Master of Business Administration, flexibilní učení

Všeobecné informace

5 dostupných umístění

Popis programu

Proč tento kurz?

Víme, že ne každý může, nebo dokonce chce studovat na plný úvazek, nebo prostřednictvím večerních kurzů.

To je důvod, proč náš flexibilní učení cesta vám umožní měnit tempo a pořadí studia, aby vyhovoval vašim osobní situaci. Tato trasa spojuje to nejlepší z plný úvazek, na částečný úvazek a otevřené studii učení.

Budete provádět většinu svých studií mimo areál, s povinnou účastí na pouze jeden nebo dva víkendové škol za rok.

Začnete na otevřené učení základě s možností doplnění své studium prostřednictvím volitelného face-to-face tříd v Glasgow.

Tato metoda studie je ideální, pokud si ceníte face-to-face kontaktu s lektory, hostujících odborníků a ostatními studenty, ale nemohou navštěvovat stanovené týdenní kurzy.

Jak flexibilní učení funguje?

Při zapojení do programu, budete mít doporučený studijní harmonogram, který vám umožní dokončit Strathclyde MBA do 3 let. Jeho cílem je poskytnout vám s ideální rovnováhu domácí studia, účast na víkendové školách a intenzivních seminářů v Glasgow.

Spolu s časovým harmonogramem, zašleme Vám svůj první ročník základních učebních materiálů a klíčové učebnice, a poskytne veškeré podrobnosti o naše on-line a podpory tutor program.

Pokud byste chtěli rychle-sledovat a dokončit Strathclyde MBA za méně než 3 roky, náš tým podpora může navrhnout alternativní studijní plán. Případně, pokud chcete, aby se o něco déle, k dokončení své MBA, můžeme ubytovat vaše studium maximálně 6 let.

Povinné víkendové školy

Existují určité předměty, jako například "Learning Manager", který cítíme nelze naučit na dálku. To je důvod, proč jsme se začlenit dva povinné víkendových škol po dobu trvání celého programu. Tyto víkendové školy jsou součástí standardní školného.

Můžete získat velkou hodnotu na základě spolupráce s dalšími ambiciózními manažery, často z širokého průřezu průmyslu a obchodu.

Volitelné intenzivní semináře

Chcete-li, aby co nejvíce z vašich zkušeností MBA důrazně doporučujeme využít volitelných intenzivních face-to-face seminářů v Glasgow. Náklady z nich jsou zahrnuty v školného.

Tato setkání poskytují cennou příležitost pro in-hloubkové studie vybrané tematické oblasti, setkat se spolužáky a těžit ze sdílených zkušeností. Kromě toho, intenzivní semináře jsou klíčové pro urychlení váš pokrok prostřednictvím programu.

Námi navržená harmonogram vám pevnou představu o závazcích v dostatečném předstihu. To vám umožní naplánovat svůj rok dopředu v práci i doma.

Kdy mohu vstoupit do programu?

Teoreticky, můžete začít studovat flexibilní učení, kdykoli budete chtít. Nicméně, máme roční plán indukčních tříd, víkendové školy a intenzivních seminářů. Doporučujeme, abyste začali v blízkosti indukční období. Každý rok Ty obvykle konají kolem dubna do října.

Snažíme se co nejlépe naplánovat indukční třídy, víkendové školy a intenzivní semináře spolu po celý rok. To zajistí, že budete mít každou příležitost, jak maximalizovat svůj pobyt v Glasgow.

Víkendové školy běh pro všechny studijní cesty Strathclyde MBA. Pokud se nemůžete dělat v dané lhůtě, pak máte možnost zúčastnit se příští víkend školu v pozdějším termínu.

Intenzivní semináře jsou plánovány pouze pro naše flexibilní učení členům kurzu. Pokud jste nemohli zúčastnit, doporučujeme, abyste splnili danou oblast použití jádro výukové materiály, spíše než oddálit svůj pokrok.

Kolik času musím zavázat k studiu?

Pokud zúčastnit všechny možné víkendové školy a intenzivní semináře v nabídce v průběhu jednoho roku, měli byste očekávat, že bude mimo kancelář na celkem asi za 15 dní.

Můžete také očekávat, že stráví kolem minimálně 15 hodin týdně, kromě víkendu školy a volitelným Účast na seminářích.

