire (UK) - Globální podnikání
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

The International Graduate Center (IGC) was founded by the University of Applied Sciences Bremen as an interdisciplinary Graduate School for Management and Leadership.

The International Graduate Center (IGC) was founded by the University of Applied Sciences Bremen as an interdisciplinary Graduate School for Management and Leadership. Méně
Brémy , Brémy + 1 Více Méně