Master of Business Administration (MBA)

Všeobecné informace

2 dostupných umístění
Přečtěte si více o tomto programu na stránkách instituce

Popis programu

Vzhledem k COVID-19 budou všechny přednášky na IUBH University of Applied Sciences probíhat ve virtuální učebně až do dalšího upozornění. Naším cílem je zajistit, aby současné zvláštní okolnosti nevedly ke znevýhodnění studentů v průběhu studia.

Nabízíme naše MBA International Business ve verzi 60 a 90 ECTS. Pokud se rozhodnete pro variantu 90-ECTS, můžete si vybrat hlavní ve druhém semestru a tím prohloubit své odborné znalosti kromě obecného manažerského know-how.

129854_CS_27092016_KW39_Infografik_MBA_MBA-Global.png

Majors

 • Logistika a doprava
 • Projektový management
 • Management klinického výzkumu
 • Mezinárodní obchod
 • Mezinárodní marketing
 • Finanční účetnictví
 • Řízení zdravotní péče
 • Mezinárodní řízení lidských zdrojů
 • IT Management
 • Pohostinství
 • Velká správa dat
 • Letectví

129852_meeting.jpeg

Logistika a doprava

 • 3 semestry

Ať už jde o potraviny, chytré telefony nebo plynové turbíny: Bez přepravy zboží by byla globální ekonomika paralyzována. Jako odborník na logistiku a dopravu optimalizujete přepravní trasy a procesy tak, aby správné množství zboží dorazilo na správné místo ve správný čas.

Získali jste již nějaké pracovní zkušenosti v této oblasti po dokončení prvního stupně a chtěli byste rozšířit své profesní znalosti a své obecné manažerské dovednosti, abyste dosáhli další úrovně ve své kariéře? Pak je pro vás ta správná MBA s hlavní specializací v logistice a dopravě tou pravou volbou.

Připravujeme vás na analýzu strategických a logistických problémů pomocí vědeckých metod, na vývoj konceptů řešení a jejich implementaci ve vaší společnosti. Mezinárodní orientace vašich studií z vás dělá globálního hráče s vynikajícími kariérními vyhlídkami.

Kariérní vyhlídky

Mezinárodní orientace vašich studií a logistiky a dopravy z vás činí globálního hráče. Například po dokončení studia můžete pracovat jako Logistics Consultants, Sourcing Manager, Process Manager atd.

Projektový management

 • 3 semestry

Pro zítřejší obchodní úspěch jsou klíčové manažerské dovednosti spojené s odbornými znalostmi výrobního inženýrství. Poptávka po kvalifikovaných odbornících a manažerech je odpovídajícím způsobem vysoká. Získali jste již nějaké pracovní zkušenosti v oboru inženýrství po dokončení prvního stupně a chtěli byste rozšířit své znalosti v této oblasti a své obecné manažerské dovednosti, abyste dosáhli další úrovně ve své kariéře? Pak je pro vás tou pravou volbou naše MBA s vedoucím v oboru Engineering Project Management.

Jako Engineering Project Manager organizujete inženýrské týmy, zodpovídáte za rozpočtování a plánování nákladů, jakož i za hodnocení různých typů standardů řízení kvality. Jste v poptávce všude tam, kde jsou potřeba komplexní a interdisciplinární znalosti v oblasti technologií a managementu.

Kariérní vyhlídky

Po ukončení studia na vás čekají vynikající pracovní vyhlídky. Budete potřebovat všude tam, kde jsou vyžadovány interdisciplinární a komplexní znalosti v oblasti technologie a podnikání. Můžete například pracovat jako projektový manažer, manažer kvality, inženýrský projektový manažer atd.

Management klinického výzkumu

 • 6 semestrů na částečný úvazek
 • Možné kdykoli

Ve spolupráci s Parexel International IUBH nyní nabízí zcela nový program MBA „Správa klinického výzkumu“. Tato 6 semestrální odborná certifikace využívá kombinované a místní učení s odborníky z oboru z Parexel International.

Postgraduální certifikát v řízení klinického výzkumu poskytuje podrobné znalosti a poznatky o oboru klinického výzkumu, od objevování léčiv po regulační požadavky a správu dat.

Náš program spojuje teorii s praxí a využívá autentické případové studie k zajištění efektivního učení a okamžité aplikace na pracovišti. Absolventi jsou kvalifikovaní pro řízení služeb farmaceutického a lékařského výzkumu.

Kariérní vyhlídky

Manažeři klinického výzkumu vyvíjejí, řídí a řídí fáze klinického výzkumu, například při vývoji nových léků. Spolu s lékárníky, lékaři a biology zajišťují vědecky správný průběh těchto vývojových procesů - na pozadí právních a lékařských rámcových podmínek.