Akreditace

Méně než 1% obchodních škol na světě, držet "Triple akreditaci", a Strathclyde je jedním z nich. Tyto 3 mezinárodní akreditační orgány jsou:

 • Sdružení pro Advance Collegiate školy podnikání
 • Evropská zlepšení kvality systému
 • Asociace MBA

Chcete-li získat akreditaci jedním z těchto orgánů, je úspěch sám o sobě. Chcete-li získat akreditace všemi třemi subjekty je opravdu vynikající úspěch a jeden jsme hrdí.

Sdružení Masters of Business Administration (AMBA)

Máte nárok vstoupit AMBA po zápisu na kurz MBA.

Obsah předmětu

Strathclyde MBA je založen na spolupráci při učení. Sdílíte pracovní zkušenosti, znalosti, pochopení a dovednosti.

Naším cílem je pomoci rozvíjet vás v různých oblastech řízení.

MBA se bude formovat a vést vás jako reflexní, open-myšlení, natáčecí studentů.

Moduly

Reflexní Praktický

Tento modul je navržen tak, aby vám pomohou reagovat na zvyšující se důraz v obchodním světě o sociální odpovědnosti podniků, očekávání zainteresovaných stran a odborné praxe řízení. Modul má tři třídy, učení manažer, správa věcí veřejných a Podnikatelská Řízení a vedení. Tento modul poskytuje základy, aby se stal manažerem adaptivní otevřená celoživotního vzdělávání.

 • Učící Správce
 • Podnikového řízení
 • Tvorba obchodní práci

Tento modul vám pomůže porozumět základům řízení a procesy důležité pro úspěch v podnikání, a které jsou provozovány specializované funkční týmy v organizaci.

Tím, že si vědomi těchto disciplín jste více schopni ocenit každou funkci, stejně jako vztahy a napětí mezi nimi.

Modul má šest tříd:

 • Finance a finanční řízení podniku
 • Marketing Management
 • Analytická podpora pro rozhodování
 • Operations Management
 • Správa Lidé v organizacích
 • Finanční a manažerské účetnictví

Tento modul je navržen tak, aby vám pomohou začlenit třídy v "provádění Business práci" modulu.

Třídy jsou navrženy tak, aby vám pomohou prozkoumat, pochopit a sebevědomě spravovat interní a externí dvojznačnosti, složitost a nejistotu. Strathclyde MBA je proslulý pro své dobré pověsti v těchto aspektů řízení.

K dispozici jsou čtyři třídy v tomto modulu

 • Zkoumání mezinárodní prostředí
 • Strategie analýzy a hodnocení
 • Making Strategy
 • Strategické poradenství v praxi - To vám poskytuje možnost pracovat s živým organizační problematiky ve spojení s organizací klientů. Klient bude výrazně funkce při hodnocení třídy. Navrhování třídy takovým způsobem vám nabízí mnoho vhled do nejistoty řízení sami, úkol strategising a splnění očekávání klienta.

Osobní rozvoj

Jak budete postupovat přes Strathclyde MBA jsme s vámi spolupracovat, aby Vám pomohly personalizovat Váš vzdělávání a rozvoj. Děláme to prostřednictvím dvou cest - volitelný tříd a konečné MBA projektu.

 • Volitelné kurzy
 • MBA Project
 • Interakce se skutečnými společnostmi

Vzdělávání a výuka

Základní učební materiály

Jádro učební materiály jsou rozsáhlé studie průvodce pro každý předmět. Poskytují jak přímé školné a komentáře o doporučených učebnic.

Jsme investovali do vývoje těchto studijních materiálů. Jsou neustále revidovány, aby je up-to-date.

Text knihy

Na rozdíl od většiny ostatních poskytovatelů MBA, základní učebnice jsou zahrnuty jako součást školného.

Jedná se o doporučené knihy, které vyžadují k dokončení své Strathclyde MBA. Většina z nich jsou psány Strathclyde akademiků.

U některých předmětů, budete také dostávat přetištěný články a CD, které poskytují další instrukce.

podpora

Margaret angličtina a Karen McMillan bude vaše hlavní styčné body a může být snadno kontaktovat e-mailem, telefonicky nebo faxem.

Margaret a Karen se bude zabývat vaší každodenní otázky, ale také poskytovat poradenství o Timetabling své studium, a jak nejlépe řešit flexibilní učení.

Jste přidělené učitele pro každý předmět studovala. Mohou vést a podporovat svou práci telefonicky, faxem a e-mail a budou rádi poskytnou detailní zpětnou vazbu na značených úkoly.

