Full-time MBA program

Všeobecné informace

Popis programu

Program MBA na plný úvazek začíná každý rok na začátku dubna a září . Před zahájením programu mohou studenti navštěvovat on-line přípravné kurzy, v nichž účastníci mohou osvěžit své znalosti matematiky, statistiky a ekonomiky. Dvanáctiměsíční program končí předložením závěrečné práce následujícího roku.

Celé programové období MBA je rozděleno na moduly. Účastníci poskytují důkaz o svých znalostech během studijního programu ve formě případových řešení, projektových prací, prezentací a písemných zkoušek.

V rámci programu všeobecného managementu MBA mohou studenti prohloubit své znalosti v oboru

 • Marketing, prodej, inovace
 • Pokročilé finance
 • Strategie
 • Osobní vedení (povinné)

Během modulu koncentrací musí studenti vybrat z 9 kurzů z cca. 25 nabízených kurzů. Účastníci musí vybrat 2 kurzy ze všech polí a mohou se zaměřit na jednu koncentraci výběrem devátého kurzu.

Osobní vedení

Část Personal Leadership v modulu koncentrace programu MBA je povinná pro všechny studenty. Zahrnuje třídy a firemní projekt zaměřený na vedení a osobní rozvoj. Vedle našich členů fakulty WHU a přednášejících z našich partnerských univerzit se odborní obchodní manažeři budou věnovat tématu vedoucích pracovníků na základě vlastních odborných zkušeností.

Mezinárodní modul řízení

Mezinárodní modul řízení uvádí účastníky programu MBA na výzvu mezinárodního managementu. Během mezinárodního modulu se účastníci seznámí s obchodními příležitostmi a problémy řízení v Severní Americe, Číně a Indii. Studijní cesty pořádají renomovaní partneři v daném regionu. Program se skládá z přednášek vyšších členů fakulty našich partnerských univerzit, návštěv firem a skupinového projektu.

Intenzivní kurz německého jazyka (volitelné)

Ve spolupráci s Goethe institutem v Düsseldorfu nabízí WHU volitelné intenzivní kurzy německého jazyka, aby se zvýšil váš profil pro německý trh práce. Studenti mají možnost si vybrat mezi čtyřmi, osmi nebo dvanáctidenním kurzem.

Předložte prosím dokončenou žádost o MBA tři měsíce před začátkem příslušného kurzu němčiny *.

Náklady na jazykový kurz jsou částečně sponzorovány WHU (50%) a zbývající náklady (500 € za měsíc), které má účastník pokrýt.

Pokud potřebujete další informace, obraťte se na tým pro přijímání.

* Kurzy jsou naplánovány na leden-březen (jarní příjem) a červen-srpen (pokles příjmu)

Na první pohled

Zahájení programu: září / duben

Místo: Campus Düsseldorf

Struktura:

 • 12 měsíců studium na plný úvazek
 • Mezinárodní moduly o 1 týden každý v Kellogg School of Management (Chicago, USA), CEIBS a FUDAN (Šanghaj, Čína) a IIMB (Bangalore, Indie)
 • Střednědobá výzva
 • Integrovaný modul osobního vedení

Osvědčení:

 • Master of Business Administration (MBA)

Možnosti financování

Celkový poplatek za program MBA činí 39 000 EUR .

Dvoufázová lhůta pro předčasné ptactvo

S naším dvoustupňovým termínem pro včasné ptactvo získáte nárok na jednu ze dvou slev na školné.

Začněte studium na plný úvazek v dubnu 2019:

 • Požádejte do 31. srpna 2018 o snížení školného ve výši 5 000 eur
 • Požádejte do 31. října 2018 o snížení školného ve výši 3 000 EUR

Začněte studium na plný úvazek v září 2019:

 • Aplikujte do 31. ledna 2019 na snížení poplatků za školné ve výši 5 000 EUR
 • Požádejte do 31. března 2019 o snížení školného ve výši 3 000 EUR

Poplatek za tution zahrnuje:

 • Všechny školné
 • Všechny knihy a materiály
 • Ubytování a polopenze během mezinárodního modulu
 • Německé třídy
 • Semináře osobního rozvoje
 • Semestrální vstupenka

Informace pro daňové poplatníky v Německu (platí i pro mezinárodní absolventy MBA pracující v Německu po ukončení studia): školné pro program MBA je daňově odpočitatelné jako předpokládané odborné náklady. Podrobné informace vám poskytne váš zákonný daňový poradce.

