Read the Official Description

Přehled programu

V obou sektorech služeb a výroby čelí manažeři výzvě, aby mohli posuzovat dopad inovací a nových technologií na své trhy. Koncentrace řízení technologií a inovací (TIM) připravuje studenty MBA na tuto výzvu. Zahrnuje způsoby, jakými se mění trhy kvůli vlivu technologie, způsobu, jakým jsou na trhu vyvíjeny a představovány inovativní myšlenky a jak mohou manažeři zvýšit inovační výkon svých organizací.

TIM integruje myšlenky z oblasti ekonomie, kreativity a designu produktů, řízení výzkumu a vývoje, řízení provozu, globálního nákupu a strategického marketingu. Výsledný program kladí stejný důraz na to, jak analyzovat obchodní situace a jak provádět vhodné akční plány.

Základním prvkem koncentrace MBA-TIM je průmyslový projekt. V rámci spolupráce se sponzorem společnosti SIMT spolupracují skupiny zhruba šesti studentů na skutečném obchodním problému. Pod vedením člena fakulty musí uplatňovat znalosti získané ze své práce a identifikovat potenciální řešení problémů společnosti. V úzké diskusi se společností je identifikováno nejúčinnější řešení a poté je vypracován podrobný akční plán. Předchozí projekty se prováděly jak v odvětví služeb, tak v odvětví výroby a zabývaly se otázkami, jako je vyvíjení lepších produktových portfolií a navrhování účinnějších distribučních kanálů.

Absolventi MBA-TIM se mohou kvalifikovat do manažerských pozic v řadě funkčních oblastí, od marketingu až po výzkum a vývoj až po výrobu (nebo operace v sektoru služeb), řízení dodavatelského řetězce. Vzhledem k širokému přístupu získanému při koncentraci jsou rozvinuté znalosti a dovednosti použitelné v širokém spektru průmyslových odvětví.

K dispozici jsou kurzy soustředění na řízení technologií a inovací

  • Technologie, nová ekonomika a zaměstnanost
  • Pokročilá výroba a technologie
  • Globální nákup
  • Řízení výzkumu a vývoje
  • Design produktu
  • Strategický marketing
Program taught in:
Angličtina

See 4 more programs offered by SIMT - Stuttgart Institute of Management and Technology »

This course is Campus based
Start Date
Sept. 2019
Duration
4 semestry
Denní studium
Deadline
By locations
By date
Start Date
Sept. 2019
End Date
Application deadline

Sept. 2019

Location
Application deadline
End Date