Online podpora

Zajišťujeme intranet službu on-line, která je snadno přístupná přes internet.

Intranet umožňuje vzdálený přístup k naší obchodní informační servis. Tam najdete širokou škálu elektronických databází, takže můžete snadno provádět všechny vaše výzkumu a stůl-práce.

Intranet nám umožňuje vám aktualizovat aktuální zprávy a relevantní informace o SBS a poskytne vám s doplňujícími informacemi o svých studijních předmětů. To vám umožní kontaktovat studijní skupiny a kolegy prostřednictvím nástěnky.

Posouzení

Flexibilní učení má stejná kritéria hodnocení jako naše ostatní metody studia. Posouzení v celém programu se jedná o kombinaci:

 • práce v kurzu
 • dílny
 • vyšetření
 • skupinová práce
 • Prezentace

Zkoušky

K dispozici jsou tři zkušební plány každý rok:

 • Prosinec
 • Březen
 • Srpen

Je také možné, aby naše pružné prvky learningový kurz, aby se zkoušky z Glasgow.

Můžete být schopni skládat zkoušky na jednom z našich mezinárodních center nebo místní úřad British Council, britský konzulát nebo univerzity.

Místo konání bude normálně účtovat pokoj půjčovna a invigilation poplatek (to bude lišit), a budete také vyzváni k zaplacení 40 £ za zkoušku platí na University of Strathclyde.

Vstupní požadavky

Náš výběr proces je navržen tak, aby identifikovat talentované odborníky z celé řady akademických, obchodních a kulturních prostředí.

Zatímco tam jsou formální požadavky pro vstup uvedené níže, jsme se vzít v úvahu:

 • vaše potenciální
 • vaše mezilidské a týmové pracovní vlastnosti
 • rozsah a povaha vašeho manažerské zkušenosti

Za účelem posouzení těchto dovedností žádáme vás, abyste dokončit řadu esejů navrhovat své zkušenosti a aspirace vedle odkazů na podporu své pracovní zkušenosti a studijní výsledky.

Můžeme vás požádat, aby provedla formální rozhovor diskutovat o své úspěchy a touhy. Rádi bychom vás vybízíme k návštěvě školy nebo střediska se ucházíte se a klást tolik otázek, jak je potřeba ujasnit si své rozhodnutí.

Kvalifikace a zkušenosti

Pro vstup do programu MBA, musíte:

 • držet titul z britské univerzity nebo rovnocenné akademické kvalifikace ze srovnatelné instituce non-UK. Pokud jste studoval pro bakalářský titul na instituci, non-britské budeme potřebovat kopii vašeho studia přepisu. Bude rovněž považovat za odbornou kvalifikaci.
 • být alespoň 24 let věku.
 • mít minimálně tři roky na plný úvazek postgraduální zkušenosti, kde je řízení lidí a zdrojů hrál významnou roli.

Vstup na úrovni diplomu mohou být nabízeny k žadatelům, kteří nejsou držiteli dostatečnou uznávané kvalifikace na úrovni stupně, ale kteří:

 • držet non-stupňové / profesní kvalifikace a nejméně pětiletou praxi v řízení pestrá.
 • mít žádné formální vzdělání, ale rozsáhlé a různorodé zkušenosti řízení (10 a více let).
 • výjimečné kandidáty ve věku nad 24 s minimálně dvouletou manažerských zkušeností. To je k dispozici pouze pro kandidátské země vztahující se na jiné než na plný úvazek tras.

Přijímací zkoušky

Ačkoli Graduate Management Přijímací Test (GMAT) není standardním požadavkem našeho přijímacího procesu, silné verbální uvažování a matematické schopnosti jsou rozhodující pro MBA a můžeme vás požádat, aby provedla takový test.

Kompetence v angličtině

Program MBA je vysoce interaktivní a vyžaduje vysokou úroveň způsobilosti v angličtině mluvení, psaní, čtení a porozumění. Požaduje se minimální skóre 6,5 na IELTS pro ty žadatele, jejichž mateřským jazykem není angličtina. Můžeme uvažovat o uchazeče, kteří spadají pod mírně těchto norem v případě, že jsou ochotni podniknout před zasedáními studie.

Počítačové kompetence

V zájmu účinného provádění diplom / MBA musíte být kompetentní v zpracování textu, používání tabulek a při psaní zpráv.

