MBA prezenční studium na Darmstadt Business School

Všeobecné informace

Popis programu

Profil programu

Program MBA na plný úvazek v Darmstadt Business School je přizpůsoben tak, aby odpovídal výzvám dynamické globální ekonomiky. Jedná se o klasický obecný program řízení, který klade důraz na strategie, finance, marketing a řízení výuky. V návaznosti na koncept aplikovaných věd se zaměřujeme na úzké propojení teorie a praktické aplikace.

Darmstadt MBA je vynikající volbou pro každého, kdo se snaží připravit se na kariéru v managementu. Poskytuje intenzivní, relevantní a efektivní přípravu na výzvy, kterým čelí vedoucí pracovníci národních a mezinárodních podniků. Absolventi neekonomických oborů jsou primární cílovou skupinou, stejně jako ti, kteří studovali ekonomii a chtějí rozšířit své dovednosti v oblastech rozhodování a orientace managementu. H_da MBA se řadí mezi 20 nejlepších programů MBA v Evropě.

Obsah kurzu

Tímto studiem poskytujeme praktické a mezinárodně orientované vzdělávání, které vám umožní snadno pochopit měnící se a náročné obchodní procesy. Integrované a intenzivní osnovy, které pokrývají nejdůležitější oblasti současného obchodního managementu, vás seznámí s inovativními metodami a koncepty. Získáte a aplikujete znalosti a nástroje naučené k řešení obchodních problémů v globálním kontextu.

Mimořádný význam má také rozvoj interpersonálních dovedností našich studentů. Patří mezi ně: schopnost pracovat v týmu, rozhodování, prezentační techniky, vedení jednání a porozumění mezi kulturami.

Obdarujeme Vás nezbytnými manažerskými dovednostmi pro Vaši manažerskou pozici a pomůžeme vám v umění rozvoje obchodní vize. Abychom vás mohli naučit tyto dovednosti a zprovoznit je, byl navržen výkonný postup krok za krokem, který vám pomůže získat vedoucí postavení ve vaší oblasti působnosti a zájmu. MBA osnovy se skládá z 11 modulů plus diplomové práce s celkem 90 kreditů.

Jazyk

Jazykem výuky je angličtina.

Formát doručení

Náš program MBA je na kurzu v areálu. Třídy jsou pořádány jako pravidelné kurzy, blokové kurzy nebo on-line kurzy. Náš virtuální kampus doplňuje všechny přednášky v programu MBA a nabízí studentům profesionální vzdělávací prostředí s vysokou flexibilitou z hlediska času a prostoru.

Struktura programu

Na plný úvazek MBA program v Darmstadt Business School je určen pro studenty, kteří chtějí plně soustředit na své studium MBA. Modulární struktura programu umožňuje studentům přizpůsobit tempo učení vlastním potřebám.

Třídy probíhají od pondělí do pátku během dne. Ve výjimečných případech, např. Na přednášky hostujících lektorů ze zahraničí, se mohou konat kurzy pořádané jako blok včetně sobot.

Stupeň

Studenti získají mezinárodně uznávaný titul „Master of Business Administration“. Stupeň kvalifikuje zejména pro zaměstnání na výkonné úrovni v různých oblastech průmyslu. Držitelé tohoto titulu jsou oprávněni začít Ph.D. v Německu a v zahraničí.

Požadavky na přijetí

Program MBA v Darmstadt Business School je určen pro vysoce-potenciální zaměstnance, kteří vyžadují pevné manažerské dovednosti vedle jejich stávající akademické kvalifikace. Pro přijetí do programu MBA na plný úvazek požadujeme:

 • Nadprůměrný první vysokoškolský titul
 • Dostatečné znalosti anglického jazyka
 • 3 roky odborné praxe

Doba trvání

3 semestry

Spuštění programu

Program MBA začíná v říjnu (zimní semestr). Uvítací akce, jazykové kurzy mohou začít již v září.

Termíny přijetí

 • Pro uchazeče s německým prvním vysokoškolským vzděláním: 15. srpna roku
 • Pro žadatele s prvním zahraničním vysokoškolským vzděláním: 1. června

Poplatky

Školné za program MBA na plný úvazek činí 24 800 EUR. Pokrývají veškeré náklady na výuku, knihy, učební materiály, náklady na institucionální náklady a v případě potřeby i přípravné kurzy. Kromě toho jsou všichni studenti s maturitou na h_da povinni platit semestrální poplatky, které činí přibližně 260 EUR za semestr.

Akreditace

Program MBA byl plně akreditován a doporučován AQAS. Akreditace je zárukou vysokého standardu vzdělávání. AQAS je jednou z předních německých agentur pro akreditaci programů vysokoškolského vzdělávání.

Profil fakulty

Naši MBA lektori jsou stavitelé mostů mezi akademickou a obchodní sférou. Vyvážený mix vysokoškolských profesorů, manažerů zkušených lektorů a vedoucích pracovníků různých mezinárodních prostředí zaručuje vědecky podložené manažerské vzdělávání orientované na požadavky manažerské praxe.

Studentský profil

Studenti Darmstadt MBA pocházejí z více než 40 zemí a mají různá vzdělávací a profesní zázemí. Různorodá kulturní a průmyslová prostředí naší komunity usnadňují vzájemné obohacování myšlenek a zkušeností mezi různými obchodními obory, společnostmi a kulturami.

Stipendia

Nabízíme stipendia na MBA část: Stipendia budou udělena vynikajícím osobnostem, které ve svém profesním a sociálním prostředí projeví potenciál stát se příkladnými a silnými budoucími vůdci.

Speciální nabídka: Sleva na poslední volání

Neváhejte začít své studium MBA v roce 2020. Ať už se rozhodnete ke studiu na plný nebo částečný pracovní úvazek: Pokud platí do 15. srpna 2020, obdržíte exkluzivní Last-call-sleva ve výši 1000 EUR na poplatek za první semestr.

Zvědavý? Chtěli byste se dozvědět více o exkluzivní slevě na poslední volání v prvním semestru a mnoha výhodách, které Darmstadt Business School nabízí?

Rádi vám poradíme osobně.

Kontakt

Další informace o programu MBA naleznete na www.mba-darmstadt.de.

Správce účtu
 • Pan Philipp Klein
 • telefon: +49,6151,16.37799
 • e-mail: mba@h-da.de
Aplikace a přijetí
 • Elena Böhm
 • telefon: 49.6151.16.30074
 • e-mail: mba@h-da.de
Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) puts science into action. With a student body of about 17,000, it is one of the largest and most distinguished universities of app ... Čtěte více

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) puts science into action. With a student body of about 17,000, it is one of the largest and most distinguished universities of applied sciences in Germany. Its excellent reputation is the result of a scientifically grounded, real-world approach to higher education and the professional success of its graduates. Méně