Master of Business Administration (MBA)

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

United Business Institutes (UBI) byla založena 4. dubna 1992 jako nezisková instituce vysokoškolského vzdělávání. Společnost UBI byla spoluzakládána Lucienem van Dievoetem a panem Francois d'Anethanem, kteří se společně rozhodli pracovat na založení obchodní školy v anglickém jazyce, která by spojila skutečně mezinárodní rozměr s vysoce kvalitní obchodní osnovy. Mechanismy zajišťování kvality britských univerzit byly vždy považovány za standard vysokoškolského vzdělávání, a proto bylo přijato rozhodnutí o britské validaci a britské univerzity validovaly programy UBI od roku 1998.

Od přijetí prvních studentů v říjnu 1992 získala UBI pověst vysokou kvalitou svých výukových programů. UBI se nachází v Bruselu a Lucemburku a nabízí příležitost studovat anglicky v neanglicky mluvící zemi a umožňuje studentům využívat mezinárodní, mezikulturní a dynamické prostředí.

Tento úspěšný recept byl rozšířen na otevření nových areálů. UBI - Lucembursko bylo otevřeno v roce 2013 za účelem provozování kampusu ve Wiltzu v Lucemburku. UBI - Čína byla otevřena v roce 2018 v Šanghaji (Čína).

Učebny UBI byly pečlivě vytvořeny, aby studentům poskytly co nejširší mezinárodní zkušenosti. Mají-li studenti a absolventi z více než 50 zemí světa, považujeme rozmanitost v našich učebnách za naši konkurenční výhodu. I když je program navržen tak, aby vás intelektuálně a osobně napadal a vyžaduje sebekázeň a obětavost, je zároveň odměnou a umožňuje vám získat dovednosti, znalosti a postoje, které vám umožní snadnou navigaci v multikulturním prostředí.

MBA pro vás bude v pozitivním smyslu zážitkem, který vám změní život . My, tým UBI, jsme odhodláni poskytnout vám nástroje, zdroje a podporu, které možná budete potřebovat na cestě k akademickému a profesionálnímu úspěchu. Naším cílem je poskytnout vám nejlepší možné vzdělání v podnikání. Můžeme to udělat jen s vaším úsilím a ambicí. Mezinárodní a profesionálně řízené programy UBI , které se vyučují v angličtině, jsou validovány Middlesex University London a splňují ty nejpřísnější britské požadavky stanovené QAA (Quality Assurance Agency for Higher Education - UK).

Jako student UBI jste nyní součástí mezinárodního programu UBI zajišťovaného kvalitou, který vytvořili a dodali odborníci a akademici. Využijte této jedinečné příležitosti k dalšímu rozšíření svých obzorů.

Specifické cíle MBA jsou, že studenti zlepší svou schopnost:

 • Zlepšit a rozvíjet předchozí relevantní zkušenosti v oblasti podnikání a řízení.
 • Rozvíjet schopnost aplikovat předchozí a nově nabyté znalosti a zkušenosti na komplexní obchodní otázky v různých kontextech.
 • Připravte studenty na vedení a transformační role v podnikání.
 • Rozvíjet strategické myšlení, inovace a podnikatelské dovednosti.
 • Rozvíjet znalosti na pokročilé úrovni organizací, jejich řízení a prostředí, ve kterém působí, a prokázat široký pohled na organizační řízení a jeho širší dopad na společnost a životní prostředí.
 • Provozujte a spravujte v globálním a multikulturním prostředí.
 • Rozvíjet mezilidské a skupinové pracovní dovednosti.
 • Podporovat celoživotní vzdělávání a osobní rozvoj.

Program MBA na částečný úvazek se koná ve večerních hodinách, od pondělí do pátku, od 18 do 21 hodin. Program MBA na plný úvazek se koná během dne a večerů. Program lze absolvovat jako kurz na plný nebo částečný úvazek.

Program MBA - 12 měsíců

Počet základních modulů: 10 (vyučováno ve dvou třinácti týdnech).

Další požadované moduly: Business Transformation Project nebo disertační práce.

Počet tříd týdně: 5 (pondělí až pátek) po dobu 13 týdnů x 2.

Víkendové třídy: V případě potřeby.

Part-time MBA program - 24 měsíců

Počet základních modulů: 10 (vyučováno ve čtyřech třinácti týdnech).

Další požadované moduly: Business Transformation Project nebo disertační práce.

Počet večerů týdně: 2 nebo 3 (pondělí až pátek) po dobu 13 týdnů x 4.

Čas: 18:00 až 21:00 (18 až 21 hodin).

Víkendové třídy: V případě potřeby.