Proces Aplikace

Vyplněné formuláře žádosti jsou považovány za Výbor Přijímací jak oni obdrželi. Jste vyzývají, aby předložily své přihlášky a veškeré podklady co nejdříve. Jakmile jsou všechny údaje jsou u nás, měli byste obdržet rozhodnutí do tří nebo čtyř týdnů od podání žádosti.

Výjimky

Některé výjimky mohou být k dispozici od subjektů v "Making Business práce modulu" a budou posuzovány případ od případu. Pro další informace kontaktujte přijímací tým.

Poplatky a financování

Kolik bude můj kurz stojí?

Všechny poplatky jsou uvedeny za akademický rok, pokud není uvedeno jinak.

Flexibilní učení - příjem září

mba

 • MBA (studenti poprvé zaregistrované v 2015/16) - £ 5.334 ¹
 • MBA (studenti poprvé zaregistrované v 2014/15) - £ 5.333
 • MBA (studenti poprvé zaregistrované v 2013/14) - £ 4.500
 • PgDip Business (roky 4-7 re-registrační poplatek) - £ 100
 • PGDip Business (studenti poprvé zaregistrované v 2015/16) - £ 5,25 tisíc ²
 • PGDip Business (studenti poprvé registrován v 2014/15) - £ 5.250
 • PGDip Business (studenti poprvé registrován v 2013/14) - £ 2,5 tisíce
 • PGDip Business ke konverzi MBA (rok 4) - £ 2 tisíce
 • Obchodní (4 až 7 let re-registrační poplatek) - 100 Kč
 • MSc Business & Management ke konverzi MBA (září) - £ 9000
 • MSc Business & Management ke konverzi MBA (duben) - £ 9 tisíc

MBA Řízení

 • MBA Vedení (studenti poprvé registrován v 2015/16) - £ 11,25 tisíc
 • MBA Vedení (studenti poprvé registrován v 2014/15) - 10.000 £

Flexibilní učení - příjem dubna

 • MBA (studenti poprvé zaregistrované v 2015/16) - £ 4.000 ³
 • MBA (studenti poprvé zaregistrované v 2014/15) - £ 6.400
 • MBA (studenti poprvé zaregistrované v 2013/14) - £ 4.725
 • MBA (v letech 4 až 7 re-registrační poplatek) - 100 Kč
 • PGDip Business (studenti poprvé zaregistrované v 2015/16) - £ 4 tisíce *
 • PGDip Business (studenti poprvé registrován v 2014/15) - £ 6.400
 • PGDip Business (studenti poprvé registrován v 2013/14) - £ 2725
 • PGDip Business ke konverzi MBA (rok 4) - £ 2 tisíce
 • PgDip Business (roky 4-7 re-registrační poplatek) - £ 100

Měli byste se také rozpočet na dodatečných nákladů, jako je cestovné, stravné v Glasgow.

Poznámka

Poplatky za částečný úvazek a pružné kurzy MBA se může pohybovat mezi roky studia. Pro studenty poprvé registrovaných v 2015-16, platební profily jsou následující:

 • Rok 1: £ 5334 / rok 2: £ 5.333 / Rok 3: £ 5.333 (Celková poplatek: £ 16.000)
 • Rok 1: £ 5.250 / Rok 2: £ 5.250 / Rok 3: £ 3,5 tisíce (Total poplatek: £ 14.000)
 • Rok 1: £ 4 tisíc / rok 2: £ 6.400 / Rok 3: £ 5600 (Total poplatek: £ 16.000)
 • Rok 1: £ 4.000 / Rok 2: £ 6,4 tisíc / Rok 3: £ 3600 (Total poplatek: £ 14000

Jak mohu financovat svůj kurz?

Rozhodování o tom, studovat MBA je značné finanční investice. Žádáme vás, abyste výzkum, jak budete financovat to co nejdříve.

Většina studentů na plný úvazek programu jsou self-financoval. Studenti UK se mohou vztahovat na úvěrové programy financovat svá studia a non-UK obvykle zvýšit své finance prostřednictvím bankovních půjček nebo stipendií.

Finance Office Univerzitní spravuje splátkové plány pro platby školného od samoplátců studentů. Podrobnosti lze nalézt na http://www.strath.ac.uk/finance/student/tuitionfees/

Career Development Úvěry

Vývoj Loan Scheme Kariéra je provozována ve spolupráci s oddělením vlády UK vzdělávání a zaměstnanosti. Je k dispozici u těchto bank:

 • Barclays
 • Co-operative
 • Royal Bank of Scotland.