Po ukončení studia budete například pracovat jako vedoucí klinického hodnocení, lékařský a farmaceutický novinář, vedoucí laboratoře atd.

Mezinárodní obchod

 • 2 semestry

Náš program MBA je ideálním výchozím bodem pro další krok na vaší profesionální cestě - kariéru jako úspěšný manažer.

Tento program vás kvalifikuje v oblastech podnikové správy, podnikového managementu, marketingu, financí a vedení pro náročné činnosti od středního po vyšší management v mnoha průmyslových a specializovaných oblastech. A díky své mezinárodní orientaci se hodíte na globální trh práce.

Kariérní vyhlídky

S MBA přinášíte na stůl vedoucí dovednosti a komplexní znalosti ze všech příslušných oborů řízení - a tím otevírajete svoji kariéru širokému spektru příležitostí. Například po ukončení studia můžete pracovat jako manažer rozvoje podnikání, konzultant, senior brand manager atd.

129851_guy_conference_whiteboard.jpeg

Mezinárodní marketing

 • 3 semestry

Manažeři marketingu a prodeje čelí stále složitější a interaktivní paletě úkolů. Úkoly zahrnují například vývoj národní nebo mezinárodní strategie značek a produktů a plánování koncepcí produktů a marketingu specifických pro cílovou skupinu nebo návrh úspěšných prodejních procesů.

Získali jste již nějaké pracovní zkušenosti po dokončení prvního stupně a chtěli byste rozšířit své znalosti v této oblasti a své obecné manažerské dovednosti, abyste dosáhli další úrovně ve své kariéře?

Pak je pro vás ta správná MBA s mezinárodním marketingem tou pravou volbou. Díky optimální kombinaci specifických marketingových znalostí a obecného manažerského know-how vás MBA dobře připraví na kariéru v oblasti marketingu, prodeje a budování značky.

Kariérní vyhlídky

Protože prakticky každá národní a mezinárodní společnost prodává produkty nebo služby, kariérní vyhlídky v marketingu jsou vynikající. Odborníci se zdravými marketingovými a prodejními dovednostmi jsou žádáni téměř všude. Například po ukončení studia můžete pracovat jako komunikační manažer, brand manager, marketing manager atd.

Finanční účetnictví

 • 3 semestry

Získali jste již pracovní zkušenosti po dokončení prvního stupně a nyní chcete rozvíjet své manažerské dovednosti, abyste dosáhli další úrovně své kariéry? V našem MBA s hlavní specializací na finance a účetnictví vám poskytujeme komplexní odborné znalosti a příslušné know-how v oblasti řízení podniků.

Rozvíjíte dovednosti v přípravě a provádění rozhodnutí o finanční politice, naučíte se, jak zacházet s možnostmi financování na mezinárodních kapitálových trzích i v účetnictví v souladu s mezinárodními standardy, a získáte důkladnou odbornou analýzu investic a správu portfolia, abyste mohli optimalizovat svou společnost finanční výkon.

Kariérní vyhlídky

Titul MBA v oboru finance a účetnictví z vás dělá vyhledávaného odborníka v oboru s budoucností. Například po dokončení studia můžete pracovat jako manažer rizik, finanční kontrolor, Compliance Officer atd.

Řízení zdravotní péče

 • 3 semestry

Sektor zdravotnictví v Německu je inovativním zaměstnavatelem a hlavním vývozcem. S podílem na trhu asi deset procent je to rychle se rozvíjející oblast - nejen pro klasické lékařské profese.

Máte již v této oblasti pracovní zkušenosti, ale nyní chcete rozšířit své manažerské dovednosti, abyste ve své kariéře dosáhli další úrovně? Pak je pro vás ta správná MBA s vedoucím v oblasti managementu zdravotní péče tou pravou volbou.

Budete mít možnost úspěšně obsadit vedoucí pozice ve zdravotnických zařízeních, jako jsou nemocnice a pečovatelská zařízení, jakož i poradenské firmy a společnosti vyrábějící lékařské technologie a farmaceutický průmysl.

Kariérní vyhlídky

S titulem MBA ve zdravotnictví získáváte odborné znalosti, které budete potřebovat jako úspěšný vůdce ve zdravotnictví. Mezi vaše potenciální zaměstnavatele patří poskytovatelé zdravotní a zdravotní péče, zdravotnická zařízení, farmaceutické společnosti a instituce zdravotní turistiky. Například po ukončení studia můžete pracovat jako konzultant pro řízení pracovního zdraví, správce účtů v nemocnici, obchodní poradce ve zdravotnictví atd.