Povinné a volitelné moduly

Máte seznam 9 povinných modulů, které budete mít, abyste se kvalifikovali pro MBA, a seznam 4 volitelných modulů, ze kterých si můžete vybrat. V závislosti na počtu studentů budou volitelné moduly nabízeny, pokud se na ně zaregistruje dostatečné množství studentů .

Chcete-li získat titul MBA, musíte získat 90 kreditů ECTS. Níže je uveden seznam vašich modulů:

Modul: Kredity

 • Globální ekonomické prostředí 6
 • Vedení: Lidé, týmy a organizace 6
 • Marketingové koncepce a praxe 6
 • Podnikání, technologie a inovace 6
 • Výkonné účetnictví pro rozhodování 6
 • Finance a kapitálové trhy pro globální manažery 6
 • Mezinárodní perspektivy řízení 6
 • Analýza dat a řízení provozu 6
 • Mezinárodní obchodní strategie a správa 6
 • Volitelný kurz 6
 • Projekt obchodní transformace / disertační práce 30 (viz níže)

Volitelné kurzy

 • Lobování a vyjednávání 6
 • Mezinárodní a evropské právo 6
 • Globální správa komunikace 6
 • Metody výzkumu 6

Disertační práce / Projekt transformace podniku

Projekt disertační práce / transformace firmy je hlavní součástí vaší MBA. Má 60 kreditů ECTS a je nezbytnou součástí vašeho programu. Můžete si vybrat praktický projekt, tj. Projekt transformace podnikání, nebo si můžete vzít více akademického tématu formou disertační práce. V rámci tohoto modulu využijete modul Metody výzkumu, který je nabízen každý rok. Další podrobnosti naleznete v popisku modulu.

Mezinárodní výlet

Poté, co jste absolvovali většinu povinných modulů, budete muset kromě svých základních a volitelných modulů podniknout mezinárodní cestu, kterou pro vás uspořádá společnost UBI. Mezinárodní cesta je klíčovou součástí programu MBA na United Business Institutes . Objevování dynamických světových ekonomik s dobře informovanými fakultami a spolužáky vám poskytne nezapomenutelný a obohacující zážitek. Mezinárodní studijní cesta se zaměřuje na konkurenční, obchodní a kulturní složky globálního trhu. Konkrétní podrobnosti mezinárodní cesty budou přizpůsobeny každé třídě a sděleny v době studia.

Politika přijímání MBA

UBI usiluje o přijetí pouze těch uchazečů, jejichž záznamy ukazují, že mají vlastnosti potřebné k dosažení akademického úspěchu a kteří jsou ochotni účastnit se programu v duchu otevřenosti a tolerance.

Vstupní požadavky

 • Vyplněný formulář žádosti . Formulář lze vyplnit na našem webu (Zpracovány budou pouze úplné soubory aplikace).
 • Diplom střední školy / střední školy s oficiálním akademickým přepisem a dodatkem (zobrazující názvy modulů a stupně).
 • Bakalářský titul z uznávané instituce nebo minimálně pět let praxe v řízení.
 • Praxe v délce minimálně dvou let bude považována za aktivum.
 • Nezbytná je znalost angličtiny (viz níže „Anglické požadavky na jazykové znalosti“).
 • Dva doporučující dopisy.
 • Důkaz totožnosti ve formě pasu nebo občanského průkazu.

Přijmout převod

MBA Studenti, kteří získali kredity na uznávaném univerzitním studijním programu jinde, mohou požádat o kreditní převod. Dostatečné oficiální akademické záznamy a přepisy musí podporovat všechny takové aplikace. Úspěšné žádosti jsou závislé na schválení děkanem a moderátorem Middlesex University.

Příjmy

Sponzorství a stipendia

K dispozici pravidelně pro studenty vysoké GPA. Stipendia se udělují po prvním semestru studia. Zeptejte se přímo.

Poslední aktualizace Říj 2020

Informace o škole

United Business Institutes (UBI) is a private, higher education institution in Brussels, Belgium, with affiliated campuses in Luxembourg and China. Since its founding in 1992 UBI is providing highest- ... Čtěte více

United Business Institutes (UBI) is a private, higher education institution in Brussels, Belgium, with affiliated campuses in Luxembourg and China. Since its founding in 1992 UBI is providing highest-quality British business education at the undergraduate, graduate and postgraduate levels. All UBI students study for and earn a globally recognized UK degree through UBI's partnership with Middlesex University, London (UK). Focusing on international management and the global economy, the school’s programmes combine real-world, professional issues with the latest in management thinking. Méně
Brusel , Wiltz + 1 Více Méně