Pro další informace o způsobilosti navštívit webové stránky na www.lifelonglearning.co.uk/cdl/index.htm~~pobj

Stipendia

Podrobnosti o vysokoškolská stipendia jsou k dispozici na www.strath.ac.uk/search/scholarships/~~pobj

Kariéra

Uvědomujeme si, že kariéra rozvoj je jedním z hlavních důvodů, proč lidé investují do MBA. Na trhu práce MBA nabízí spoustu globálních příležitostí, ale může být složité a náročné.

To je důvod, proč nabízíme specializované Kariéra servis pro studenty MBA. Ta se skládá z plánování kariéry a rozvoje dovedností, stejně jako neomezený přístup k osobnímu poradenství a koučování. Naše kariéry služba je dodávána in-house a týmem špičkových konzultantů.

Pracujeme s vámi na doplnění vlastních proaktivní hledání práce úsilí. Pomůžeme vám používat svůj vlastní konkrétní kariéry zázemí a síly na pomoc s vaší další kariérní postup.

Získáte pochopení a nástroje pro rozvoj své osobní, strategický plán kariéry, stejně jako sebe-marketing a komunikační dovednosti, aby se efektivní aplikace a zapůsobit na pohovor.

Budete mít znalosti z globálního trhu práce a řadu kontaktů, aby to fungovalo pro vás.

Program Kariéra & Professional Development

Naše hlavní Program profesního rozvoje je dodáván ve čtyřech modulech po celý rok. Každý trvá týden a jsou drženy v říjnu, listopadu, lednu a únoru. Program zahrnuje:

CPD 1

 • Úvod do strategického plánování kariéry a jak získat práci, kterou chcete
 • Vytvoření osobního profilu (který má být zveřejněn na našich stránkách profilu)
 • Prezentační dovednosti workshop
 • Sítě dovednosti, včetně sociálních médií
 • Glasgow Challenge

CPD 2

 • Osobní audit dovednosti
 • Stanovení kariéra rozvojových cílů
 • Self-branding / self-prezentace (životopisy, průvodního dopisu a aplikace)
 • Podpůrné zdroje

CPD 3

 • Návštěvy podniků a průmyslu prezentace, včetně absolventů
 • Skotský MBA Kariéra Event

CPD 4

 • Praktické pohovor a posouzení zasedání centrum

Po celý rok, bude existovat další semináře, mistrovské kurzy a firemní prezentace.

Vyhrazené kariéry zdroje

Budete mít přístup ke knihovně MBA-specifických informací a zdrojů pomocí své kariéry Portal. To nabízí:

 • Společnost a informace o trhu, a to jak UK a globální
 • volná místa po celém světě
 • Odkazy na začátek MBA míst

Kde jsou teď?

94,9% našich absolventů MBA jsou v práci nebo další studium: ** tituly Job zahrnují:

 • Business & International Development Manager
 • Chief Executive
 • Obchodní ředitel
 • Poradenství manažer
 • Digitální manažer
 • Ředitel vztahů se zákazníky
 • Finanční ředitel
 • Investiční manažer
 • Senior Project Manager
 • technický ředitel

Zaměstnavatelé zahrnují:

 • Accenture
 • Barclays Plc
 • Deloitte
 • Devere Group
 • JP Morgan
 • Morgan Stanley
 • National Australia Bank
 • Rolls Royce
 • Scottish Southern Energy
 • Scottish Power

Na základě výsledků národních destinací nejvyšší ukončujících vzdělávání Survey vyšší (2010/11 a 2011/12) ** základě.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Strathclyde Business School(SBS)is a pioneering, internationally renowned academic organisation that shapes anddevelops the business minds of tomorrow. Strathclyde is one of a small percentage worldwi ... Čtěte více

Strathclyde Business School(SBS)is a pioneering, internationally renowned academic organisation that shapes anddevelops the business minds of tomorrow. Strathclyde is one of a small percentage worldwide to be triple accredited, holding accreditation from the international bodies, AMBA, AACSB and EQUIS. Méně
Glasgow , Athény , Curych , Singapur , Dar es Salaam , Manama , Kuala Lumpur , Petaling Jaya , Muscat , Muscat , Dubaj , Abu Dhabi , Milán , Mnichov , Peking , Toulouse + 15 Více Méně

Akreditace