Životní náklady

Náklady na bydlení v Düsseldorfu jsou asi 750-800 EUR měsíčně.

Možnosti financování

 • Studentské půjčky
  Naše místní spořitelna (Sparkasse) poskytuje úvěry německým studentům WHU .
 • WHU Brain Capital GmbH
  Další možností financování účasti v programu MBA je koncept financování společnosti WHU Brain Capital GmbH.
  Chcete-li se dozvědět více o tomto konceptu, klikněte sem nebo navštivte www.whubraincapital.de/Language/English
 • Kredity / externí stipendia
  Můžete se také podívat na následující domovské stránky:
  Němečtí studenti: www.bva.bund.de (hledání Bildungskredit)
  Mezinárodní studenti: www.daad.de
 • Výhody podpory společnosti
  Máme zvláštní výhody pro společnosti, které plánují podporu více než jednoho ze svých zaměstnanců, aby studovali na WHU .
  Chcete-li se dozvědět více, kontaktujte náš programový ředitel Gerold Gnau.
 • Deutsche Bildung AG
  Společnost Deutsche Bildung AG nabízí na míru finanční podporu německým i zahraničním studentům v kombinaci s online platformou WissenPlus.
  Více informací na www.deutsche-bildung.de/studienkredit
 • Deutschlandstipendium
  V rámci národního stipendijního programu "Deutschlandstipendium" poskytuje WHU každoroční roční stipendium studentům, kteří jsou obzvláště talentovaní, kvalifikovaní a oddaní a kteří se vyznačují vynikajícím společenským a společenským závazkem. Stipendia jsou financovány ve stejných podílech Federálním ministerstvem školství
 • Stipendia WHU
  Žadatelé s vynikajícím skóre GMAT mohou získat nárok na stipendia až do výše 50%
  WHU uděluje stipendia, aby umožnila vysoko talentovaným kandidátům ze všech zemí, aby usilovali o WHU . Podle popisu příslušného stipendia se snažíme podporovat jednotlivce, kteří pravděpodobně přidávají zvláštní hodnotu do třídy MBA. Tyto WHU Stipendia nejsou vázány na určitou částku (výjimka: WHU e-fellows.net věda). Přijímací výbor uděluje stipendia na základě různých kritérií.
  Chcete-li požádat o stipendium, použijte příslušný formulář žádosti o stipendium, který lze stáhnout na této stránce. Vezměte prosím na vědomí, že je možné pouze jednu stipendijní žádost na osobu a že stipendijní přihláška vyžaduje žádost o program MBA na plný úvazek na WHU . Místnosti v programu a stipendia jsou omezené a průběžně poskytovány. Proto doporučujeme předčasnou aplikaci. Po dokončení přihlášky do programu odešlete žádost o stipendium na adresu mba @ WHU .edu.
  Absolventi e-fellows.net a účastníci z e-fellows Day MBA se mohou ucházet o 50% částečné stipendium.
 • Další informace o stipendiích naleznete na těchto webových stránkách:
  • www.stipendien-datenbank.de
  • www.stipendienlotse.de
  • www.zeit.de/stipendienfuehrer

Žádost a přijetí

Účastníci

Účastníci se zaměřením na právo, inženýrství nebo přírodní vědy budou nejvíce profitovat z programů MBA na WHU . Účastníci s vysokoškolským vzděláním nebo ekonomikou však také považují tento program za velmi cenný

 • silný důraz na integraci teorie a praxe,
 • zkušenosti s prací v interdisciplinárních, multikulturních studijních skupinách a
 • příležitost rozvíjet vedoucí a mezilidské dovednosti v mezinárodním prostředí.

