MBA

Všeobecné informace

Popis programu

MBA v oboru Business Administration na La Salle Open University UOLS je zaměřena na lidi, kteří chtějí posílit svou manažerskou kariéru, a to jak ve společnostech, tak v organizacích, kteří začínají podnikat. S tímto programem získají globální vizi řízení podniku ve všech oblastech.

Cílem tohoto magisterského studia v oboru podnikového řízení a správy je vyškolit budoucí manažery tak, aby z hlediska managementu a správy zvládali úspěch výzev, které představuje vedení společnosti.

Díky inovativní metodice založené na praktickém učení, flexibilitě

UOLS a neustálý doprovod pedagogických pracovníků umožňují studentům rozvíjet ty manažerské dovednosti, které jim umožní obsadit odpovědné pozice, jako je kritické myšlení, všestrannost a rozhodování.

Poslední aktualizace Led 2021

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Informace o škole

Know Us! OUR MISSION Offering a quality university education is our main mission. We want people who wish to learn in a flexible and comfortable way, that they can improve their professional skills an ... Čtěte více

Know Us! OUR MISSION Offering a quality university education is our main mission. We want people who wish to learn in a flexible and comfortable way, that they can improve their professional skills and, above all, that they can also grow and develop from a human perspective. OUR VISION OF THE EDUCATOR Our pedagogical proposal considers that training and education cannot be carried out if it is not with the medication of a team of competent, supportive educators, united in the mission entrusted to them and capable of working "together and by association". All members of the educational community are part of this team: teachers, researchers, administrative and technical personnel, etc. OUR VISION OF THE REALITY OF EDUCATION We consider that the educational relationship should always be infused with brotherhood and respect. For this reason, we base the attention given to each student on welcoming, listening, knowing their needs, and on the constant concern to promote their integral growth. Méně