Mezinárodní řízení lidských zdrojů

 • 3 semestry

Hledání kvalifikovaných zaměstnanců prostřednictvím „vyhledávání talentů“, rozvoje nových online školení nebo koučování zaměstnanců - práce s lidmi může být velmi různorodá. Získali jste již nějaké pracovní zkušenosti po dokončení prvního stupně a chtěli byste rozšířit své znalosti v této oblasti a své obecné manažerské dovednosti, abyste dosáhli další úrovně ve své kariéře?

Pak je pro vás ta správná MBA s mezinárodním managementem lidských zdrojů tou pravou volbou. Abychom vás komplexně připravili na úspěšnou kariéru v oblasti lidských zdrojů, poskytujeme vám důležité odborné znalosti a pokročilé know-how pro strategické a operativní myšlení ve společnostech. Po dokončení studia budete mít možnost převzít odpovědnost ve vzrušujícím prostředí.

Kariérní vyhlídky

Personál HR může dělat mnohem víc, než jen prohlížet žádosti, vést rozhovory a navrhovat pracovní smlouvy. Vzhledem k nedostatku vyškolených personálních pracovníků jsou jejich dovednosti potřebné ve všech oblastech výběru, přidělování a propagace zaměstnanců v souladu s cíli společnosti. Například po ukončení studia můžete pracovat jako manažer lidských zdrojů, vývojový pracovník, kancelář lidských zdrojů atd.

129853_meeting_cafe.jpeg

IT Management

 • 3 semestry

Informační technologie se neustále vyvíjejí a společnosti se vždy potýkají s novými úkoly a výzvami. Obchodní inteligence, sociální média, cloud computing nebo zabezpečení IT jsou jen některá z témat.

Získali jste již nějaké profesionální zkušenosti po dokončení prvního stupně a nyní chcete rozšířit své znalosti IT a obecné manažerské dovednosti, abyste dosáhli další úrovně své kariéry?

Pak je pro vás naše MBA se specializací na správu IT tou pravou volbou. Jako IT manažer se ujistíte, že data, informace a znalosti vaší společnosti jsou optimálně využívány k dosažení a rozvoji strategických cílů. Jako rozhraní mezi podnikovým řízením a informačními technologiemi zodpovídáte za správu interdisciplinárních projektů s partnerskými společnostmi, sdruženími nebo státními organizacemi.

Kariérní vyhlídky

Jako manažer IT patříte k nejvyhledávanějším profesionálům v oboru, veřejném sektoru a vládních organizacích. Po ukončení studia můžete například pracovat jako IT Project Manager, Scrum Manager, HR Specialist Tech Recruiting atd.

Pohostinství

 • 3 semestry

Odvětví pohostinství je důležitým motorem pracovních příležitostí a ekonomiky: Jeden z deseti pracovních míst na celém světě je v tomto všestranném průmyslu. Máte již v této oblasti pracovní zkušenosti, ale nyní chcete rozšířit své manažerské dovednosti, abyste ve své kariéře dosáhli další úrovně?

Pak je náš program MBA se zaměřením na správu pohostinství pro vás tou pravou volbou. Toto odvětví pokrývá velmi široké pole s nesčetnými, často mezioborovými příležitostmi. Kromě klasického hotelového sektoru zahrnuje pohostinství i sousední průmyslová odvětví, jako jsou zábavní parky, kasina nebo letecké společnosti, a poskytovatele služeb, jako jsou pohostinství, poradenství a poskytovatelé IT služeb. Během studia budete rozvíjet dovednosti, které potřebujete jako vůdce v trvale mezinárodním průmyslu.

Kariérní vyhlídky

Program MBA Hospitality Management vás připraví na řadu odpovědností. Po ukončení studia můžete například pracovat jako manažer pro vztahy s hosty, projektový manažer, marketingový manažer atd.

Velká správa dat

 • 3 semestry

Jako správce velkých dat je vaším cílem generovat maximální strategickou hodnotu z dat. Koordinujete projekty a pracujete na rozhraní mezi vedením vedení, datovým inženýrstvím a analýzou dat.

Znáte zásady správy informací, rozumíte technikám umělé inteligence a máte přehled o nových technologiích a jejich přínosech pro podnikatelské prostředí. Zároveň si uvědomujete potřeby svého podnikání a můžete sladit využívání dat s firemní strategií.

V neposlední řadě používáte své know-how ke kritické kontrole současných trendů v oblasti velkých objemů dat, k odlišení čistého humbuku od proveditelných řešení a ke správě doporučení.