Hledáme velký výběr kulturních a profesních zázemí mezi našimi studenty. Zajímá nás o vás jako o jednotlivce, jak vás zajímá ve škole ve všech odrůdách.

Pokud uvažujete o uplatnění našich MBA programů a nejste si jisti, zda splníte formální požadavky, můžete nám zaslat životopis za první kontrolu. Kontaktujte nás prosím na MBA (at) WHU .edu a my se vám vrátíme.

Období aplikace

Full-time MBA program začíná v dubnu a září každého roku. Vzhledem k tomu, že žádosti jsou přijímány průběžně, můžete je kdykoli požádat o program; nicméně důrazně doporučujeme potenciálním kandidátům, aby se ucházeli co nejdříve, protože místa jsou omezená. Přijímání do programu bude věnováno cca. dva týdny po osobním pohovoru.

Pro žadatele mimo EU, kteří vyžadují vízum, je lhůta pro podání žádosti o udělení víza 31. prosince ( duben přijetí ) nebo 31. května ( příchod v září ), je třeba vzít v úvahu další vízové ​​postupy.

Žadatelé, kteří se chtějí zúčastnit volitelného kurzu Intenzivní německý jazyk před MBA, musí předložit svou dokončenou žádost o MBA do 30. dubna (do konce září ) nebo do 30. listopadu ( vstup do dubna ).

Požadavky na přijetí

Žadatel musí mít titul z univerzity (Hochschule nebo Fachhochschule) v oblasti platnosti německého obecného zákona o vysokých školách nebo rovnocenného titulu ze zahraniční univerzity. Žadatel musí navíc mít minimálně dva roky odborné praxe. Zkušenosti s řízením se nevyžadují.

Vzhledem k tomu, že výukový jazyk je angličtina, mluvčí, kteří nejsou rodilí, jsou povinni prokázat doklady plynulosti nebo jako zkoušku vstupu vyžadují zkoušku angličtiny jako cizího jazyka (TOEFL). Potřebujeme také zkoušku Admissions Admissions Test (GMAT).

Požadavky na přijetí - Přehled

 • První stupeň (bakalářský nebo ekvivalent)
 • Dvěleté postgraduální pracovní zkušenosti
 • Dokončený online formulář žádosti a MBA dotazník
 • Jeden doporučený dopis profesorů nebo školitelů (slovo / pdf). Zašlete nám doporučení v uzavřené obálce nebo požádejte rozhodčího o zaslání e-mailu na adresu MBA (at) WHU .edu z jeho e-mailového účtu.
 • TOEFL (minimálně 100 IBT) nebo ekvivalentní IELTS (7.0), pokud angličtina není vaším rodným jazykem. Kód příjemce WHU TOEFL je 0682.
 • Skóre GMAT (Doporučuje se minimální skóre 600) nebo ekvivalentní GRE. Kód příjemce WHU GMAT je kód FBR-FH-02, kód příjemce WHU GRE je 7175.

Skóre GMAT platí pět let. Chcete-li se informovat o GMAT (Graduate Management Admissions Test) a TOEFL (Test angličtiny jako cizího jazyka), navštivte: www.mba.com nebo www.ets.org/toefl.

Poslední aktualizace Bře 2020

Stipendium Keystone

Objevte, jaké možnosti vám může nabídnout naše stipendium

Informace o škole

WHU – Otto Beisheim School of Management pursues excellence in everything it does. This philosophy is underscored by our claim “Excellence in Management Education.” We achieve our goal of excellence t ... Čtěte více

WHU – Otto Beisheim School of Management pursues excellence in everything it does. This philosophy is underscored by our claim “Excellence in Management Education.” We achieve our goal of excellence through the motivation and dedication of WHU students and staff (Passion), their call for social responsibility (People) and the faithfulness to the principle that results count (Performance) Méně
Vallendar , Düsseldorf + 1 Více Méně

Akreditace

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited