Master of Business Administration (MBA)

Všeobecné informace

Popis programu

Master of Business Administration (MBA)

Program MBA na APU se provádí výhradně v angličtině v kulturně různorodém učebním prostředí. Nabízí silný základ v zavedených technikách řízení, interaktivních třídách s fakultami a studenty z celého světa, stejně jako možnosti nezávislého výzkumu a stáží v rozšířené síti univerzity s japonskými společnostmi a organizacemi.

Mezinárodní akreditace

Od srpna 2016 je Ritsumeikan Asia Pacific University akreditovaným členem AACSB International - Asociace pro předškolní kolejové školy podnikání ( href = "http://AACSB.edu/ )

Ritsumeikan Asia Pacific University je jednou z tří institucí v Japonsku, která tuto akreditaci dosáhla. Z těchto institucí jsme jediní, kteří nabízejí vysokoškolské studijní programy v anglickém a japonském jazyce a mají jediný program MBA akreditovaný v jazyce AACSB v Japonsku.

Oblasti specializace

Účetnictví a finance

Specializace účetnictví a financí (AF) se zabývá teoriemi a koncepcemi firemních financí, finančního inženýrství, finančních institucí a finančního a manažerského účetnictví. To poskytuje studentům dovednosti pochopit a interpretovat finanční a účetní informace. Díky pokročilým znalostem a nástrojům v těchto oblastech budou studenti schopni formulovat strategie, systémy řízení návrhu a vyhodnotit dopad firemních strategií na různé zúčastněné strany.

Marketing a řízení

Specializace marketingu a řízení (MM) se zaměřuje na porozumění a řízení lidského rozměru organizací a trhů. Pro obchodní organizace jsou nejdůležitějšími aktéry manažery, zaměstnanci a zákazníci. Jejich rozhodnutí a jednání jsou řízeny řadou faktorů, od velmi "racionálních" aspektů až po subjektivní vnímání, jako jsou emoční a morální hodnoty. Neustálý tok tržních podmínek vyžaduje přizpůsobení a poskytuje příležitosti pro vytváření nových trhových a společenských hodnot. Tato specializace připravuje studenty k rozvoji multidimenzionálních strategií a udržitelných schopností pro organizace za účelem zvládnutí měnícího se podnikatelského prostředí.

Inovace a řízení provozu

Specializace řízení inovací a operací (IOM) se zaměřuje na plánování výroby, řízení výroby, řízení zásob, řízení jakosti, řízení dodavatelského řetězce a dopad informačních technologií na celý proces výroby. Studenti se také naučí řídit vývoj produktů, inovace a podnikání z technologického hlediska. Tato specializace se také zabývá otázkou, proč některé obce jsou více inovativní než jiné.

Japonské řízení

Specializace Japanese Management (JM) se zaměřuje na filosofii a praktiky japonských korporací, které Japonsku pomohly úspěšně industrializovat. Japonské korporace se svým důrazem na kvalitu, inovace a služby zákazníkům, stejně jako jejich jedinečný styl řízení lidských zdrojů a řízení, poskytují alternativu k podnikům, které následují západní obchodní model. V této specializaci budou studenti schopni posoudit jak úspěchy, tak i neúspěchy japonských řídících postupů, které jsou základem pro nové modely podnikového řízení v asijsko-pacifickém regionu.

Programová stránka

Titul: Master of Business Administration

Divize:

  • Účetnictví a finance
  • Marketing a řízení
  • Inovace a řízení provozu
  • Japonské řízení

Zápis semestrů: duben, září

Doba trvání programu: 2 roky

Roční příjem: 40 studentů

Celková výuka: 3 800 000 JPY

Způsobilost

• Bakalářský titul nebo ekvivalentní titul

• Minimálně 3 roky praxe na plný úvazek

• Doklad o znalosti anglického jazyka (kontaktujte nás pro podrobné požadavky)

Stipendia

APU nabízí štipendium na redukci výuky, které lze žádat prostřednictvím běžného procesu přihlášky. Všichni žadatelé mohou o tuto stipendium požádat a budou informováni o tom, zda mohou s konečnou platností obdržet jakoukoli školu. Snižování školné se pohybuje od 30%, 50%, 65%, 80% a 100%.

Můžete také zvážit uplatnění na jiné externí stipendijní programy prostřednictvím APU, které poskytují úplné stipendia jak na výuku, tak i na životní náklady.

Období přihlášky pro zápis do dubna 2021:

  • Stipendia MEXT (SGU): 1. září 2020 - 23. září 2020
  • Obecné použití: 1. září 2020 - 21. října 2020

Období přihlášek pro zápis do září 2021:

  • Stipendia MEXT (univerzitní doporučení) a MEXT (SGU): 1. září 2020 - 18. listopadu 2020
  • Obecná aplikace: 1. září 2020 - 31. března 2021

WEBINAR (zdarma):

Připojte se k nám k připravované online informační relaci. Prověříme absolventské programy APU, proces podávání žádostí a stipendijní příležitosti. Můžete se zaregistrovat na následující stránce:

https://admissions.apu.ac.jp/graduate/about_apu/info_sessions/

Připomínky absolventů APU

Aplikovat nyní

Poslední aktualizace May 2020

Informace o škole

With over 100 years of tradition and history, the Ritsumeikan Academy opened APU in April 2000 as Japan’s first genuinely international university. Our graduate schools welcome students into a fully E ... Čtěte více

With over 100 years of tradition and history, the Ritsumeikan Academy opened APU in April 2000 as Japan’s first genuinely international university. Our graduate schools welcome students into a fully English-based curriculum within a uniquely multicultural environment. The Graduate Schools at APU focus on Asia Pacific studies, with study options geared towards tackling the complex issues facing the societies and environments of the Asia Pacific region, as well as management, with a focus on the Japanese style of business and the dynamic world of international business. APU's Graduate Schools are fully accredited by the Japanese Ministry of Education, Culture, Sports, Science, and Technology (MEXT). Méně
Beppu , Idar-Oberstein + 1 Více Méně