Získali jste již nějaké pracovní zkušenosti po dokončení prvního stupně a chtěli byste rozšířit své znalosti v této oblasti a své obecné manažerské dovednosti, abyste dosáhli další úrovně ve své kariéře? Pak je pro vás ta správná MBA s hlavní společností v oblasti správy velkých dat tou pravou volbou.

Kariérní vyhlídky

Velké společnosti a společnosti s vysokým růstem investují značné prostředky do budování systémů a struktur správy dat. Je zde mnoho příležitostí pro kvalifikované odborníky. Například po ukončení studia můžete pracovat jako vědec velkých dat, technik velkých dat, konzultant BI atd.

Letectví

 • 3 semestry

Jste nadšení z letectví? Máte již pracovní zkušenosti, ale nyní chcete rozšířit své manažerské schopnosti, abyste se mohli ve své kariéře dostat na další úroveň? Pak je náš MBA titul s titulem v letectví tou pravou volbou pro vás. Kromě důležitých odborných znalostí vám také poskytujeme relevantní know-how v oblasti řízení podniků.

Dozvíte se o hlavních faktorech ziskovosti leteckých společností - plánování sítě a správa příjmů -, získáte znalosti o otázkách životního prostředí, jako je hluk a emise, prohloubíte své znalosti o financování leteckých společností a letišť a také se zabýváte otázkami, jako jsou lidské zdroje, finanční účetnictví, a marketing.

Kariérní vyhlídky

Jako budoucí manažer přebíráte odpovědnost v oblasti leteckého provozu a logistiky. Po dokončení studia můžete například pracovat jako manažer nákupu leteckého nákladu, vývojář firemní strategie, konzultant řízení procesů atd.

Kde budete studovat

Magisterský titul můžete sledovat na dvou německých kampusech v Bad Honnef a Berlíně.

Požadavky na přijetí

Akademické požadavky:
 • Ukončené vysokoškolské studium na veřejné nebo oficiálně uznané univerzitě / vysokoškolské instituci (180 ECTS za 1,5 roku MBA a 210 ECTS za 1 rok MBA).
 • Výsledná známka minimálně „uspokojivá“ nebo známka C (jak se běžně používá v USA a Kanadě).
Pracovní zkušenost:
 • Minimálně roční praxe před zahájením magisterského programu IUBH Online (dosažená po předchozích studiích).
 • Plus: Minimálně dva roky praxe, když chcete promovat.
Úroveň angličtiny:
 • Doklad o znalostech angličtiny.
 • Pokud je vaším rodným jazykem angličtina nebo jste absolvovali anglicky mluvící školu nebo univerzitu, nemusíte prokazovat své znalosti angličtiny.

Přijímací proces

Vybrali jste si studijní program? Podat žádost hned! Podrobně vás provedeme přijímacím procesem a těšíme se, až vás lépe poznáme.

Žadatelé o EU a EHP

 1. Nahrajte svou přihlášku na www. IUBH .de / onb
 2. Vedení přijímacího pohovoru
 3. Obdržte smlouvu o přijetí a smlouvu o výuce
 4. Pošlete zpět podepsanou školnou smlouvu
 5. Zahajte studium na IUBH

Žadatelé, kteří nejsou členy EU

 1. Nahrajte svou přihlášku na www. IUBH .de / onb
 2. Proveďte přijímací pohovor
 3. Obdržíte nabídkový dopis
 4. Proveďte vklad a otevřete zablokovaný účet
 5. Obdržte smlouvu o přijetí a smlouvu o výuce
 6. Přijměte vízum a začněte studovat

Požadované dokumenty

Po odeslání online žádosti zkontrolujeme, zda splňujete vstupní požadavky, a do dvou týdnů vás budeme kontaktovat. Nezapomeňte spolu s přihláškou odeslat všechny níže uvedené dokumenty:

 • životopis
 • Motivační dopis
 • Kopie pasu
 • Akademické diplomy a přepis záznamů
 • Doklad o angličtině (IELTS / TOEFL / PTE / Cambridge A nebo P)
 • Doklad o pracovní praxi (pokud existuje)

Správa pohostinství Stručné vysvětlení profesora IUBH Legranda z IUBH na Vimeo.

Poslední aktualizace Lis 2020

Informace o škole

IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the future needs of interna ... Čtěte více

IUBH University of Applied Sciences offers on-campus degree programs that have a strong international focus: all courses are taught in English, the curriculum is aligned to the future needs of international companies. Professors and students from over 85 nations meet and work together on–campus. Méně
Bad Honnef , Berlín + 1 Více Méně